استفاده از چكمه‌هاي بلند روي شلوار، استفاده از كلاه به جاي روسري، استفاده از مانتوهاي تنگ و چسبان و استفاده از كاپشن‌هاي كوتاه به جاي مانتو از جمله مصاديق برخورد با بد پوششي است .
به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، سردار احمدرضا رادان امروز پس از همايش توجيهي يگان‌هاي اجراي كننده طرح امنيت اجتماعي در جمع خبرنگاران با اشاره به اجراي گسترده طرح تشديد با بد پوششي ويژه زمستان از فردا در تهران گفت: اين طرح با افزايش گشت‌هاي طرح امنيت پليس و با حضور عوامل زن و مرد در پليس در زمينه بد پوششي زمستاني فعاليت مي‌كنند.

* با اصنافي كه به افراد بد پوشش سرويس دهند برخورد مي شود
----------------------------------------------------------------------------
رئيس پليس تهران بزرگ با اشاره به مسئوليت مسئولان واحدهاي صنفي در جلوگيري از ورود افراد بد پوشش به داخل مغازه و عدم سرويس دهي به اين افراد گفت: اداره اماكن نيروي انتظامي اين نكته را بررسي مي‌كند و چنانچه مسئولان واحدهاي صنفي اقدام به جلوگيري از ورود افراد بد پوشش به واحد صنفي خود نكنند با اقدام قانوني مواجه مي‌شوند.
وي در پاسخ به پرسشي مبني بر چگونگي برخورد قانوني با اين‌ صنوف گفت: در مورد صنوف تذكر، اخطار پلمب و پلمب واحد صنفي از جمله موضوعاتي است كه مورد توجه است.
رادان در مورد چگونگي برخورد با افراد بد پوشش نيز گفت: برخورد با اين افراد همانند تابستان است به طوريكه اگر موضوع با تذكر در محل قابل رفع شدن نباشد فرد به مراكز امنيت عمومي پليس منتقل، مورد مشاوره قرار گرفته و با دعوت از خانواده‌ها و اخذ تعهد و تغير وضعيت ظاهري و ايجاد سابقه انتظامي مرخص مي‌شود.
وي گفت: پرونده افرادي‌ كه در اجراي تخلفات خود اصرار داشته باشند و يا براي بار دوم دستگير شده باشند به مرجع قضايي ارسال مي‌شود.

* مصاديق مورد برخورد پليس در ستاد رسيدگي به جرائم خاص مشخص مي شود
----------------------------------------------------------------------------------------------
از رئيس پليس تهران سئوال شد كه مصاديق برخورد با افراد بدحجاب در كجا مورد تصميم قرار مي‌گيرد كه وي پاسخ داد: اين مصاديق در ستاد جرائم خاص كه متشكل از نماينده قوه قضائيه، پليس، سپاه، وزارت اطلاعات و دستگاههاي فرهنگي است بسته مي‌شود.
وي ادامه داد: اين مصاديق از ناهنجاري‌هاي جامعه نيز مي‌باشد كه پليس موظف است در آن ورود پيدا كرده و برخورد كند.

* اجراي طرح امنيت اجتماعي بناي علمي دارد
--------------------------------------------------------
سردار رادان در پاسخ به پرسشي مبني بر اينكه در اجراي طرح امنيت اجتماعي تا چه مقدار از نظرات اساتيد دانشگاه و مراكز علمي استفاده شده است گفت: شروع اين طرح مبناي علمي داشت و انتخاب مصاديق طرح نيز برگرفته از نظرات علمي و نظرسنجي از مردم كه توسط مراكز علمي معتبر انجام شده است صورت گرفته است.

* حضور پليس زن در پيست‌هاي اسكي
----------------------------------------------
سردار رادان با اشاره به فعال شدن پيست‌هاي اسكي در زمستان گفت: در اين مراكز حضور پليس زن در كنار پليس مرد پيش‌بيني شده است.
وي گفت: كليه پليس‌هاي زن كه در اين مراكز بكارگيري مي‌شوند دوره‌هاي ويژه‌اي از جمله دوره اسكي را ديده‌اند.

* تا زماني كه دغدغه مردم رفع نشود طرح امنيت اجتماعي ادامه مي‌يابد
-------------------------------------------------------------------------------------
رئيس پليس تهران بزرگ در پاسخ به پرسشي مبني بر اينكه طرح امنيت اجتماعي تا چه زماني ادامه دارد گفت: اجراي اين طرح تا زماني كه دغدغه‌هاي مردم رفع نشود ادامه خواهد داشت.
رادان در پاسخ به پرسش ديگري مبني بر اينكه رئيس عقيدتي سياسي نيروي انتظامي اعلام كرده‌ است كه در اجراي طرح امنيت اجتماعي ملاك ما شرع است نه عرف و بنابراين پوشيدن چكمه‌هاي بلند چه مشكلي خواهد داشت گفت: قرار گرفتن شلوار در داخل پوتين‌هاي بلند ايجاد تبرج (خودنمايي به نامحرم) مي‌كند و بنابراين از لحاظ شرعي نيز مشكل دارد.