آماری از ال کلاسیکو رئال مادرید و بارسلونا درروز شنبه
بارسلونا و رئال مادرید برای نخستین بار در بحران کرونا برابر هم قرار می گیرند

عجیب ترین آمار ال کلاسیکوی خاص

بارسلونا شنبه در نوکمپ به مصاف رئال مادرید می‌رود و قرار است یکی از جذاب ترین دیدارهای فوتبال جهان تحت شرایط خاصی برگزار شود. ال کلاسیکو پیش رو برخی جزئیات عجیب دارد که در ادامه به آن ها اشاره می شود.

جو و پیشینه منحصر به فرد

برای اولین بار در تاریخ دیدار بارسلونا و رئال مادرید بدون تماشاگر برگزار می شود. نوکمپ کاملا خالی خواهد بود و آبی اناری ها نمی توانند از حمایت پرشور هوادارانشان بهره ببرند. نه شعاری شنیده خواهد شد و نه حریف تحت فشار قرار خواهد گرفت. نبود تماشاگران در جریان بازی کاملا به چشم خواهد آمد.
 
دو تیم بزرگ اسپانیا در حالی برابر هم قرار می گیرند که هفته ششم را با شکست به پایان رساندند، اتفاقی که پیش از ال کلاسیکو کمتر دیده شده است. شکست خانگی سفیدپوشان مقابل کادیس بیش از همه تعجب آور بود. چند ساعت بعد هم ختافه اولین شکست بارسلونا را رقم زد.

بارسا و مادرید در رتبه های اول و دوم جدول قرار ندارند. سفیدپوشان در جایگاه سوم دیده می‌شوند و بارسلونا با سه امتیاز کمتر در رتبه نهم قرار دارد. آبی اناری ها نسبت به حریفشان یک بازی کمتر انجام داده اند. در هر صورت هر یک از دو تیم اگر شکست بخورند یک آمار منفی به ثبت خواهند رساند و در دو بازی پیاپی در لالیگا مغلوب می شوند. در صورت تساوی هم فاصله شان با رئال سوسیداد صدرنشین زیاد می شود.

تعداد گل‌های برابر

شنبه صد و هشتاد و یکمین ال کلاسیکو لالیگا برگزار می شود. تاریخ یک آمار عجیب را به ما نشان می دهد: برابری دو تیم در تعداد گل ها. هم مادرید و هم بارسا ۲۸۸ گل به ثمر رسانده اند. میانگین گلزنی در ال کلاسیکو ۳.۲ گل در هر بازی است.

فصل پیش تیم کاتالانی نتوانست دروازه سفیدپوشان را باز کند. دیدار رفت با نتیجه بدون گل در نوکمپ به پایان رسید و در سانتیاگو برنابئو میزبان با گل های وینیسیوس جونیور و ماریانو پیروز شد. در ۱۰ بازی اخیر دو تیم در لالیگا میانگین گل ۳ را به ثبت رساندند و برتری از آن بارسا بوده است.

یک پیروزی تا رسیدن به رئال مادرید

در ۹۰ بازی که بارسلونا در خانه میزبان بود ۵۰ پیروزی به دست آورد و تنها ۲۰ شکست را تجربه کرد. همچنین ۲۰ بازی مساوی شد. اگر تقابل دو تیم کلی تر بررسی شود پیروزی های مادرید ۷۳ است و بارسا ۷۲. ۳۵ بازی هم با تساوی به پایان رسیده است. پیروزی آبی اناری ها در دیدار پیش رو باعث می شود دیگر دو تیم در تعداد گل ها برابر نباشند و از طرفی تیم کاتالانی در تعداد برد به مادرید برسد.

اسطوره‌های ال کلاسیکو در زمین

بازیکنان برجسته ای در ترکیب دو تیم برای بازی شنبه دیده می شوند که در تاریخ ال کلاسیکو نامشان ماندگار شده است. در بارسلونا قطعا این جایگاه به لیونل مسی اختصاص دارد. ستاره آرژانتینی برترین گلزن این بازی هاست و ۱۸ بار دروازه مادریدی ها را باز کرده است. او خیلی وقت پیش از رکورد ۱۴ گل آلفردو دی استفانو پیشی گرفت و بعید است در فصل های آینده بازیکنی بتواند رکورد مسی را بشکند. اگر همه رقابت ها محاسبه شود این آمار به ۲۶ گل می رسد.

مسی مانند دی استفانو و سرخیو بوسکتس ۱۴ پیروزی را در ال کلاسیکو تجربه کرده است. دو بازیکن بارسا می توانند در صورت پیروزی در بازی پیش رو خود را به رکورد خنتو با ۱۷ برد نزدیک کنند.

از طرفی سرخیو راموس بازیکن برجسته رئال مادرید است. او بیشترین حضور را در ال کلاسیکو ها داشته است. مدافع اسپانیایی در همه رقابت ها تاکنون ۴۴ بار برابر بارسا به میدان رفته است. کریم بنزما تا به امروز ۹ بار دروازه تیم کاتالانی را باز کرده و در ۳۴ بازی خود هرگز با کارت زرد جریمه نشده است. شش بازیکن (سهم هر تیم سه بازیکن) بیش از ۳۰ ال کلاسیکو را تجربه کرده اند.

تقابل بارسا و رئال مادرید ممکن است یک امتحان بزرگ برای هر دو تیم در شروع فصل باشد اما هر نتیجه ای در این بازی هیجان انگیز رقم بخورد در مسیر آبی اناری ها و سفیدپوشان خیلی تاثیر نخواهد گذاشت چون راه طولانی را در پیش دارند.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: isna.ir