در واکنش به این اظهارات، نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواست پاسخی بدهد و اشتباهات کابینه اش را توجیه کند، اما «ریبلین»، با لحنی طعنه آمیز گفت: ...


 
 
 «راوبین ریبلین» رئیس پارلمان رژیم صهیونیستی، روز گذشته طی اظهاراتی «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم را به باد انتقاد گرفت و کابینه وی را کابینه ای بهم ریخته و نامنظم نامید.

به گزارش «تابناک عربی»  در واکنش به اظهارات رئیس «کنست»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواست پاسخی بدهد و اشتباهات کابینه اش را توجیه کند، اما «ریبلین»، بار دیگر انتقادات خود را متوجه او کرد و با لحنی طعنه آمیز گفت: نخست وزیر عزیز، این همسر من نیست که نزدیک ترین افراد به من و پست های کلیدی اطراف مرا تعیین می کند!

 این انتقادات رئیس پارلمان رژیم صهیونیستی در پی آن بیان شد که روزنامه های صهیونیستی طی چند روز گذشته «ساره نتانیاهو»، همسر نخست وزیر آن رژیم را به دخالت در تعیین نزدیکان و اطرافیان «نتانیاهو» در کابینه صهیونیستی متهم کردند.

روزنامه های صهیونیستی انتقاد از «ساره نتانیاهو» را به این مسأله محدود نکرده بلکه همسر نخست وزیر را به تعیین و جابجایی اعضای حزب «لیکود» نیز متهم کردند.

در همین راستا روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارنوت» در گزارشی مفصل نوشت: در پی انتشار این خبر در مطبوعات ، موجی از نگرانی و تعجب سیاستمداران این رژیم را فراگرفته است. بررسی ها نشان می دهد که شهرک نشینان صهیونیستی به ویژه در تل آویو نیز به شدت از این مسأله نگران هستند.

قابل ذکر است این روزنامه در ادامه گزارش خود، انتقادات رئیس «کنست» را بی سابقه دانست و افزود: البته این اختلاف میان رئیس «کنست» و نخست وزیر، اختلافی جدید نیست بلکه به مدت ها پیش باز می گردد.

این روزنامه در ادامه «ساره نتانیاهو» را «زن آهنی» خواند و نوشت: او به قدری بر روی همسرش تأثیر دارد که می تواند یک تصمیم سیاسی داخلی یا خارجی بسیار مهم بگیرد و آن را فورا عملی و اجرا کند. او همچنین چندین جاسوس در ساختمان اداره نخست وزیری تعیین کرده تا لحظه به لحظه اخبار و حوادث درون کابینه را به وی گزارش کنند.


 

گفتنی است «ساره نتانیاهو» همسر دوم «بنیامین نتانیاهو» است. نخست وزیر رژیم صهیونیستی پیش از او زن دیگری داشت اما  به دلیل اختلافات خانوادگی از وی جدا شده بود. «ساره» مهماندار یکی از شرکت های هواپیمایی بود و در یکی از پروازها با نخست وزیر رژیم صهیونیستی آشنا شد. پس از این آشنایی، «بنیامین نتانیاهو» به وی پیشنهاد ازدواج داد و «ساره» نیز فورا به این درخواست پاسخ مثبت داد.
 
 
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:tabnak.ir
 

 

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X