آرسن ونگر ، سرمربی آرسنال می‌گوید با وجود درآمد 313‌میلیون پوندی آرسنال در یك سال و در اختیار داشتن پول كافی برای خرید بازیكنان جدید، تمایلی به این كار ندارد.
 
به گزارش جام جم آنلاین، با توجه به درآمد باشگاه آرسنال، مدیران آرسنال به ونگر اجازه دادند تا سقف 80 میلیون یورو بازیكن جدید بخرد، اما ونگر تاكید كرد نیازی به خرید بازیكن ندارد و به تیم جوان خود متكی است.
انتشار تراز مالی باشگاه آرسنال نشان داد كه درآمد ناخالص این باشگاه از بهار سال گذشته تا بهار امسال 313 میلیون پوند بوده است كه بالاترین درآمد سالانه در تاریخ یك باشگاه انگلیسی به شمار می‌آید.
سود خالص باشگاه با كسر مالیات، بالغ بر 35‌میلیون پوند اعلام شده است. باشگاه آرسنال در محل ورزشگاه هایبری كه حالا دیگر اثری از آن نیست، آپارتمان‌هایی احداث و آنها را پیش‌فروش كرد كه از این طریق سود خوبی به دست آورد و به وضع مالی خود سر و سامان بخشید.
درآمد حاصل شده، جدا از مبلغ درخور توجهی است كه تابستان امسال باشگاه با فروش امانوئل آدبایور و كولوتوره به منچسترسیتی كسب كرد. این دو بازیكن 42 میلیون پوند به فروش رفتند.
آرسن ونگر در گرماگرم رقابت‌های لیگ قهرمانان بار دیگر تاكید كرد به بازیكنان جوانش ایمان دارد و معتقد است آنها قابلیت‌های زیادی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان دارند و بنابراین دلیلی ندارد كه در فصل نقل و انتقالات زمستانی به دنبال بازیكنان جدید باشد.
ونگر گفت: در حال حاضر پول كافی برای خرید بازیكنان موجود است، اما من از بازیكنان خود كاملا راضی‌ام و از این‌كه آنها را در اختیار دارم، شادمانم. این سخن معنایش این نیست كه با پول خرج كردن مخالفم. این یك موضوع شخصی نیست، اما وقتی تیمی دارم كه برای رقابت كردن قدرتمند است، چرا به دنبال بازیكنان جدید بروم. ونگر با اشاره به بازیكنان جوانی كه تربیت كرده و برای آرسنال سود‌آور بوده‌اند، همچنین خاطر‌نشان كرد اگر لازم باشد، با پول خرج كردن مخالفتی ندارد.
او گفت: ما پول زیادی دادیم تا آندری آرشاوین و توماس ورمالن را به آرسنال بیاوریم. بنابراین این طور نیست كه همیشه مخالف خرید بازیكن باشم. هر وقت ضرورت داشته باشد، تیم را با بازیكنان جدید تقویت می‌كنیم. اما تركیب كنونی تیم من نیازی به تغییر ندارد.
ونگر ادامه داد: اگر ستاره‌های بیشتری را به آرسنال بیاوریم، سطح دستمزدها زیاد بالا خواهد رفت و بازیكنان كنونی فرصت كمتری برای بازی كردن خواهند داشت و ممكن است انگیزه‌های خود را از دست بدهند.
ونگر همچنین گفت: مردم از من می‌خواهند مهاجمانی را بخرم، اما آنها را كجا قرار دهم، نمی‌دانم. در آن صورت باید بازیكنانی را از دست بدهم كه در سطح جهانی قرار دارند.
 
كسب درآمد با بساز و بفروشی
 
باشگاه آرسنال با احداث ورزشگاه جدید 60 هزار نفری خود بسیار بدهكار شد و ونگر یكی از كسانی بود كه كوشید تا بار مالی زیادی را به باشگاه تحمیل نكند. او به جای اقدام برای خرید بازیكنان جدید، تمركز خود را روی بازیكنان نوجوان و جوان باشگاه قرار داد.
باشگاه آرسنال امیدوار بود با احداث آپارتمان‌های زیادی در محل ورزشگاه هایبری، بدهی‌هایش را كاهش دهد و وضع مالی خود را سر و سامان ببخشد.
این باشگاه در زمینی كه قبلا در آن ورزشگاه هایبری قرار داشت، 655‌‌دستگاه آپارتمان احداث كرد كه تاكنون 445 دستگاه آنها به فروش رفته است. بدهی باشگاه در زمینه توسعه دارایی‌هایش كه 6 ماه پیش 133 میلیون پوند بود، با فروش آپارتمان‌ها به 47‌میلیون پوند كاهش یافته و باشگاه توان مالی خوبی به دست آورده است.
حالا ایوان كازیدیس، رئیس اجرایی باشگاه اعتقاد دارد آرسنال وضعیت مالی خوبی پیدا كرده است. او از ژانویه گذشته در آرسنال مشغول به كار شده است.
كازیدیس با اطمینان گفت: ما با فروش دارایی‌های خود در هایبری به سوددهی رسیده‌ایم كه این موضوع برای تیم فوتبال آرسنال نیز سودمند خواهد بود. قدرت ما در بازار كه به دارایی‌هایمان بستگی دارد، سبب تقویت تیم آرسنال خواهد شد. ركورد قبلی درآمد سالانه یك باشگاه انگلیسی، به منچستریونایتد تعلق داشت.
این باشگاه در دوره مالی 2008 - 2007 حدود 256‌‌میلیون پوند درآمد ناخالص داشت. اما آرسنال در دوره بعدی، 60 میلیون پوند پیش از منچستریونایتد درآمد كسب كرد. آرسنال تا به حال 88 میلیون پوند از راه فروش آپارتمان‌هایش در هایبری به دست آورده است.
 
یك مربی قناعت پیشه
 
آرسن ونگر، یك مربی درآمدزا و نه خرج‌كننده به شمار می‌آید. از طریق فروش بازیكنانی چون الكساندر هلب و جاستین هویتتو به بارسلونا و میدلزبرو، بیش از 23 میلیون پوند سود نصیب آرسنال شده كه عامل اصلی‌اش آرسن ونگر بوده است.
با فروش دیوید بنتلی ولاسانا دیارا هم پول خوبی نصیب باشگاه شد و البته 42میلیون پوند بابت فروش آدبایور و توره نیز موفقیتی بزرگ برای باشگاه بود.
به این ترتیب باشگاه با فروش این بازیكنان بیش از 80 میلیون پوند به دست آورد و آن را در اختیار آرسن ونگر گذاشت تا بازیكنان جدیدی را بخرد و جایگزین آنها كند.
اما ونگر گفت: تیم كنونی‌‌ام خیلی خوب است و راضی‌‌ام. اگر در پایان دسامبر نیاز به بازیكنی تازه احساس شد، حتما این كار را خواهم كرد.
با این كه آرسنال در آغاز فصل جاری لیگ برتر مسابقاتش را به منچستریونایتد و منچسترسیتی باخت، ونگر سعی می‌كند رسانه‌ها و هواداران آرسنال را متقاعد كند كه تیمش به اندازه كافی قدرت و تجربه دارد كه برای كسب جام‌ها مبارزه كند.

  
گردآوری:گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: jamejamonline.ir
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار ورزشی
شفر در فرودگاه امام خمینی شفر در فرودگاه در حال ترک ایران! عکس

شفر سرمربی سابق استقلال بالاخره تصمیم گرفت از ایران برود

 
X