اقدام عجیب باشگاه رئال مادرید؛ خرید دروازه بان چلسی!
تیبو کورتوا دروازه بان تیم چلسی به تیم رئال مادرید اسپانیا پیوست

جدایی بو کورتوا از چلسی

کریم بنزما هواداران را خسته کرده. بیل یک بازی در میان مصدوم است. خامس به تیم برنگشته و در مونیخ مانده. کواچیچ راهی چلسی شده و هیچ بعید هم نیست طی روزهای آینده مودریچ هم سانتیاگو برنابئو را به مقصد جوژپه مئاتزا ترک کند و از همه مهم تر و تلخ تر،کریستیانو رونالدو مادرید را پس از 9 سال تاریخ سازی و افتخاری آفرینی ترک کرده.

پروژه های پرز یکی پس از دیگری در تابستان شکست خورده اند. نه تنها خبری از ایکاردی و هری کین نشد،بلکه نیمار و ام‌باپه هم در پی‌اس‌جی باقی ماندند و امیدها برای حضور ادن هازارد لحظه به لحظه و با فرارسیدن "دِد لاین" نقل و انتقالات فوتبال انگلیس کمرنگ‌تر می شود.

در این میان رئالی ها خبر امضای قرارداد با تیبو کورتوا را دریافت می کنند. دروازه بان متزلزل و سینوسی چلسی که پس از فصلی ضعیف در باشگاهش پا به جام جهانی گذاشت و به یکی از ارکان اصلی موفقیت شیاطین سرخ در روسیه بدل شد و در نهایت جایزه دستکش طلایی جام را هم از آن خود کرد.

کورتوا در حالی قرار است از قفس توری کهکشانی ها حفاظت کند که رئال مادرید طی سه فصل گذشته و با حضور کیلور ناواس درون دروازه، سه لیگ قهرمانان فتح کرده. ناواس در این سال ها شاید باثبات‌ترین بازیکن رئال بود و همیشه خیال هواداران را از بابت سنگربانی مطمئن راحت می کرد.

حال این سوال پیش می آید که آیا رئال واقعا به جذب کورتوا نیاز داشت یا ناواس دیگر جذابیتش را برای پرز از دست داده و این مالک متمول برای فرار از فشار بی سابقه رسانه ها و هواداران خشمگین، دست به خریدی سراسیمه زده تا فقط عرض اندامی کرده باشد؟

سوال دیگر اینکه تکلیف دروازه آماده کاستاریکایی چیست؟ می ماند یا می رود؟ اگر بماند کدام یک گلر شماره یک خواهند بود و اگر برود مقصدش کجاست؟

 این سوالات بخشی از ابهامات پر شماری است که ذهن هواداران پرافتخارترین تیم اروپا را به خود مشغول کرده. ذهن عصبی و خسته ای که باید کنایه های رقیب را هم پذیرا باشد. رقیبی که حالا دو گل لایی مسی به کورتوا در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان فصل قبل در جدال بارسلونا و چلسی را خیلی خوب به یاد می آورد و با خنده توییت می کند: "بهترین اتفاق برای بارسا در نقل انتقالات،پیوستن کورتوا به رئال بوده."گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir