تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی والیبال با نتیجه سه بر صفر مغلوب آمریکا شد.

باخت ایران به آمریکا در لیگ جهانی والیبال

هفته سوم دور مقدماتی رقابت های لیگ جهانی والیبال، پنجشنبه شب در کشور لهستان آغاز شد و تیم ملی کشورمان در اولین دیدار خود، از ساعت 19:55 به مصاف تیم قدرتمند آمریکا رفته است. دیداری که با توجه به جایگاه نه چندان مطمئن دو تیم، نقش تعیین کننده ای در روند صعودشان به دور نهایی بازی ها خواهد داشت.

ست اول: ایران 17- 25 آمریکا

ایران مسابقه را با ترکیب معروف، غفور، موسوی، عبادی پور، قائمی و مرندی آغاز کرد و در ابتدا توانست پا به پای آمریکا تا وقت استراحت فنی اول پیش رود. اما در حالی که مسابقه با نتیجه 8-7 به سود آمریکایی ها در جریان بود، عملکرد خوب آن ها در دفاع روی تور و البته سرویس های پر قدرتی که به سمت زمین ایران می زدند، باعث شد تا آمریکایی ها وقت استراحت فنی دوم را با نتیجه 16-13 مال خود کنند و اختلافی سه امتیازی را به وجود بیاورند. عدم دریافت خوب توپ ها در زمین ایران باعث می شد تا فرصت بازیسازی در اختیار سعید معروف قرار نگیرد تا ایران در حملات حرف زیادی برای گفتن نداشته باشد. درنهایت بازی ضعیف ایران در ست اول کاری کرد که آمریکایی ها با نتیجه 25-17 ست اول را مال خود کنند.

ست دوم: ایران 22-25 آمریکا

همانند ست اول هر دو تیم مسابقه را هم پای یکدیگر آغاز کردند. اما آبشار های کم دقت امیر غفور که یکی پس از دیگری به اوت میرفت، کاری کرد تا باز هم آمریکایی ها پیش بیفتند. به گونه ای که وقت استراحت فنی اول را ایران با نتیجه 8-5 واگذار کرد. در ادامه شاگردان کولاکویچ توانستند با اتکا به حملات سریع در حمله و البته ضربات پر قدرت فرهاد قائمی آب از جوی رفته را به جوی بازگردانند و بازی را در امتیاز 16 به تساوی بکشند.
در ادامه ست آمریکایی ها با دل بستن به دفاع های اسمیت و سرویس های فوق العاده ساندر، توانستند بار دیگر از امتیاز 20 به بعد از ایران پیشی بگیرند. دریافت های خوب شوجی هنگام سرویس های ایران، فرصت امتیاز گیری در این قسمت را از سرمه ای پوشان تیم ملی سلب کرده بود و حتی سرویس های قدرتی قائمی و عبادی پور هم کار ساز نبود تا در نهایت ست دوم هم با برتری 25-22 به سود یانکی ها پایان یابد.

ست سوم: ایران 28 -30 آمریکا

در این ست آمریکا ها همانند دو ست قبل شروع بهتری داشت و از همان ابتدا توانست از ایران جلو بیفتد اما بعد از وقت استراحت فنی اول، بازیکنان کولاکویچ به بازی برگشتند و توانستند در امتیاز 12 کار را مقابل آمریکا به تساوی بکشند. ضعف آمریکایی ها در دریافت سرویس ها، کاری کرد تا میلاد عبادی پور بتواند چندین امتیاز برای ایران کسب کند. ضمن اینکه اضافه شدن مجتبی میرزاجانپور به ترکیب تیم ملی، سرعت را در خط حمله ایران افزایش داد و کمک کرد تا ایران با اختلاف از آمریکا پیش بیفتد. حمله آمریکایی ها با محوریت پچ و ساندر در این ست به جایی نرسید تا ایران با اتکا به چند تغییر و تعویض، با نتیجه 24-21 از حریف پیش بیفتد اما سرویس های ویرانگر اسمیت به طرز عجیبی بازی را 24-24 کرد تا بازی همچنان ادامه پیدا کند. حساسیت بالای مسابقه و قدرت دو تیم اجازه نمیداد تا بازی در ست سوم به پایان برسد و دو تیم پا به پای هم امتیاز کسب می کردند. در نهایت شاگردان جان اسپرا توانستند با نتیجه 30-28 ایران را ببرند و مسابقه را به نتیجه سه بر صفر به نفع خود به پایان برسانند.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir


 
 
 

X