سیمرغسیمرغ
sport-top-1
تازه ترین های سایر ورزش ها

برخی مربیان فقط و فقط به برد فکر می کنند و قواعد بدست آوردن پیروزی در خارج از میدان بازی را به خوبی بلدند .
  
 اگر روی آنها زوم کنند و نگذارند قواعد نادرست و ناجوانمردانه خود را بکار ببرند . بسیاری از موفقیتهایی که تا کنون بدست آورده اند را پیدا نمی کردند. مجید جلالی یکیاز دلایل اصلی عدم موفقیتهای تیمهای ایرانی در جام باشگاههای آسیا را همین نکته میداند.

آنها حتی در حاشیه سازی هم با بقیه همکارانشان تفاوت دارند.چه کسی میتواند داستانهای فراوانی که از اقدامات برخی مربیان برای نتیجه گیری به گوش می رسدرا باور کند.اما حقیقت دارد. تعدای از مربیان ایرانی در مسابقات فوتبال دست بهاقداماتی برای از پاانداختن حریف زدند که بیشتر به یک استرتژی جنگی در شرایط بحرانیشباهت داشت تا تفکری فوتبالی
وقتی این داستانها را می شنویم که این مربیان بهچه شیوه هایی برای پیروزی متوسل می شوند ناخودآگاه به این فکر می کنیم که پیروزی درفوتبال چقدر ارزشمند است؟ این مربیان بازی را 90 دقیقه نمی دانند و از روزهای قبل ،بازی را شروع می کنند.
روشهای آنان گاه از اخلاق و فضائل انسانی بدور می شوداما آنان برای برد هرکاری می کنند.راستی تعداد این مربیان در فوتبال ما کم است یازیاد؟

               
داستانی واقعی فوتبال ایران

"
دربازی برگشت بلایی سرشان بیاورم که کیف کنی"

این جمله ای بود که سرمربی تیمتهرانی به دستیار خود در راه بازگشت از جنوب گفت.

او که تیمش در جنوب باختهبود می خواست در بازی برگشت به هر روشی پیروز میدان باشد.

سرمربی بهورزشگاه اختصاصی خودشان رفت و حدود نیم ساعت ، جایگاه های تماشاگران را برانداز کرد . گویی می خواهد جنگی نابرابر را رهبری کند. او می خواست هواداران جنوبی را دربدترین جای ورزشگاه قرار دهد. جای مورد نظر را پیدا کرد :" در کنار توالت ورزشگاه "

قدم بعدی سرمربی بستن داربست به شیوه ای متفاوت با درابستهای معمولی بود . او چند جوشکار راصدا زد و فواصل میله های داربست را به حداقل رساند، تا جایی که سرتماشاگران از بین میله های داربستها رد نمی شد. درست مانند سلولهای زندان که میخواستند 105 دقیقه مهمانان جنوبی را زندانی کنند. مهمانان لیدری داشتند قوی هیکل کهدر طول بازی سروصدای زیادی تولید می کرد .تیم تهرانی، در بازی رفت از تشویقهایش وسروصدایی که در طول بازی تولید می کرد دل خوشی نداشت.

سرمربی سفارش کرد تادر ابتدای ورود لیدر به ورزشگاه او را در توالت زیر جایگاه حبس کنند. لیدر نگون بختدر تمام طول بازی در توالت زندانی بود. او بارها به در می کوبید تا کسی پیدا شود واو را بیرون بیاورد ولی صدای تشویق تماشاگران نمی گذاشت تا فریادهایش را کسی بشنود. هر چه دقایق بیشتری از بازی سپری می شد تماشاگران تیم مهمان از جایگاه نامناسبشانعصبی تر می شدند.

تماشاگران مهمان به قدری از نظر روحی ضربه خورده بودند کهنای تشویق هم نداشتند .فقط گاه گاهی صدایشان بلند می شد .آنها حتی نمی توانستندبعضی از صحنه ها را درست ببینند فاصله میله های داربستها کم شده بود و دید آنها رابه قسمتهایی از زمین کم کرده بود.
به هر حال تمهیدات ضد اخلاقی آقای سرمربیجواب داد و آنها توانستند در تهران تیم جنوبی را شکست دهند .
پس از بازی کسی ازآقای سرمربی نپرسید که چرا جای تماشاچیان مهمان آنجا بود .او با لحنی خاص جواب همهرا داد و از برتری تاکتیکی تیم خود گفت.
هیچکس حواسش به ضربه روحی تیم مهمان کهاز رفتار ناپسند تیم میزبان بوجود آمد چیزی نگفت
آقای سرمربی آن شب به راحتیخوابید چون به خوبی مهمانوازی را ادا کرده بود. !!!

 

گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:esteghlaltehranfc.com
 
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار ورزشی
واکنش مدیر پرسپولیس به ویدئو جنجالی بیرانوندواکنش مدیر پرسپولیس به ویدئو جنجالی بیرانوند

عرب می‌گوید ویدئویی که بیرانوند و خلیل‌زاده منتشر کردند، بیشتر یک شوخی بود و نباید به آن دامن زد

 
X