اصغر شعاعی در قم با بیان اینكه مساجد پایگاه‌های اسلامی و دینی را تشكیل می‌دهند، بیان داشت...
  
به گزارش فارس، علی اصغر شعاعی در قم با بیان اینكه مساجد پایگاه‌های اسلامی و دینی را تشكیل می‌دهند، بیان داشت: مساجد در دوران پیامبر اكرم(ص) كانون وحدت مسلمانان را تشكیل می‌دادند كه باعث رفع بسیاری از موانع و مشكلات بین آنها می‌شدند.

وی از اجرای طرح سرباز مسجد در آینده‌ای نزدیك خبر داد و افزود: حافظان، قاریان و طلاب با استفاده از طرح مذكور در ایام سربازی برای آموزش‌های قرآنی و دینی در مساجد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن كریم تصریح كرد: فعال‌سازی مساجد نقش فراوانی در تربیت نسل فرهیخته دارد و پایه‌های وحدت حكومت را محكم می‌سازد.

شعاعی با بیان اینكه در كشور سودان مساجد در تمام اوقات به منظور بهره‌برداری‌های اسلامی در دسترس قرار دارند، اظهار داشت: دانش‌آموزان سودانی در ساعات غیردرسی برای یادگیری و حفظ قرآن به مساجد مراجعه می‌كنند و به تدریج قرآن را حفظ می‌كنند.

وی با اشاره به اجرای مراحل مقدماتی طرح سرباز مسجد خاطرنشان كرد: طرح سرباز مسجد پس از تشكیل كمیسیون مربوطه و ارائه طرح تكمیلی در كشور اجرا می‌شود.

این قاری برجسته بین‌المللی گفت: طلاب، قاریان و حافظان قرآن كریم هر گونه نظر و پیشنهاد درباره طرح سرباز مسجد می‌توانند با شماره تلفن 7706446 مطرح كنند.

شعاعی در ادامه طرح عروسی‌های مذهبی را یكی دیگر از طرح‌های در حال اجرا عنوان كرد و اظهار داشت: كشور مالزی در مراسم عروسی زوج‌های جوان با توزیع قرآن كریم بین خانواده‌های عروس و داماد زندگانی مشترك خود را با كلام وحی پروردگار آغاز می‌كنند.

وی تصریح كرد: اسلام باید در رفتار و عملكرد مسلمانان تبلور یابد تا تاثیرات آن را در زندگانی آنها شاهد باشیم.

شعاعی خاطرنشان كرد: در تمام مراسم‌ها مسلمانان باید قرآن حضور داشته باشد و در صورت تحقق این مهم مراسم‌ها باشكوه‌تر برگزار می‌شود.

 
 
گردآوری:گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com