حال وزنه برداری ایران خوب نیست
وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک در نظر دارند پیرامون مشکلات وزنه برداری جلسه‌ای را با رییس این فدراسیون برگزار کنند

جلسه سئول‌نشینان با علی مرادی

با وجود اینکه وزنه‌برداری در ظاهر فضای آرامی دارد اما خبرهای خوبی از این رشته به گوش نمی‌رسد و هم‌چنان این رشته المپیکی و مدال‌آور در گیر حواشی و مشکلات است.

ضعف‌ آشکار در ارتباطات بین‌المللی فدراسیون، اختلافات داخلی بزرگان، سیاست‌های اجرایی رییس فدراسیون و عدم تعامل مناسب علی مرادی با برخی از قهرمانان و هم‌چنین شائبه‌ها پیرامون شمارش آرا در مجمع انتخاباتی وزنه‌برداری از جمله چالش‌های موجود در فدراسیون وزنه‌برداری است.

بر این اساس کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش تصمیم گرفته‌اند برای کم شدن حواشی و مشکلات وزنه برداری در سال المپیک، جلسه‌ای را با رییس این فدراسیون برگزار کنند. قرار است این جلسه  با حضور صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و علی مرادی رییس فدراسیون به زودی برگزار شود.

در این جلسه قرار است در مورد تعامل علی مرادی با قهرمانان حال حاضر و سال‌های گذشته وزنه برداری صحبت شود.

با توجه به اینکه فدراسیون وزنه‌برداری و کیانوش رستمی هم هم‌چنان موفق به حل مشکلات‌شان نشده‌اند باید دید چه راه‌حلی پیرامون این مسئله مطرح خواهد شد.

 هم‌چنین ارتباط علی مرادی با تاماش آیان رییس فدراسیون جهانی نیز از دیگر مواردی است که قرار است در این جلسه در مورد آن صحبت شود و به نظر می‌رسد آیان و رییس فدراسیون ایران همچنان نتوانسته‌اند به تعامل مشترکی برای فعالیت برسند و این مساله نگرانی‌هایی را در مورد المپیک 2020 ایجاد کرده است.

ایران در المپیک آینده دو سهمیه دارد که بر روی مدال‌های آن مخصوصا مدال دسته 96 کیلوگرم ویژه‌ای باز کرده است.  

باید دید تصمیماتی که در این جلسه گرفته می‌شود چقدر می‌تواند از حواشی موجود کم کند تا وزنه برداری در فضایی آرام برای المپیک 2020 آماده شود.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: isna.ir