تيم ملی وزنه برداری جوانان ايران برای نخستين‌ بار قهرمان مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان شد.
 
فارس:با پایان سی و هفتمین دوره رقابت‌های وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان تیم ملی ایران كه با تركیب كامل (8 وزنه بردار) دراین رقابت‌ها شركت كرده بود، توانست برای اولین بار مقام قهرمانی جهان را به خود اختصاص دهد.

قبل از برگزاری روز پایانی رقابت‌ها با توجه به اینكه ایران و روسیه 3 وزنه بردار داشتند، رقابت اصلی برای قهرمانی در سی و هفتمین دوره مسابقات وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان میان این دو كشور بود و چین 538 امتیازی تنها در شرایطی می‌توانست به قهرمانی امیدوار باشد كه یك وزنه بردار از هر دو تیم ایران و روسیه در اوزان 105 و 105+ از دور رقابت‌ها حذف شود.

با به پایان رسیدن دسته 105 كیلو و عنوان ششمی نماینده ایران، امروز و در روز پایانی رقابت‌ها و در دسته 105+ ایران دو وزنه بردار داشت كه در پایان حركات یكضرب مولایی به مدال نقره رسید و علیرضا كاظمی‌نژاد چهارم شد تا امتیازات ایران قبل از حركات یكضرب 471 شود.
در این بخش گور میناسیان از ارمنستان با مهار وزنه 178 كیلویی به مدال طلا رسید. مولایی از ایران دوم شد و سرگی اورشینكوف از روسیه با مهار وزنه 174 كیلویی سوم شد.
مدال برنز وزنه بردار روس باعث شد تا روس‌ها هم مانند ایران 471 امتیازی شوند و به این ترتیب همه چیز برای قهرمانی جهان به حركات دوضرب كشیده شد، با این تفاوت كه ایران دو نماینده داشت و روسیه یك نماینده و چین نماینده‌ای نداشت تا قهرمانی كاروان وزنه برداری ایران محمتل‌تر از همیشه باشد.

در این بخش نیز كاظمی نژاد با مهار وزنه 217 كیلویی به مدال نقره رسید و بهادر مولایی نیز با بالای سر بردن وزنه 231 كیلویی قهرمان جهان شد.
در مجموع نیز بهادر مولایی با مجموع 408 كیلوگرم قهرمان جهان شد، علیرضا كاظمی‌نژاد با مجموع 386 كیلوگرم دوم شد و سرگی اورشینكوف از روسیه با مجموع 384 كیلوگرم سوم شد.
به این ترتیب تیم ملی ایران با كسب امتیاز 577 قهرمان جهان شد، چین با كسب امتیاز 538 نایب قهرمان شد و روس‌ها با امتیاز 517 سوم شدند.

در روز اول رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی 2011 جوانان جهان مجید عسگری از كشورمان در دسته 56 كیلوگرم موفق شد مدال نقره جهان را به خود اختصاص دهد. در روز سوم مسابقات نیز جابر بهروزی از كشورمان در دسته 69 كیلوگرم به مدال برنز رقابت‌های قهرمانی جهان رسید و كنار آن نیز مدال طلای یك‌ضرب رقابت‌ها را كسب كرد.
همچنین كیانوش رستمی، پرامیدترین وزنه‌بردار ایران موفق به كسب 2 مدال طلا در حركات دوضرب و مجموع و یك مدال نقره در حركات یك‌ضرب دسته 85 كیلوگرم شد.
سعید محمدپور نیز در دسته 94 كیلوگرم موفق به كسب 3 مدال طلای دیگر برای ایران شد.
مجید عسگری در 56 كیلوگرم، جابر بهروزی در 69 كیلوگرم، كیانوش رستمی در 85 كیلوگرم، سعید محمدپور و یاسین باقری در 94 كیلوگرم، كیا قدمی در 105 كیلوگرم و بهادر مولایی و علیرضا كاظمی‌نژاد در 105+ كیلوگرم 8 وزنه‌برداران ایران در این رقابت‌ها بودند.
 
 
گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:farsnews.com
 
 
مطالب داغ ورزشی:
تصاویری از حضور علی دایی در پشت صحنه آخرین برنامه 90
عکس تمام رخ از چهره بازیکنان بارسلونا(گزارش تصویری-1 )
علی دایی سرمربی جدید راه ‌آهن سابق
فقط 500 میلیون بیشتر از سقف قرارداد!
تراکتوری می سازم که به کسی رحم نکند
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X