سیمرغسیمرغ
sport-top-1
تازه ترین های سایر ورزش ها

کسانی که به ورزشگاه‌ها می‌آیند حتی با توجه به تحریک‌های اپوزیسیون خارجی از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای خارجی، اهل به هم ریختن فضای ورزشگاه آزادی نیستند و خلاصه اینکه پیگیر برد تیمشان هستند.

 

به گزارش سایت استقلال، به هر جهت اگر ورزشگاه روز جمعه پر نشد زیاد تعجب نکنید. چون با یک حساب و کتاب ساده حدود 67 هزار نفر تماشاگر داربی شصت و هفتم هستند و بیشتر از اینها هم بلیت فروخته نخواهد شد. البته اگر هم پر شد آن 30 هزار نفر هم هستند و اوضاع را تحت کنترل دارند تا داربی داغ و جذاب و حساسی برگزار شود. امیدواریم بازی مساوی نباشد!

داربی آبان ماه 84 آخرین سال حضور محمد دادگان در فدراسیون فوتبال بود. تیم ملی به جام جهانی صعود کرده بود و فوتبال ایران شور و حال خاصی داشت. لیگ برتر هم با هیجان دنبال می‌شد و امیر قلعه‌نویی‌ اسب استقلال را از همان اول لیگ برای قهرمانی زین کرده بود. با توجه به اینکه محمود احمدی‌نژاد تازه رئیس‌جمهور شده بود و همه از گرایشات فوتبالی وی مطلع بودند این شایعه که قرار است او به همراه معاونان و برخی وزرایش برای دیدن داربی به ورزشگاه آزادی برود باعث شد تا اتفاقات جدیدی در داربی آن سال بیفتد.

شورای تامین هم بلاتکلیف بود

مسئولان فدراسیون، سازمان لیگ و حتی خود دو باشگاه سرخابی اصرار به عادی بودن بازی دارند اما وقتی شورای تامین استان وارد ماجرا می‌شود یعنی اینکه اوضاع بغرنج‌تر از این حرف‌هاست. معمولا پیش از آغاز داربی شورای تامین استان جلسه‌ای تشکیل می‌دهد تا در آن به ابعاد و جنبه‌های مختلف بازی بپردازند. به هر ترتیب به خاطر اینکه ممکن بود محمود احمدی‌نژاد تماشاگر آن بازی باشد تدابیر ویژه‌ای لحاظ شد؛ تدابیری که تا امروز هم اجرا می شود و کمتر کسی از آنها باخبر است. شورای تامین در آن روزها پاسخ مستقیمی به سازمان لیگ نمی‌داد که آیا احمدی‌نژاد به ورزشگاه می‌رود یا نه. البته تدابیر امنیتی باید لحاظ می‌شد. به هر جهت داربی، داربی است و مسائل خاص خودش را دارد. محمود احمدی‌نژاد به تماشای آن بازی نرفت تا نمایندگان مجلس به همراه اعضای هیات‌رئیسه وقت فدراسیون تماشاگر داربی باشند. داربی که در آن ورزشگاه پر نشد و البته همه آن را به بارانی بودن هوا ربط دادند. استقلال یک بر صفر با گل رضا عنایتی به پیروزی رسید. در ورزشگاه هم اتفاق خاصی نیفتاد.

بازار سیاه و بخت سیاه‌تر!

اما در همان داربی بلیت بازی پیش‌فروش شد. یعنی از دو روز قبل از بازی ورزشگاه‌هایی اعلام شد که تماشاگران برای خرید بلیت به آنجا بروند. بازار سیاه، داغ و داغتر و وضعیت هواداران بیچاره سیاه و سیاهتر می‌شد. حتما آن برنامه 90 را به یاد دارید که یکی از نزدیکان امیرقلعه‌نویی در حوالی کسانی بود که بلیت بازارسیاه می‌فروختند! مافیای بلیت‌فروشی با پیش فروش آنقدر درآمدزا شده بود که مردم در بازی‌های بعدی ترجیح می‌دادند که به ورزشگاه نروند و آزادی به همین خاطر پر نمی‌شد. اما در دوره علی کفاشیان این معضل حل شد و بلیت بازی‌ها صبح روز بازی فروخته می‌شود. حالا می‌شود گفت رنگ بخت هواداران کمی از سیاه به سمت خاکستری رفته است.

چرا ورزشگاه پرنمی‌شود؟

به هر ترتیب داربی شرایط و حال و هوای خاص خودش را دارد. اما شنیده شده درست از همان داربی آبان‌ماه حدود 20 هزار بلیت در اختیار نهادهایی قرار می‌گیرد که به امنیت ورزشگاه کمک کنند. آنها نیروهایشان را به صورت نامحسوس به ورزشگاه می‌فرستند. البته این کار که با هماهنگی نهادهای امنیتی انجام می‌شود برای جلوگیری از اغتشاش و درگیری‌های احتمالی است. شنیده شده در داربی پیش‌رو و با توجه به تحرکات اپوزیسیون و اتفاقاتی که پس از انتخابات روی داد این تعداد به 30 هزار نفر افزایش پیدا کرده است. پیش‌بینی می‌شود ورزشگاه پر نشود و داربی با کمتر از صدهزار نفر برگزار شود. البته در بازی‌های گذشته لیگ برتر مشخص شد که چنین تحرکاتی نمی تواند در ورزشگاه‌ها مثمرثمر واقع شود
 
گردآوری:گروه خبرسیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: esteghlaltehranfc.com  
 
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار ورزشی
مجموعه ورزشی انقلاب دچار حریق شد!مجموعه ورزشی انقلاب دچار حریق شد!

کمتر از یک سال از حادثه آتش‎سوزی در مجموعه ورزشی انقلاب که منجر به مرگ سه کارگر شد، می‎گذرد که این مجموعه قدیمی و پُر رفت و آمد با یک حریق دیگر مواجه شده است

 
X