نکته جالب‌تر اينکه سفارت سوئد به دلايلی نامعلوم ايرانيان را وادار می‌کند تا يک نسخه کپی از گذرنامه خود را به سفارت انگليس تحويل دهند....
 
 
 
 
 سفارت سوئد در تهران در مصاحبه کتبی برای صدور ویزا از ایرانیان می‌خواهد که نظر خود را درباره اسرائیل بیان کنند و بدیهی است که اگر شما مخالفت کنید، نمی‌توانید به راحتی به این کشور عزیمت کنید.   

به گزارش فارس، یک سفارت‌خانه اروپایی اخیراً در فرم مصاحبه کتبی خود سؤالات را به گونه‌ای مطرح کرده است که تفکر مخالفان رژیم صهیونیستی را شناسایی کند.

سفارت سوئد در تهران برای صدور ویزا به ایرانیانی که قصد عزیمت به این کشور اروپایی را داشته باشند، مصاحبه‌ای کتبی و شفاهی را طراحی کرده است.

در مصاحبه کتبی این سفارت سؤالاتی مطرح شده که جالب به نظر می‌رسد. مثلاً از ایرانیان سؤال شده که نظر شما درباره اسرائیل چیست که اگر شما جواب منفی بدهید، ویزای شما صادر نمی‌شود و یا اینکه نمی‌توانید به راحتی وارد این کشور شوید.

اینکه اگر روزی در ایران نظام تغیبیر کند، شما مایل هستید در سوئد بمانید یا به آمریکا سفر کنید نیز از دیگر سؤالات این مصاحبه است.

در پرسش دیگری از ایرانیان خواسته شده که واضح توضیح دهند که اگر کار شما در کشور سوئد در زندگی زناشویی شما خللی ایجاد کرد، شما چه تصمیمی می‌گیرید نوع زندگی خود را تغییر می‌دهید یا خیر، از دیگر سؤالات این پرسشنامه است.

نکته جالب‌تر اینکه شما نمی‌توانید به این سؤالات پاسخ ندهید و این شرط معمول سفارت برای سنجش افکار شماست و طبیعی است که اگر پاسخ مورد دلخواه آنها نیز ندهید و دروغ نگویید، کار شما سخت می‌شود و ویزای شما یا صادر نمی‌شود و یا اینکه با مشکل مواجه می‌شوید.

جالب‌تر اینکه این سفارت مبالغ کلان میلیارد تومانی به عنوان ضمانت از شما می‌گیرد.

روال عادی صدور ویزا در این سفارت اینگونه است که ایرانیانی که مخالفت صریح خود را با رژیم صهیونیستی در این مصاحبه اعلام می‌کنند و از اعمال و رفتارهای ددمنشانه این رژیم اعلام انزجار می‌کنند، نتوانسته‌اند ویزا دریافت کنند چه برای تحصیل و چه برای اشتغال.

سوئدی‌ها در تهران این‌گونه برنامه‌ریزی کرده‌اند که دوست داشتن اسرائیل شرط ورود به این کشور است و افرادی که مخالف اسرائیل باشند، پایشان به این کشور نمی‌رسد.

نکته جالب‌تر اینکه سفارت سوئد به دلایلی نامعلوم ایرانیان را وادار می‌کند تا یک نسخه کپی از گذرنامه خود را به سفارت انگلیس تحویل دهند.
 
 
 
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:farsnews.com
 
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X