حمید سوریان بالاخره به المپیک رسید
نماینده وزن 59 کیلوگرم کشتی فرنگی ایران با پیروزی مقابل حریفی از اوکراین ضمن راهیابی به دیدار نهایی رقابت‌های گزینشی المپیک در استانبول، موفق به کسب سهمیه المپیک شد.

در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی گزینشی المپیک 2016 که در استانبول ترکیه در جریان است، حمید سوریان نماینده وزن 59 کیلوگرم ایران و دارنده 7 مدال طلای جهان و المپیک در دیدار نیمه نهایی به مصاف 'دیمیترو سیمابالیوک' از اوکراین و نفر سوم اروپا رفت و در پایان موفق شد حریف خود را در مدت زمان یک دقیقه و 25 ثانیه با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و سهمیه المپیک 2016 را برای ایران بدست بیاورد.

رقیب سوریان در دیدار نهایی که جنبه تشریفاتی دارد، 'جسی تیلکه' از آمریکا خواهد بود. تیلکه در دیدار نیمه نهایی با شکست 17 بر 8 حریف خود از مولداوی ضمن رسیدن به فینال این رقابت‌ها، او نیز موفق به کسب سهمیه المپیک شد.

سوریان پیش از این در دور نخست استراحت کرد سپس مقابل 'ایوان لیزاتوویچ' از کرواسی و نفر پنجم اروپا به روی تشک رفت و در پایان موفق شد حریف خود را در همان دقیقه نخست با نتیجه 9 بر صفر شکست دهد. وی سپس در مرحله یک چهارم نهایی مقابل 'اریک ویس' از آلمان که بهترین عنوانش رده نهمی اروپاست با نتیجه 8 بر صفر به برتری دست یافت.

با کسب سهمیه وزن 59 کیلوگرم توسط حمید سوریان در آخرین مرحله رقابت های گزینشی المپیک، تیم ملی کشتی فرنگی ایران هر 6 سهمیه المپیک را بدست آورد و با ترکیب کامل راهی این رقابت‌ها خواهد شد.

تیم ملی کشتی آزاد ایران نیز پیش از این 6 سهمیه خود را بدست آورده بود.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir