در صورتی كه تعداد موارد بيماری در يك كلاس از پانزده درصد كل كلاس بيشتر شود، با هماهنگی مديريت مدرسه و آموزش و پرورش نهايتا همان يك كلاس تعطيل می‌شود.
 
به نقل از تابناك ، رییس مركز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با اشاره به افزایش موارد بروز آنفلوآنزا نوع «آ» طی هفته گذشته و با بیان اینكه طی هفته گذشته افزایش موارد ابتلا به این بیماری بیشتر در میان دانش‌آموزان بوده است، در رابطه با اقدامات پیش بینی شده برای جلوگیری از گسترش این بیماری در مدارس، گفت: در پیشگیری از آنفلوآنزا«آ» میان دانش‌آموزان، هدف تعطیل كردن مدرسه نیست. در صورتی كه تعداد موارد بیماری در یك كلاس از پانزده درصد كل كلاس بیشتر شود، با هماهنگی مدیریت مدرسه و آموزش و پرورش نهایتا همان یك كلاس تعطیل می‌شود.

دكتر محمد مهدی گویا در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تعطیلی دو - سه كلاس درس در سطح مدارس كشور به دلیل افزایش شمار دانش‌آموزان مبتلا به آنفلوآنزا
A در این كلاس‌ها، در عین حال پراكندگی مربوط به گسترش این بیماری در كشور را مربوط به چند استان خاص كشور دانست و گفت: پیش‌بینی می‌شود كه طی هفته جاری تعداد استان‌های درگیر آنفلوآنزا A بیشتر شود.

دكتر گویا در پایان با اشاره به اقدامات انجام شده به منظور كنترل آنفلوآنزای پرندگان در فصل سرد سال بویژه در زمان اپیدمی آنفلوآنزا
A در كشور، گفت: تقریبا حدود دو سال است كه آنفلوآنزای پرندگان در همه جای دنیا فروكش كرده و بیشتر كشورهای جنوب شرقی آسیا و مصر درگیر این بیماری هستند. در مجموع حدود دو سال است كه در كل منطقه مدیترانه شرقی هیچ موردی از آنفلوآنزای پرندگان گزارش نشده است. البته نباید با خوش بینی به این مساله نگاه كرد. به این منظور، علیرغم كاهش جدی موارد ابتلا به آنفلوآنزا پرندگان در كشور طی دو سال اخیر، این بیماری به دقت در كشور رصد می‌شود.

گفتنی است، یازرلو رییس آموزش و پرورش شهر تهران نیز پیش از این با بیان اینكه هنوز موردی از ابتلا به این بیماری در دانش‌آموزان تهران گزارش نشده است، گفته بود كه تاکنون سه مورد ابتلا به این بیماری در میان معلمان گزارش شده است كه پس از طی مراحل نقاهت، برای تدریس در مدارس خود حاضر خواهند شد.

وی در این راستا، از تجهیز سرویس بهداشتی تمامی مدارس به صابون مایع پیش از آغاز سال تحصیلی خبر داد و تاكید كرد كه اقدامات بهداشتی در مدارس در طول تابستان برای پیشگیری از ابتلای دانش‌آموزان به بیماری انجام شده است.
 
 
گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:tabnak.ir