خضریان: «زن» به یک اسم رمز تبدیل شده است
​علی خضریان، سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در توئیتی به حضورش در برنامه تلویزیونی جهان آرا اشاره کرد و نوشت: «‌اغتشاشات اخیر پیچیده‌تر از مطالبه‌گری حول درگذشت مهسا امینی است و در شرایطی که‎ جمهوری اسلامی توانسته کشور را بدون توجه به نتایج مذاکرات اداره کند و با عضویت در سازمان همکاری شانگهای و حضور موثر در مراسم اربعین،‎ قدرت سیاسی خود را نشان دهد، دشمن به دنبال تغییر میدان مبارزه...

شاهد جولان «اغتشاشگران آموزش دیده» هستیم

 علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس در صفحه توئیتر خود نوشت:

در برنامه تلویزیونی جهان آرا و در گفتگویی با جناب شهاب‌الدین طباطبایی پیرامون حوادث و اغتشاشات اخیر بر ‎ حاکمیت قانون و ضرورت ‎ نفی رادیکالیسم از سوی همه جریان‌های سیاسی و پیگیری موضوعات و اصلاح روند‌ها از مسیر قانون در جهت حفظ منافع ملی تأکید شد.

تجربه اصلاح از مسیر ‎قانون که بر مبنای عقلانیت سیاسی صورت گرفته در طی سال‌های گذشته نتایج ملموس‌تری داشته و جامعه اجازه رفتار‌های رادیکال از سوی دوستان جناب طباطبایی همچون پونز زدن روی پیشانی مردم یا افزایش اختیارات دولت بدون نظارت را نمی‌پذیرند و دیگر پلیس هم از نظارت مصون نیست.

‌اغتشاشات اخیر پیچیده‌تر از مطالبه‌گری حول درگذشت مهسا امینی است و در شرایطی که ‎ جمهوری اسلامی توانسته کشور را بدون توجه به نتایج مذاکرات اداره کند و با عضویت در سازمان همکاری شانگهای و حضور موثر در مراسم اربعین، ‎ قدرت سیاسی خود را نشان دهد، دشمن به دنبال تغییر میدان مبارزه است.

‌در موضوع اخیر کسانی که به آمبولانس حمله کردند، از ‎مردم نیستند؛ و کسانی که به دنبال جنسیتی کردن مسأله هستند، چرا در مورد بانویی که چادر از سرش برداشتند یا قتلی که شهردار اسبق تهران انجام داد به ‎زنان اهمیت ندادند؟ به نظر می‌رسد «زن» به یک ‎اسم رمز برای ‎رادیکالیسم تبدیل شده است.

‌در موضوع اخیر می‌بایست با ‎سیاست‌ورزی عقلانی به دنبال بررسی دقیق مسأله رفت و بدون ‎رویکرد احساسی با موضوع مواجه شد. اقدام جناب رئیسی در گفتگوی با خانواده مرحومه مهسا امینی برخلاف رئیس جمهوری که با تصمیمات غلط و پوزخند خود موجب اعتراضات ‎آبان ۹۸ شد، حکایت از مسئولیت‌پذیری دارد.

‌باید به کسانی که با موج‌سواری رسانه‌ای نسبت به ‎گشت ارشاد اعلام برائت می‌کنند، یادآور شد که راه‌اندازی آن در زمان ‎دولت خاتمی است؛ و در تمام سال‌های گذشته نیز در دولت و مجلس اقدامی برای اجرای قانون در جهت انجام تکالیف دستگاه‌ها و جلوگیری از برخورد پلیس در کف خیابان انجام ندادند.

‌در هیچ جای دنیا به دلیل احتمال خطای یک فرد، اقدامات قانونی دستگاه‌ها و نهاد‌ها زیرسوال نمی‌رود. طی روز‌های گذشته و در شرایطی که هنوز گزارش رسمی نسبت به دلیل درگذشت مرحومه امینی منتشر نشده است، شاهد تضعیف پلیس و در نتیجه ‎ جولان اغتشاشگران آموزش دیده هستیم.

گردآوری: گرروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: entekhab.ir