حریف روز چهارشنبه استقلال تهران تیمی بوده که در مدت 3 دهه فعالیت به رشد ورزشی و مالی بسیاری رسیده و اکنون حتی صاحب ماهواره تبلیغاتی است.
 حریف قدرتمند روز چهارشنبه استقلال در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا تیمی است در سال 1983 با نام «لاکی گولد استار» نام داشت. این تیم باشگاهی متعلق به کنسرسیومی به همین نام بود. این تیم در مدت 3 دهه فعالیت ورزشی خود صاحب 5 عنوان قهرمانی لیگ کره (کی لیگ) در سال‌های 1985، 1990، 2000، 2010 و 2012 شده است.

همچنین دو عنوان قهرمانی جام اتحادیه این کشور آسیای شرقی را در سال‌های 2006 و 2010 از آن خود کرد. یک بار نیز فاتح جام حذفی در سال 1998 شد.

*نقطه مقابل استقلال

البته در لیگ قهرمانان آسیا این تیم برخلاف استقلال که دو مقام قهرمانی کسب کرده ، صاحب افتخاری نیست و تنها مقام سومی سال 2002 را در اختیار دارد.

این باشگاه اکنون زیر نظر یک اسطوره قدیمی باشگاه که تبحر و توانایی فراوانی در عرصه مدیریت ورزشی دارد،‌ هدایت می‌شود.

*حمایت مالی یک شرکت تجاری

مطابق اطلاعاتی که در دسترس است، این تیم از بدو شروع فعالیتش همواره تحت حمایت مادی شرکت لاکی استار بوده است. دامنه این حمایت‌ها آنقدر گسترده بوده که سئولی‌ها سال به سال قدم‌های مثبتی در عرصه‌های گوناگون برداشتند. به همین دلیل بود تیم کره‌ای در سال 2012 به عنوان بهترین تیم کشور از منظر گردش مالی و امور تجاری برگزیده شد.

البته در سال‌های اولیه فعالیت تا سال 1998 این تیم در شهری که با سئول فاصله داشت به نام هوانگسو فعالیت می‌کرد. اما در پی دعوت سران اتحادیه فوتبال حرفه‌ای کره به سئول و بعد به آنیانگ نقل مکان کرد تا به علت نزدیکی بیشتر به مقر اقتصادی کمپانی، فعالیت موثرتری داشته باشد.

*ماهواره تبلیغاتی برای سئول

در شهرک آنیانگ که به قطب الکترونیکی کشور کره معروف است، این باشگاه حتی صاحب ماهواره تبلیغاتی شد و تحت تاثیر این رشد مالی، حتی از امکانات برجسته ورزشگاه جام جهانی سئول که گنجایش بیش از 70 هزار نفر دارد، برخوردار شد تا قدم‌های بهتری در زمینه‌های گوناگون بردارد.

سئولی‌ها پس از دست‌یابی این رشد در اواسط دهه گذشته میلادی دفتر باشگاه خود را یکبار دیگر را 21 کیلومتر تغییر داده و به سئول بازگرداندند. آکنون آنها با شرکت‌های تجاری بیشماری همکاری در عرصه مختلف از جمله اسپانسر(حامی مالی) دارند.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:varzesh3.com


مطالب پیشنهادی:
تصاویر جالب از استقلالی‌ها در مرکز خرید "آی‌پارک"
نتایج و برنامه رقابت‌های سری A
نتایج هفته‌ ششم لیگ فرانسه
نتایج یک‌شانزدهم نهایی جام‌حذفی
قانون جذب بازیکن در نیم فصل
 
 

X