اتفاق عجیب در اردوی استقلال پیش از بازی مقابل الهلال
در اتفاقی عجیب که شاید برای اولین بار در تاریخ استقلال رخ می‌دهد، این تیم در یک دیدار بزرگ، مهم و آسیایی مقابل تیمی قدرتمند بدون هافبک بازی ساز به میدان می‌رود

استقلال بدون هافبک بازی ساز در مقابل الهلال

علیرغم تمایل فرهاد مجیدی به حفظ فرشید اسماعیلی هافبک میانی آبی پوشان، مخالفت مدیران باشگاه با تمدید این بازیکن باعث شد اسماعیلی در حالی که برای تمدید با تیمی که ۶ سال در آن بازی کرده و سومین کاپیتان آن است بی‌تابی می‌کرد، سرانجام (حداقل تا قبل از دیدار با الهلال) قرارداد این بازیکن تمدید نشود تا اتفاقی نادر برای آبی پوشان افتاده و آنها در حالی برابر الهلال به میدان بروند که فاقد هافبک بازی ساز باشند.

در حالی که فرهاد مجیدی در اواخر فصل گذشته تنها خواسته‌اش از مدیریت باشگاه حفظ شاکله تیمی بود، اما به هر دلیلی این اتفاق نیفتاد و بازیکنان مهمی به دلایل مختلف از این تیم جدا شدند. بازیکنانی مثل رشید مظاهری، مسعود ریگی، مهدی قایدی، شیخ دیاباته، مهدی قایدی، میلیچ، محمد نادری و شجاعیان اشاره کرد.

قطعاً همه این بازیکنان با نظر فنی فرهاد مجیدی از این تیم جدا نشدند و در بین آنها بودند بازیکن یا بازیکنانی باوجود تمایل مجیدی در این تیم باقی نماندند.

فرشید اسماعیلی را می‌توان مثالی نقض در این خصوص دانست. در حالی که فرهاد مجیدی با صراحت از تمایلش برای حفظ اسماعیلی صحبت کرد و حتی ابراز امیدواری کرد که مدیریت باشگاه با کنار گذاشتن کدورت‌ها قرارداد این بازیکن را قبل از بازی با الهلال تمدید کنند، اما در نهایت این اتفاق نیفتاد.

ماحصل این عدم هماهنگی بین کادر فنی و مدیریت این شد که حالا استقلال باید در حالی مقابل الهلال بازی کند با از دست دادن یکی از باتجربه‌ترین بازیکنان آسیایی‌اش، بدون هافبک میانی بازی ساز به میدان برود که این قطعاً بر روند تیمی به خصوص در فاز تهاجمی تاثیرگذار خواهد بود.

محتمل‌ترین گزینه‌ای که می‌تواند جای خالی اسماعیلی را در خط میانی آبی پوشان پر کند، آرش رضاوند است که البته این بازیکن هم یک بازی ساز تخصصی نیست.

دیدار استقلال و الهلال در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۲۱:۳۰ روز دوشنبه ۲۲ شهریور در دبی برگزار می‌شود و باید دید مجیدی برای پر کردن جای خالی اسماعیلی چه تمهیدی می‌اندیشد.گردآوری: گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir