استقلال بهترین تیم هفته ششم لیگ برتر شد.
**ترین‌های هفته ششم لیگ برتر:

در هفته ششم رقابت‌ها و در 8 مسابقه‌ای که برگزار شد 19 گل به ثمر رسید تا در این هفته از رقابت‌ها میانگین 2،37 گل برای هر بازی به ثبت برسد.

در هفته ششم دربی اهواز با 5 گل پرگل‌ترین دیدار و فجر و تراکتور که بدون گل به پایان رسید به عنوان کم‌گل‌ترین دیدار معرفی شدند.

**بهترین تیم هفته: استقلال

در هفته ششم فولاد با کسب پنجمین برد پیاپی و پیروزی در دربی اهواز به صدرنشینی‌اش تداوم بخشید؛ در تهران نفت در دقیقه آخر بازی پرسپولیس را شکست داد؛ داماش و ذوب‌آهن به دو پیروزی خارج از خانه دست یافتند تا پس از 6 هفته این دو تیم نخستین بردهای خود را دشت کنند، با این حال عنوان بهترین تیم هفته استقلال معرفی می‌شود که تنها 4 روز پس از برد آسیایی‌اش توانست راه‌آهن را مغلوب کرده و به یک قدمی صدر جدول برسد.

**ناکامان هفته: دایی، ابراهیم‌زاده و خطیبی

رسول خطیبی که قبل از آغاز بازی با داماش از حریفش به عنوان راحت‌ترین حریف فصل یاد کرده بود به همین راحتی در خانه از داماش شکست خورد؛ ابراهیم‌زاده سومین شکست پیاپی را به دست آورد و علی دایی هم در دقیقه 92 دیدار با نفت در هفته ششم، دومین شکست فصلش را پذیرا شد تا این 3 نفر مشترکاً ناکام هفته انتخاب شوند.

**بازیکن هفته: محمد غلامی

مهاجم سپاهان که پس از یک فصل ناکامی و نیمکت نشینی این روزها در ترکیب تیم اصفهانی می درخشد، یک بار دیگر در دیدار مقابل صبا قابلیت‌هایش را به نمایش گذاشت و یک تنه سپاهان را پس از دو شکست پیاپی در مقابل صبا نجات داد تا به عنوان بهترین بازیکن هفته انتخاب شود.

**سرمربی هفته: یحیی گل‌محمدی

در حالی که همگان از دیدار نفت و پرسپولیس به عنوان فرصتی برای انتقام گل‌محمدی از تیم فصل گذشته‌اش نام می‌بردند، این مهم به وقوع پیوست و گل‌محمدی که به ظاهر از برد تیمش خیلی هم خوشحال نبود، به عنوان بهترین سرمربی هفته انتخاب شد.

**24 کارت زرد و 3 کارت قرمز

هفته ششم رقابت‌ها با 24 کارت زرد و 3کارت قرمز همراه شد تا هفته ششم یکی از هفته‌های جنجالی رقابت‌ها لقب بگیرد.

**تعداد تماشاگران هفته ششم: 44 هزار تماشاگر

در هفته ششم رقابت‌ها حدود 44 هزار تماشاگر از نزدیک رقابت‌ها را تماشا کردند تا این هفته از رقابت‌ها یکی از کم‌تماشاگرترین هفته‌‌های لیگ باشد.

**رده‌بندی گلزنان تا پایان هفته ششم:

4 گل: رضا عنایتی(صبای قم) - رضا نوروزی (نفت تهران) - محمد غلامی(سپاهان)

3 گل: فرهاد مجیدی و محمد قاضی (استقلال) - مهرداد بایرامی (گسترش فولاد) - لوسیانو پریرا(فولاد)


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:farsnews.com


مطالب پیشنهادی:
استقلال برترین خط حمله، پرسپولیس برترین خط دفاع + جدول لیگ برتر
کار بسیار بزرگ یک پرسپولیسی
خطر از دست دادن دربی در كمین ستاره جوان پرسپولیس
رأی کمیته استیناف در خصوص کسر امتیاز صادر شد
شکست یاران داوری در هفته سوم بوندسلیگا
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X