شکست استقلال
اف سی سئول با شکست دو بر صفر استقلال، کار صعود این تیم به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا را دشوار کرد.
دیدار اف‌سی سئول و استقلال از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا با پیروزی دو بر صفر میزبان به پایان رسید. برای اف‌سی سئول "دژان دامیانوویچ" در دقیقه 38 و "کو یو هان" در دقیقه 47 دو گل را به ثمر رساندند.

گزارش نیمه نخست:

در این نیمه نماینده ایران بازی متوسطی ارائه داد و توانست با ارائه یک بازی نسبتا منطقی و دفاعی چند لایه نماینده کره را متوقف کند.

نخستین فرصت این دیدار را جواد نکونام در دقیقه 15 از دست داد. شوت سنگین جواد نکونام از پشت محوطه جریمه اف‌سی سئول را دروازه‌بان این تیم با جاگیری مناسب، در آغوش خود گرفت. در ادامه کره‌ای ها کم کم بازی روبه جلویی را به نمایش گذاشتند و در دقیقه 20 بود که ارسال "مولینا" می‌رفت تا دروازه استقلال را با تهدید جدی روبه‌رو کند که خروج به موقع مهدی رحمتی مانع از فروپاشی دروازه آبی‌پوشان شد.

در اواسط نیمه نخست آبی‌های ایران تلاش کردند با حفظ توپ در میانه میدان کار را پیش ببرند و روی شوت‌زنی‌ها حساب ویژه‌ای باز کردند. از همین روی در دقیقه 22 بار دیگر جواد نکونام شانس خودش را با شوت زنی از پشت محوطه جریمه اف‌سی سئول امتحان کرد که ضربه او با اختلافی اندک از کنار دروازه حریف کره‌ای گذشت.

در دقیقه 30 این دیدار، ارسال یک کرنر برای نکونام با ضربه سر این بازیکن همراه شد که توپ برگشتی برابر تیموریان قرار گرفت و شوت سنگین این بازیکن با فاصله‌ای اندک از کنار دروازه اف‌سی سئول به اوت رفت.

اما تک گل نیمه نخست در دقیقه 38 برای اف‌سی سئول به ثمر رسید. ارسال یک توپ از جناح چپ استقلال با ضربه سر مهاجم اف‌سی سئول همراه شد که واکنش دیدنی رحمتی مانع از فروپاشی دروازه این تیم شد اما در ادامه "دژان دامیانوویچ" ساده‌ترین کار ممکنه را کرد و درحالیکه رحمتی روی زمین بود، توانست دروازه استقلال را از نیم متری وارد دروازه بکند. اما در دقیقه 40 باز هم اف‌سی سئول شانس گلزنی را داشت. فرار "یون ایل لوک" از عمق دفاع استقلال، او را در موقعیت تک به تک با رحمتی قرار داد که ضربه این هافبک کره‌ای را دروازه‌بان استقلال به زیبایی دفع کرد تا نیمه نخست با همان حساب یک بر صفر به سود اف‌سی سئول به پایان برسد.

در نیمه نخست این دیدار "کویوهان" از تیم اف‌سی سئول با کارت زرد داور جریمه شد.

گزارش نیمه دوم:

درحالیکه تنها دو دقیقه از آغاز نیمه دوم گذشته بود، بازیکنان اف‌سی سئول در یک یورش همه جانبه روی دروازه استقلال و کلکسیونی از اشتباهات فردی مدافعان استقلال موفق به زدن گل دوم خود شد. در این صحنه ابتدا منتظری و عمران زاده اشتباه کردند و در ادامه اشتباه ساموئل و صادقی منجر به این شد که شوت "کو یو هان" دور از دستان رحمتی وارد دروازه استقلال شود.

در ادامه و در دقیقه 51 بازیکنان استقلال تلاش کردند تا کمی از فشار دربیایند، از همین روی با یورش چند نفره روی دروازه اف‌سی سئول می‌توانستند یکی از گل‌ها را جبران کنند که شوت سنگین جواد نکونام را دروازه‌بان اف‌سی سئول با واکنشی خوب در آغوش خود گرفت.

در دقیقه 61 این دیدار، جواد نکونام با کارت زرد داور روبه‌رو شد و بازی برگشت را به دلیل دو اخطاره شدن از دست داد.

در بیشتر دقایق نیمه دوم، تیم کره‌ای بازی بهتری را ارائه دادند و چند فرصت نصفه و نیمه را هم بدست آورند ولی نتوانستند تهدیدی جدی را روی دروازه استقلال ایجاد کنند اما در دقیقه 71 ارسال یک ضربه کاشته از سوی تیموریان با ضربه سر نکونام همراه شد که این توپ به شکلی خطرناک از کنار دروازه اف‌سی سئول راهی اوت شد. همچنین در دقیقه 75 این دیدار احمد جمشیدیان فرصتی بسیار خوب را پشت محوطه جریمه اف‌سی سئول بدست آورد که شوت بی دقت و خودخواهانه‌ او، از بالای دروازه میزبان راهی اوت شد.

در اواخر بازی آبی‌ها فشارشان را برروی دروازه اف‌سی سئول بیشتر کردند و در دقیقه 78، شوت سنگین محمد قاضی از فاصله‌ای سی متری، از کنار دروزاه اف‌سی سئول راهی اوت شد. در ادامه تیم کره‌ای در یک ضد حمله می‌توانست کار را سه بر صفرکند. یک ارسال خوب از "کو یو هان" با ضربه سر خوب "مولینا" همراه شد که این توپ با فاصله‌ای ناچیز از کنار دروازه استقلال و به شکلی خطرناک راهی اوت شد. آخرین فرصت استقلالی‌ها را هم محمد قاضی در دقیقه 84 از دست داد. ارسال یک سانتر خوب از سوی بیک‌زاده با ضربه سر خوب قاضی همراه شد اما واکنش دیدنی دروازه‌بان اف‌سی سئول مانع از فروپاشی دروازه‌ تیم کره‌ای شد.

در دقیقه 88 ضربه سر زیبای "دژان دامیانوویچ" می‌رفت که گل سوم را برای اف‌سی سئول به ارمغان آورد که ضربه او با فاصله‌ای اندک راهی اوت شد و تنها یک دقیقه بعد او درون محوطه جریمه استقلال بار دیگر صاحب توپ شد که ضربه‌اش را رحمتی در آغوش گرفت تا این دیدار با پیروزی دو بر صفر اف‌سی سئول برابر استقلال به پایان برسد.

برای استقلال در این دیدار مهدی رحمتی، پژمان منتظری، حنیف عمران‌زاده، امیرحسین صادقی، هاشم بیک‌زاده، جواد نکونام، ساموئل ( احمد جمشیدیان 67)، آندرانیک تیموریان (فردین عابدینی 85)، پژمان نوری، محمد قاضی و محمدمهدی نظری ( فرهاد مجیدی 45) به میدان رفتند.

دیدار برگشت استقلال و اف‌سی سئول در تهران و روز چهارشنبه 92/07/10 در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir


مطالب پیشنهادی:
حاشیه دیدار سئول و استقلال
کمک 2/5 میلیاردی وزارت ورزش به فدراسیون فوتبال
نخستین گل جهانبخش برای نایمخن
پیروزی پر گل بارسلونا
اخراج فاتح تریم از گالاتاسرای