این روزها انواع و اقسام بیانیه‏ها و اطلاعیه‏ها از سوی مدیران و مربیان ارشد فوتبال ایران منتشر می‏شود. از سایت‏های اینترنتی باشگاه‏ها گرفته تا مربیان سابق تیم ملی و فدراسیون فوتبال ایران... .

 

به نقل از آرين اسپورت ، در فوتبال ایران چه می‏گذرد؟ چه اتفاقی افتاده که مسئولان عالی رتبه فوتبال – اعم از باشگاهی و ملی – به جای اینکه مجموعه تحت امر خود را هدایت کنند و به سمت جلو سوق بدهند، برای این و آن خط و نشان می‏کشند و مدام کارها و اقداماتشان را توجیه می‏کنند. چه بر سر این فوتبال دولتی آمده که هیچ عکس حق انتقاد از بالاسری خود را ندارد و اگر انتقادی هم شود؛ بیانیه پشت بیانیه و جوابیه پشت جوابیه! آیا واقعاً مدیران و مربیان ما آنقدر کار بلند هستند که بیش از نیمی از وقت خود را به مصاحبه علیه منتقدان و نگارش بیانیه اخصاص می‏دهند؟
کاش مسئولان فدراسیون فوتبال که اخیراً نشان داده‏اند دستی بر قلم دارند و می‏توانند بیانیه‏های شاعرانه و حماسی صادر کنند، کمی برای حل مشکلات این فوتبال وقت می‏گذاشتند. کاش کمی به فکر درآمدزایی بودند تا به طرف سازمان تربیت بدنی و دولت دست گدایی دراز نکند. فدراسیونی که در مقابل انتقادات شمشیر را از رو می‏کشد و به جای بیرون بردن فوتبال از اوضاع افتضاح فعلی، پاسخ این و آن را می‏دهد، به همان مجوعه‏ای تبدیل می‏شود که اکنون شاهد آن هستیم! کاش سایت فلان باشگاه لیگ برتری به جای تهدید منتقدان و مخالفان مدیرعامل یا دست‏اندرکاران خود نواقص سایت باشگاه را برطرف کند و کاش فلان مربی همیشه منتقد که ید طولایی در نگارش بیانیه و مصاحبه‏های جنجالی دارد، کمی به دانش مربیگری‏اش بیفزاید تا در صورت ناکامی مجبور نشود به دست‏های پشت پرده، باندهای مخوف فوتبالی و اسکتبار جهانی(!) گیر بدهد.
رسم جدیدی به نام محدود کردن فضای نقد در مملکت ما باب شده که در نقطه مقابل حقیقت یابی و شفاف
‏سازی قرار دارد. رسمی که در فوتبال ما بیش از گذشته دیده می‏شود و هر فردی که جز مدح مدیران و مربیان سخن بگوید طرد می‏شود و با بیانیه‏های شدیدالحن دوستان رسانه‏ای آن‏ها مواجه خواهد شد. به امید روزی که سعه صدر دست‏اندرکاران فوتبال ما آنقدر بالا برود که جایگاه ویژه‏ای برای منتقدان قائل شوند... .


گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:ariensport.com

 

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار ورزشی
شفر در فرودگاه امام خمینی شفر در فرودگاه در حال ترک ایران! عکس

شفر سرمربی سابق استقلال بالاخره تصمیم گرفت از ایران برود

 
X