علیرضا کاظمی‌نژاد ملی پوش دسته فوق سنگین تیم وزنه‌برداری نوجوانان کشورمان با کسب 3 مدال نقره به کار خود در مسابقات قهرمانی جهان خاتمه داد.
 
برنا: کاظمی نژاد در حرکت یک ضرب وزنه های 154، 161 و 166 کیلوگرم را بالای سر برد، اما "گور میناسیان" از ارمنستان عملکردی بهتر از نماینده کشورمان داشت و با مهار وزنه های 166، 171 و 174 کیلوگرم، ضمن کسب مدال طلای این حرکت 8 کیلوگرم نیز از کاظمی نژاد جلو افتاد.

وزنه بردار ایران در حرکت دوضرب با انتخاب وزنه 201 کیلوگرم کار خود را آغاز کرد تا با مهار این وزنه، مدال نقره حرکت دوضرب و مجموع را نیز از آن خود کند. در ادامه سالن محل برگزاری مسابقات شاهد تلاش علیرضا کاظمی نژاد برای کسب عنوان قهرمانی جهان بود؛ چراکه میناسیان با ثبت رکورد 205 کیلوگرم در دوضرب به کار خود پایان داده بود و کاظمی نژاد برای قهرمان شدن باید وزنه سنگین 214 کیلوگرمی را بالای سر می برد تا در مجموع یک کیلوگرم بیشتر از حریف ارمنستانی اش زده باشد.

نماینده کشورمان که در تمرینات وزنه 210 کیلوگرم را مهار کرده بود، تلاش زیادی کرد تا بتواند وزنه 214 را بالای سر ببرد، اما دو بار پیاپی در مهار آن ناموفق بود و در نهایت با مجموع 367 کیلوگرم بعد از میناسیان روی سکوی نایب قهرمانی جهان ایستاد.

در مجموع کاظمی نژاد نسبت به المپیک نوجوانان سنگاپور که در آن رقابت ها به مدال طلای دسته فوق سنگین رسیده بود، 16 کیلوگرم افزایش رکورد داشت تا از این حیث عملکردی قابل قبول داشته باشد، اما حریفش میناسیان نسبت به همان رقابت ها که در تابستان سال گذشته برگزار شده بود، 29 کیلوگرم افزایش رکورد داشت و همین موضوع کمک کرد تا مدال طلای دسته فوق سنگین مسابقات جهانی نوجوانان به این وزنه بردار ارمنستانی برسد.

رده بندی نفرات برتر رقابتهای دسته 94+ کیلوگرم مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان جهان در زیر آمده است:

1- گورمیناسیان از ارمنستان: یک ضرب 174 کیلوگرم، دوضرب 205 کیلوگرم، مجموع 379 کیلوگرم (مدال طلا)

2- علیرضا کاظمی نژاد از ایران: یک ضرب 166 کیلوگرم، دوضرب 201 کیلوگرم، مجموع 367 کیلوگرم (مدال نقره)

3- تیمور نانیف از روسیه: یک ضرب 163 کیلوگرم، دوضرب 195 کیلوگرم، مجموع 358 کیلوگرم (مدال برنز)

در این وزنه 11 شرکت کننده حضور داشتند.
 
 
گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:bornanews.ir
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X