ذوب‌آهن با برتری مقابل استقلال به عنوان بهترین تیم هفته انتخاب شد.
 **ترین‌های هفته نهم لیگ برتر:

در هفته نهم رقابت‌ها و در 8 مسابقه‌ای که برگزار شد 16 گل به ثمر رسید تا در این هفته از رقابت‌ها شاهد میانگین 2 گل در هر مسابقه باشیم.

در این هفته در دو دیدار که با تساوی 2 بر 2 به پایان رسید، 4 گل به ثمر رسید و دو دیدار هم بدون گل خاتمه یافت. نکته قابل توجه اینکه از این لحاظ در هفته هشتم هم شاهد همین وضعیت بودیم با این تفاوت که در هفته گذشته 15 گل به ثمر رسید.

**بهترین تیم هفته: ذوب‌آهن

در هفته نهم رقابت‌‌ها پرسپولیس در خانه مقابل تیم سختکوش گسترش فولاد به برتری رسید؛ داماش در شهر خود اولین پیروزی خانگی را کسب کرد و سپاهان هم در خانه دومین استقلال به دومین برد خارج از خانه رسید اما عنوان بهترین تیم هفته به ذوب‌آهن تعلق می‌گیرد که توانست با برتری مقابل استقلال آن هم در آستانه دیدار آسیایی این تیم، خود را به جمع تیم‌های میانه جدول نزدیک کرده و به روزهای پیش رو امیدوارتر شود.

**ناکام هفته: آبی‌ها!

در این هفته هر دو استقلال لیگ برتر با نتایج مشابه از تیم‌‌های اصفهانی شکست خوردند و گسترش هم در تهران مغلوب پرسپولیس شد تا هفته نهم به کام تیم‌های آبی لیگ برتر نباشد.

نکته قابل توجه اینکه استقلال از زمان قطع همکاری با آل‌اشپورت و آغاز همکاری با تولیدی مجید، هنوز رنگ پیروزی را ندیده و جالب اینکه گل هم نزده است تا قصه‌های مجید برای این تیم پرطرفدار پایتخت همچنان ادامه داشته باشد.

**بازیکن هفته: ادینیو

در هفته نهم چند بازیکن از جمله رجب زاده و تبریزی از ذوب‌آهن و غلامی از سپاهان و خلعتبری و سید جلال حسینی از پرسپولیس بازی‌های قابل توجهی را از خود به نمایش گذاشتند اما ادینیو، هافبک کهنه‌کار مس که به تنهایی با زدن دو گل به فولاد تیمش را نسبت به روزهای آینده امیدوار نگه داشت به عنوان بازیکن هفته انتخاب می‌شود.

**سرمربی هفته: لوکا بوناچیچ

هفته نهم رقابت‌ها به کام اصفهانی‌ها بود. در این هفته ذوب‌آهن و سپاهان با تفکرات سرمربیان خارجی خود 3 امتیاز از دو استقلال لیگ گرفتند اما از آنجایی که کار ذوبی‌ها بزرگ‌تر بود، لوکا بوناچیچ به عنوان بهترین مربی هفته انتخاب می‌شود.

**32 کارت زرد

هفته نهم هفته‌ای پرکارت بود به طوری که در 8 بازی این هفته 32 بار کارت زرد از جیب داوران خارج شد تا شاهد 4 کارت زرد در هر مسابقه باشیم. با این حال کارت قرمزی از جیب داوران در این هفته خارج نشد.

**تعداد تماشاگران هفته: 75 هزار نفر

در هفته‌ای که سپری شد تنها 75 هزار نفر از مسابقات دیدن کردند تا میانگین کمتر از 10 هزار نفر برای هر مسابقه به ثبت برسد. در این هفته دیدار تیم‌های پرسپولیس و گسترش پرتماشاگرترین مسابقه بود.

**رده‌بندی گلزنان تا پایان هفته نهم:

5 گل: رضا نوروزی - محمد غلامی(سپاهان)

4 گل: رضا عنایتی(صبای قم)  - مهرداد بایرامی (گسترش فولاد) - لوسیانو پریرا (فولاد) - مهدی رجب‌زاده (ذوب‌آهن)


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:farsnews.com


مطالب پیشنهادی:
نتایج و جدول هفته نهم لیگ برتر
توقف المپیک مارسی
نتایج هفته پنجم بوندس لیگا
تساوی سایپا و نفت تهران
پیروزی پرگل دورتموند
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X