این سفر، سفری پرمخاطره برای ذوب‌آهنی‌ها بود که البته پایان خوشی برایشان داشت و آنها چه در زمین مسابقه و چه خارج از آن جان سالم به در بردند.
 

سفر ذوب‌آهن به تبریز و بازگشت آنها به مبدا، سفری به یادماندنی برای سبزپوشان دیار زاینده‌رود شد. این سفر، سفری پرمخاطره برای ذوب‌آهنی‌ها بود که البته پایان خوشی برایشان داشت و آنها چه در زمین مسابقه و چه خارج از آن جان سالم به در بردند.
شاگردان ابراهیم‌زاده در مصاف با تراکتورسازان روز سختی را پشت سر گذاشتند، اما بخت با آنها یار بود که دروازه‌شان روی حملات دامنه‌دار بازیکنان تراکتورسازی باز نشد و با امتیاز زمین مسابقه را ترک کردند. در این بین دامنه خوش‌اقبالی ذوبی‌ها به فرودگاه و درون هواپیما هم کشیده شد تا اینطور به نظر برسد که خطر جدی از بیخ گوش آنها گذشته است!
موضوع به اتفاقات ناگوار هواپیمایی چند وقت اخیر و تبعات آن در سطح جامعه مربوط می‌شود. کاروان ذوبی‌ها شنبه‌شب و پس از پایان بازی با تراکتورسازی، تبریز را به مقصد تهران ترک کرد. آنها شنبه شب در هتل المپیک اقامت کردند و طبق برنامه قرار بود ظهر یکشنبه با هواپیما از تهران به اصفهان بازگردند. ساعت پرواز مجموعه تیم اصفهانی 12 ظهر یکشنبه بود،‌اما طبق روال معمول در مجموعه هواپیمایی ایران،‌این پرواز با تاخیر مواجه شد. دلیل این تاخیر نقص فنی عنوان شد و قرار شد یک ساعت دیگر پرواز تهران به اصفهان انجام شود که البته این اتفاق نمی‌افتد و بالاخره ساعت 14:30 هواپیمای تهران-اصفهان فرودگاه را ترک می‌کند.
تا اینجا تقریبا همه اتفاقات عادی بود تا اینکه مهماندار با اعلام اینکه سفر آنها 45 دقیقه به طول می‌انجامد،‌ افراد مطلع از زمان پرواز تهران-اصفهان را به فکر می‌برد. معمولا پرواز تهران –اصفهان 35 دقیقه طول می‌کشد. زمانی همه اعضای کاروان ذوب‌ نگران می‌شوند که این هواپیما به اصفهان می‌رسد اما امکان فرود پیدا نمی‌کند. کمک خلبان اعلام می‌کند که یک هواپیما اشتباهی در باندی قرار گرفته که هواپیمای تهران-اصفهان قصد فرود در آن را داشته و باید چند دقیقه برای فرود صبر کرد. 15 دقیقه معطل ماندن هواپیمای حامل کاروان ذوب‌آهن در آسمان که البته مسافران عادی هم داشته است باعث به وجود آمدن رعب و وحشت می‌شود. این وحشت با تکان‌های غیرمعمول هواپیما و چند بار بسته و باز شدن چرخ‌های هواپیما، فزونی می‌یابد و گلاب به رویتان چند مسافر حالشان به هم می‌خورد. در نهایت همای سعادت روی دوش ذوبی‌ها و دیگر مسافران می‌نشیند و هواپیما پس از حدود 15 دقیقه سرگردانی در آسمان اصفهان در باند موردنظر فرود می‌آید.
اما نکات جالبی در این اتفاق وجود دارد،‌اول اینکه گفته می‌شود دلیل تاخیر اولیه هواپیما در پرواز علاوه بر نقص فنی به دلیل کمبود مسافر بوده است و دو پرواز ساعت 12 و 13 تهران به اصفهان ادغام شده است. نکته دوم اینکه 15 دقیقه معطلی در آسمان به دلیل نقص‌فنی بوده و این را مسافران از تکان‌‌های عجیب، زیاد و غیرعادی هواپیما متوجه شده‌اند و البته یکی دو بازیکن ذوب‌آهن پس از تحقیق متوجه شده‌اند که هیچ هواپیمایی در باند موردنظر برای فرود هواپیمای تهران-اصفهان وجود نداشته است. جالب اینکه بازیکنان ذوب‌آهن هم مثل مسافران عادی 15 دقیقه پر استرس و التهاب را پشت سر گذاشته‌اند. البته یکی از بازیکنان ذوب‌آهن در این باره می‌گوید:«بچه‌ها سعی می‌کردند با خنده و شوخی ترس خود را پنهان کنند و در هنگام تکان‌های شدید هواپیما یکی از بچه‌ها به مهماندار گفت:«مگر مسعود شصت‌چی خلبان هواپیماست؟!»


گردآوری:گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news 
منبع:esteghlaltehranfc.com
 
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار ورزشی
دروازه بان 13 میلیارد تومانی در لیگ برتر ایران! دروازه بان 13 میلیارد تومانی در لیگ برتر ایران!

گفته می شود یکی از دروازه بان های سرشناس لیگ برتری قراردادی 13 میلیارد تومانی با تیم خود امضا کرده است

 
X