وزنه بردار دسته 77 کیلوگرم کشورمان با کسب سه مدال نقره، شروع خوبی را برای کاروان ایران در رقابت های قهرمانی نوجوانان جهان در پرو رقم زد.
 
 
برنا: میلاد اورنگی بامداد امروز در حالی رقابت خود را در دسته 77 کیلوگرم آغاز کرد که پیش از آغاز نخستین حرکت او در یک ضرب، 8 شرکت کننده دیگر هر 3 حرکت خود را انجام داده بودند و تنها "ویکتور گتس" از روسیه روی تخته نرفته بود.

نماینده شایسته کشورمان ابتدا وزنه 125 کیلوگرم را بالای سر برد و پس از استراحتی 2 دقیقه ای برای مهار وزنه 131 کیلوگرمی روی تخته رفت که در مهار آن نیز موفق بود. در ادامه نوبت به وزنه بردار روس رسید. ویکتور گتس حرکت نخست یک ضرب خود را با مهار وزنه 135 کیلوگرم سپری کرد. درخواست بعدی این وزنه بردار 138 کیلوگرم بود، به همین خاطر نوبت به میلاد اورنگی رسید تا برای مهار وزنه 136 کیلوگرمی روی تخته برود. اورنگی که در 2 حرکت نخستش تکنیک خوبی را از خود به نمایش گذاشته بود، این بار نیز در مهار وزنه درخواستی جورج زالای، سرمربی تیم نوجوانان کشورمان موفق عمل کرد. در ادامه وزنه بردار روس هم در مهار وزنه 138 کیلوگرم موفق بود، اما نتوانست برای سومین درخواست خود وزنه 142 کیلوگرم را بالای سر ببرد تا در رقابتی نزدیک با نماینده ایران، مدال طلای حرکت یکضرب دسته 77 کیلوگرم را از آن خود کند.

در حرکت دوضرب هم دقیقا همان روند حرکت یک ضرب تکرار شد؛ یعنی پس از پایان هر 3 حرکت 8 وزنه بردار دیگر نوبت به رقابت میلاد اورنگی و ویکتور گتس رسید.

اورنگی در اولین حرکت خود وزنه 155 کیلوگرم را درخواست کرد تا با مهار آن مدال نقره دوضرب و مجموع را نیز برای خود مسجل کند. نماینده کشورمان پس از کنترل این وزنه برای بالای سر بردن وزنه 161 کیلوگرم دو بار روی تخته رفت، اما موفق نبود تا در نهایت با مجموع 291 کیلوگرم هر 3 نشان نقره دسته 77 کیلوگرم مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان جهان را از آن خود کند. در این وزن ویکتور گتس از روسیه با مجموع 311 کیلوگرم با اقتدار به عنوان قهرمانی جهان دست یافت.

رده بندی نفرات برتر حرکات یک ضرب، دوضرب و مجموع دسته 77 کیلوگرم به شرح زیر است:

دسته 77 کیلوگرم – حرکت یکضرب
1- ویکتور گتس از روسیه با 138 کیلوگرم (مدال طلا)
2- میلاد اورنگی از ایران با 136 کیلوگرم (مدال نقره)
3- پاتریک اسلویکوفسکی از لهستان با 122 کیلوگرم (مدال برنز)

دسته 77 کیلوگرم – حرکت دوضرب
1- ویکتور گتس از روسیه با 173 کیلوگرم (مدال طلا)
2- میلاد اورنگی از ایران با 155 کیلوگرم (مدال نقره)
3- کامیلو هرناندز از کلمبیا با 146 کیلوگرم (مدال برنز)

دسته 77 کیلوگرم – رده بندی نهایی
1- ویکتور گتس از روسیه با 311 کیلوگرم (مدال طلا)
2- میلاد اورنگی از ایران با 291 کیلوگرم (مدال نقره)
3- پاتریک اسلویکوفسکی از لهستان با 267 کیلوگرم (مدال برنز)

بامداد فردا (یکشنبه) و در روز پایانی مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان جهان، عماد باقری و میلاد رشیدی در دسته 94 کیلوگرم و علیرضا کاظمی نژاد در دسته 94+ کیلوگرم با دوبنده تیم ملی روی تخته می روند.
 
 
گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:bornanews.ir
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X