مصاحبه جالب با علی طوفانی، پسر محمدعلی طوفانی!
نام این پسر 21 ساله و شیرین‌زبان را که داستان زندگی اش عجیب و جالب است را به خاطر بسپارید: « علی طوفانی، پسر محمدعلی طوفانی »

پاک و دوست‌داشتنی مثل علی طوفانی

شاید ویدیوی منتشر شده از یک پسر بدنساز که با ادبیات خاص خودش مصاحبه می‌کند،‌ در یکی، دو روز اخیر در فضای مجازی به چشمتان خورده باشد. پسر جوانی که خودش را علی طوفانی، پسر محمدعلی طوفانی معرفی می‌کند و وعده می‌دهد که 5 سال دیگر تلویزیون برای مصاحبه دنبال او می‌رود، با ادبیات شیرینی که دارد، حسابی به سوژه کاربران مجازی تبدیل شده است.

داستان زندگی این پسر 21 ساله هم جالب است؛ فردی که در 12 سالگی به مواد مخدر اعتیاد پیدا کرده و حالا چند سال بعد از پاکی خود در رشته بدنسازی به سطح حرفه‌ای رسیده و می‌خواهد این راه ادامه دهد.

دقایقی با علی طوفانی که احتمالا ماجرای پخش ویدیوی او در فضای مجازی و همچنین داستان زندگی اش برای خیلی ها جذاب است، همکلام شدیم. در ادامه مشروح صحبت‌های این بدنساز جوان را در گفت‌وگو با خبرنگار "ورزش‌سه" می‌خوانید.


رفقایم گفتند مصاحبه‌ات در اینستاگرام پخش شده

ویدیویی که در فضای مجازی پخش شده، مربوط به 20 روز پیش است که در مسابقات استان تهران شرکت کرده بودم. دیروز چند نفر از رفقایم گفتند فیلم مصاحبه‌ات را در اینستاگرام دیدیم. خودم تعجب کردم. بعد از آن فهمیدم حسابی این فیلم دست به دست شده و حتی چند چهره معروف هم آن را استوری کردند.


مادرم گفت پیش فامیل آبرویمان می‌رود

آقاسامان که یک پیج در اینستاگرام دارند، زحمت این مصاحبه را کشید. من هم با وجود مخالفت پدرم که همان روز هم با من بود، خواستم داستان زندگی‌ام را بگویم. پدرم اول گفت نمی‌خواهد این حرف ها را بزنی، اما گفتم بگذار همه بفهمند که من در چه وضعیتی بودم و از کجا ورزش را شروع کردم. خدا را شکر که همان روز در اولین مسابقاتی که شرکت کردم، پنجم شدم و انگیزه‌ام بیشتر شد. بعد که به خانه برگشتیم هم مادرم می‌گفت کاش آن حرف‌ها را نمی‌زدی چون پیش فامیل آبرویمان می رود، اما پدرم بعد از چند دقیقه گفت خوب شد که حرف‌هایت را زدی.


اسم پدرم را آوردم چون خیلی اذیتش کردم

من با افتخار می‌گویم پسر محمدعلی طوفانی هستم. اسم پدرم را در مصاحبه آوردم چون خیلی اذیتش کردم. خواستم بگویم هر چه دارم از پدرم است. دورانی که مواد مصرف می‌کردم، سن پایینی داشتم و پدرم خیلی عذاب کشید. حالا وقت این است که برای پدرم جبران کنم. اصلا وارد ورزش شدم که روزی به جایی برسم و پدرم به من افتخار کند.


اعتیادم از 12 سالگی شروع شد، اما 5 سال است که پاکم

از بچگی شخصیت من طوری بود که رفقایم 4، 5 سال از من بزرگتر بودند. همین باعث شد 12، 13 سالگی درگیر اعتیاد شوم. چند بار آمدم ترک کنم، اما نشد؛‌ تا اینکه سومین بار در 17 سالگی یک بار برای همیشه مواد را کنار گذاشتم. چند روزی از تولد 21 سالگی ام می گذرد و چند وقت دیگر هم 5 سال می شود که پاک هستم.

بچه جاده ساوه هستم و پرند زندگی می‌کنم

من بچه اسلامشهر و جاده ساوه هستم و در آن منطقه به دنیا آمدم. الان هم در پرند زندگی می کنم. البته اصالتا ما ترک هستیم و به خاطر همین شاید کمی لهجه هم داشته باشم. نزدیک خانه مان باشگاه می روم و مربی من الان حسین کوهی است، اما باید از کاوه درودی که قبلا در فدراسیون هم بوده، تشکر کنم چون بی منت به من کمک کرد.


پدرم رستوران دارد، اما خودم دستفروشی می‌کنم

پدرم رستوران دار است و کار خرید و فروش زمین هم می‌کند، اما خودم دستفروشی می‌کنم. می‌خواستم روی پای خودم بایستم و به خاطر همین پیش پدرم کار نکردم. خرج زندگی و باشگاهم را هم از همین دستفروشی درمی‌آورم. 4 سال است که در همین پرند دستفروشی می‌کنم . کتانی می‌فروشم. خدا را شکر از زندگی‌ام راضی‌ام. 


به آنهایی که آلوده هستند، می‌گویم شما هم می‌توانید

امیدوارم این صحبت‌هایی که من کردم و در فضای مجازی هم پخش شد، روی افرادی که در شرایط سابق من هستند، تاثیرگذار باشد. به آن‌ها می‌گویم شما هم می‌توانید پاک باشید و ورزش کنید. شما چیزی از بقیه کم ندارید. گذشته من بد بوده، اما الان خدا را شکر همه چیز برایم خوب است. وقتی اطرافیانم و بچه محل‌ها الان مرا می بینند، تعجب می‌کنند و باورشان نمی‌شود من همان «علی» هستم که 5 سال قبل آلوده بودم.


روزی یک ورزشکار بزرگ می‌شوم

من هدف‌های بزرگی در ورزش دارم. تازه در بدنسازی حرفه‌ای شدم و عزمم را جزم کردم که این رشته را دنبال کنم. الان دیگر به ورزش چسبیدم و انگیزه ام بالاست که قهرمان استان و کشور شوم. مطمئن باشید با این انگیزه ای که دارم به هدف‌هایی که دارم، می رسم.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: varzesh3.com