باشگاه استقلال
باشگاه استقلال با صدور اطلاعیه‌ای 7 توصیه را به تماشاگران بازی فردا کرد.
در این اطلاعیه آمده است: بدون یک ثانیه سکوت، با لباس و پرچم آبی، احترام به تیم حریف، تشکر و قدردانی در هر شرایطی در پایان مسابقه از مدیران، مربیان و بازیکنانی که با همت خود استقلال را به جمع 4 باشگاه برتر آسیا رساندند، صبر و حوصله و امیدواری تا دقیقه 90 یا 120 و دوری از پرتاب مواد محترقه به محوطه زمین مسابقه، درخواست صمیمانه باشگاه استقلال از هوادارانش است. هفت نکته ای که همواره در شرایط سخت از سوی هواداران استقلال با واکنش مثبت همراه بوده است.

به نام خداوند بخشنده و مهربان

خطاب به بهترین هواداران دنیا

ساده بگوییم. دور از تعارفات رسمی، دور از فرم و غالب های معمول یک بیانیه، استقلال چهارشنبه شب به چند چیز نیاز مبرم دارد. احتیاجی که نیمی از آن به شور و شعور و درایت هوادارانش بستگی دارد.

استقلال برای پیروزی چهار بر یک، سه بر صفر و حتی دو بر صفر مقابل سئول به تمرکز بالا و حمایتی بی نظیر نیاز دارد. از شور مردمی و تماس ها و شواهدی که پیداست بدون تردید چهارشنبه یکصد هزار نفر استقلالی با پرچم های آبی در ورزشگاه آزادی حاضر خواهند شد و رکورد بیشترین تماشاگر آسیایی را به نام استقلال ثبت خواهند کرد. در این فرصت، برای همبستگی، هماهنگی و استفاده مطلوب از حضور تماشاگران رعایت و ذکر چند نکته ضروری به نظر می رسد.

باشگاه استقلال امیدوار است که تک تک هوادارانی که چهارشنبه شب به ورزشگاه آزادی تشریف می آورند، با رعایت این نکات شب بی نظیری را در تاریخ فوتبال آسیا رقم بزنند:

1 – سکوت و صرفا تماشای مسابقه برای هیچ هواداری جایز نیست. اگر انرژی 90 و حتی 120 دقیقه تشویق ممتد را دارید به ورزشگاه آزادی بیایید در غیر این صورت جای خود را به هواداری بدهید که از این شرایط برخوردار است.

2 – در فوتبال ایران معمولا از دقیقه 20 به بعد و به خصوص در ابتدای نیمه دوم شور و هیجان تماشاگران اندکی کاهش می یابد اما چهارشنبه ثابت می شود که این افت تشویق ها به هواداران استقلال مربوط نمی شود.

3 – با لباس های آبی رنگ به ورزشگاه بیایید و پرچم های آبی را فراموش نکنیم.

4 – پرتاب نارنجک ممکن است منجر به محرومیت استقلال از بازی خانگی در مسابقه فینال بشود و یا اینکه این تیم را از بازیهای خانگی برای فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا محروم کند. خواهشمندیم در این مسابقه حساس، هیجان خود را فقط با تشویق نشان بدهید و بیش از گذشته به اعتبار و آبروی بین المللی استقلال اهمیت بدهیم.

5 – ممکن است هر دو ، سه یا چهار گل این مسابقه بین دقایق 75 تا 90 به ثمر برسد. در دنیای فوتبال بارها شاهد چنین اتفاقاتی بودیم. بنابراین خواهشمندیم امید خود را تا آخرین ثانیه حفظ کنید و لحظه ای از تشویق استقلال دست برندارید.

6 – صعود به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا و آن هم در سخت ترین شرایط که استقلال را از سایر حریفانش متمایز می کند، محصول شیرمردانی است که چهارشنبه شب یک بار دیگر با آخرین قدرت به دنبال نتیجه ای بهتر می روند. تحت هر شرایط تشویق و قدردانی از ستاره های آبی در پایان مسابقه رفتار شایسته و جوانمردانه هواداران استقلالی خواهد بود.

7 - احترام تماشاگران کره ای به تیم استقلال در سئول با واکنش متقابل از سوی فرهنگ و ادب و تمدن ایرانی، خصلت تک تک تماشاگران استقلالی خواهد بود و بی گمان رسم میهمان نوازی عادت دیرینه ایرانیان است.

در پایان ضمن آرزوی موفقیت و صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا از تک تک هواداران استقلال خواهشمندیم که برای خلق این پیروزی بزرگ یاران آبی پوش را از دعای خیر خود بی نصیب نگذارند. مناجات های بی شمار، باورهای عمومی و انرژی های مثبت بدون تردید نتیجه مطلوب را رقم خواهد زد . منتظر دیدار شما در ورزشگاه آزادی هستیم.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir


مطالب پیشنهادی:
خیز بلند استقلال برای فینال آسیا
کمک علی کریمی به دانش آموزان تهیدست
بازگشت عابدازده از آمریکا
جباری به الاهلی قطر پیوست
هر آنچه در برنامه 90 گذشت