شکایت 2 میلیاردی فرشید باقری از استقلال
فرشید باقری هافبک سابق استقلال با این تیم به توافق مالی نرسید و از این باشگاه شکایت کرده است

شکایت فرشید باقری از استقلال

در شرایطی که استقلال این روزها درگیر چند پرونده بدهی‌ داخلی و خارجی به بازیکنان و مربیان سابق خودش است، مسئولان باشگاه در حال دعوت از طلبکاران هستند تا با تعامل با آنها به نوعی پرونده‌های بدهی را حل و فصل کنند تا در فصل نقل و انتقالات مشکلی برای این باشگاه پیش نیاید. از همین رو روز گذشته جلسه‌ای میان مسئولان باشگاه استقلال با فرشید باقری و وکیل وی انجام شد که البته بدون توافق این جلسه به پایان رسید.

سعید طرزی، وکیل فرشید باقری در گفتگویی در این خصوص اظهار داشت: این چندمین باری بود که باشگاه استقلال به طرق مختلف چه شفاهی چه کتبی چه پیامکی از ما برای تعامل و تفاهم دعوت کردند ولی تا کنون این مذاکرات نتیجه بخش نبوده چرا که باشگاه استقلال به جای پول نقد قصد دارد به موکل من چک بدهد که آن هم چک روز نیست و چک ۱۵ روزه قصد دارند بدهند که مشخص نیست این چک پاس شود یا نه. من طی نامه‌ای که به آقای آجورلو نوشتم توضیح دادم که موکل من تمایلی به دریافت چک مدت‌دار ندارد و شما مبلغ را به شماره شبای ما واریز کنید و وقتی این پول واریز شود دیگر نیازی هم به تایید ما وجود ندارد.

وی افزود: وقتی آقای سجادی می‌گوید برای اولین بار در تاریخ دو باشگاه دارای تمکن مالی هستند نمی‌دانم چرا از پرداخت طلب موکل من خودداری می‌کنند. ما دو ماه قبل نامه زدیم و طبق قانون هم پنجره استقلال باید بسته می‌شد ولی سه بازیکن جذب کردند و یکی از باشگاه‌ها که این نفرات مقابلش در ترکیب استقلال بازی کردند از طریق CAS‌ پیگر پرونده هستند تا در صورتی که این موضوع اثبات شود بازی‌های استقلال با حضور این نفرات ۳-۰ اعلام شود.

وکیل فرشید باقری ادامه داد: آقای احمدی مسئول مالی استقلال به ما گفتند دو ماه دیگر برای پرداخت وقت داریم و میل خودتان است که چک را قبول نکنید. ما در صحبتی که با آقای نورشرق داشتیم گفتند اگر طلب پرداخت نشود در پنجره تابستانی جلوی نقل و انتقالات باشگاه گرفته خواهد شد. ما از طریق AFC هم پیگیر شکایت‌مان هستیم و ظاهراً AFC از مسئولان کمیته تعیین وضعیت توضیح خواسته است.

طرزی در مورد اینکه چقدر از این مبلغ جریمه دیرکرد است، گفت: طبق قوانین ایران به بازیکنان داخلی جریمه دیرکرد پرداخت نمی‌شود و این مربوط به خارجی هاست. مبلغ طلب ما کمی بیشتر از ۲ میلیارد تومان است که از همان موقع همین رقم است.گردآوری: گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir