سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با تاکید بر اینکه برای انتخاب بازیکنان این تیم نه به کسی باج می دهد و نه توصیه می پذیرد، گفت ...

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با تاکید بر اینکه برای انتخاب بازیکنان این تیم نه به کسی باج می دهد و نه توصیه می پذیرد، گفت: در حال حاضر شرایط فدراسیون مثبت است اما عده ای هستند که هدفشان کارشکنی و خودنمایی است.
افشین قطبی صبح امروز به همراه اصغر حاجیلو سرپرست تیم ملی، بیوتر، علیرضا منصوریان و منصور رشیدی در نشست خبری تیم ملی در حضور نمایندگان رسانه ها به سئوالات آنها پاسخ گفت.
قطبی در خصوص حضور منصوریان در تیم ملی اظهار داشت: پیش از این عنوان شده بود که من به مربیان ایرانی اعتقاد ندارم در این صورت باید به خودم هم اعتقاد نداشته باشم چون من هم یک مربی ایرانی هستم. ما سال گذشته تلاش کردیم منصور ابراهیم زاده را که از مربیان فهمیم فوتبال ایران است به خدمت بگیریم اما از آنجایی که ایشان با ذوب آهن قرارداد داشت موفق به انجام این کار نشدیم.
وی در ادامه با بیان اینکه منصوریان از تجربه ملی و باشگاهی خوبی برخوردار است، افزود: ما فکر کردیم باید شخصی را به عنوان مربی در تیم ملی داشته باشیم که کفش بازی ملی را پوشیده باشد همچنین در لیگ برتر بازی کرده باشد. همچنین کسی که سابقه حضور در لیگ های خارجی را دارا باشد و البته به لحاظ سنی به بازیکنان نزدیک باشد. به همین منظور علی منصوریان را به کمیته فنی پیشنهاد دادم و به نظرم آنچه از اهمیت بالاتری برخوردار است شخصیت یک شخص است نه رنگ پیراهن او.
سرمربی تیم ملی با اشاره به اردوی 14 روزه اتریش گفت: ما برای اینکه بتوانیم حضور موفقی در جام ملت های آسیا داشته باشیم دو اردوی تدارکاتی را در نظر گرفته ایم که یکی از آنها اردوی 14 روزه در اتریش است. اردوی دیگر را در آستانه برگزاری جام ملتها، در قطر برگزار می شود. اردوی اتریش از 20 تیرماه شروع خواهد شد و تا دوم مردادماه ادامه خواهد یافت.  این اردو فرصت مناسبی است که ما بتوانیم از آنجایی که تیم های ملی بازی ندارند با بهترین تیم های باشگاهی بازی کنیم ضمن اینکه از این پس با تقویمی که فدراسیون فوتبال آن را برنامه ریزی کرده می توان روزهای فیفا را در اختیار داشت.
وی افزود: دو هفته قبل از جام ملتها در نزدیکی قطر اردو می زنیم ما در این اردو دو بازی دوستانه رسمی و دو بازی غیر رسمی برگزار خواهیم کرد که بازیکنان را به شرایط بازی نزدیک کنیم. تیم ایران 4 روز قبل از آغاز جام ملتها به دوحه می رود و از آنجا که 4 روز بعد از شروع جام ملتها اولین بازی ما آغاز می شود این فرصت را نسبت به تیم های دیگر خواهیم داشت که استراحت بیشتری داشته باشیم. چنانچه بتوانیم در دیدار با عراق و کره شمالی نتایج خوبی کسب کنیم این فرصت را خواهیم داشت تا در دیدار با امارات به بازیکنان اصلی خود استراحت بدهیم.
قطبی در ادامه تصریح کرد: تیم ملی ایران 35 سال است که با مربیان و بازیکنان مختلف طعم قهرمانی در جام ملتهای آسیا را نچشیده است. در حال حاضر شرایط فدراسیون شرایط مثبتی است اما عده ای هستند که هدفشان کارشکنی و خودنمایی است به نظرم این فرهنگ نباید در نزد هیچکس وجود داشته باشد.
سرمربی تیم ملی در پاسخ به این شایعه که به او توصیه شده تا یک بازیکن را از ترکیب تیم ملی به کنار بگذارد و جلسه ای که او در همین رابطه با علی سعیدلو رئیس سازمان تربیت بدنی داشته، گفت: من همیشه سعی می کنم در مورد مسائل کلان با رئیس سازمان صحبت کنم. من به نظر همه احترام می گذارم چرا که هر کس از نظر و دیدگاه خودش به مسائل نگاه می کند. وقتی من بازیکنی را برای تیم ملی انتخاب می کنم به هیچ وجه برایم اهمیتی ندارد که او در چه تیمی بازی می کند بلکه انتخاب ما، انتخابی فنی و ملی است. من در قبال 75 میلیون ایرانی عاشق مسئولم.
افشین قطبی در ادامه گفتگویش با خبرنگاران به انتقاد از شرایط رسانه های ورزشی پرداخت و گفت: در فوتبال ایران متاسفانه رسانه ها مشکل بزرگی بر سر راه فوتبال ایران به حساب می آیند. بعضی از خبرنگاران با نوشته های خود همه چیز را نابود می کنند تنها به این دلیل که بازیکنی که آنها معرفی و توصیه کرده اند به تیم ملی دعوت نشده است. من واقعا برای فوتبال ایران متاسفم که با چنین مشکلاتی روبرو است.
قطبی افزود: همواره سعی کرده ام از دیدگاههای مختلف برای تقویت تیم ملی کشور استفاده کنم. زمانی که در پرسپولیس بودم بسیاری به من می گفتند مبادا مربی تیم ملی شوم و وقتی از آنها می پرسیدم به چه دلیل این حرف را می زنند، می گفتند رسانه ها تو را نابود خواهند کرد. پس از آنکه مربی تیم ملی شدم با موضوعاتی روبرو شدم که باور کردن آنها بسیار سخت بود. به عنوان مثال عکس مرا در لباس یک زندانی منتشر می کنند و پای آن می نویسند محکوم. مادر من از این وضعیت به قدری ناراحت شده که حتی به گریه افتاده است. من فکر می کنم که ما ایرانی ها عاطفی تر از این هستیم و باید تیم ملی کشور را دوست داشته باشیم.
سرمربی تیم ملی افزود: من به انتقاد اعتقاد دارم اما نمی دانم چرا بعضی از مربیان فوتبال ایران به جای اینکه با من تماس بگیرند و در خصوص مشکلات صحبت کنند، آن را رسانه ای می کنند. در کمتر جای دنیا یک مربی به مربی دیگر انتقاد می کند.
وی افزود: من به دیدگاههای منطقی و حرفه ای احترام می گذارم اما در حال حاضر فضایی در فوتبال ما وجود دارد که برخی ها می خواهند دلالی کنند اما باید بگویم که به کسی باج نمی دهم. در فوتبال ایران دنیزلی و کرانچار که از مربیان جهانی هستند موفق نشدند اما من توانستم این تیم را قهرمان کنم. باید ببینیم که مشکلات از کجاست و ریشه آنها را بخشکانیم.
قطبی در پاسخ به انتخاب سیامک آزادی به عنوان مربی بدنساز تیم ملی گفت: همین جا باید بگویم که آقای آزادی هنوز قراردادی با تیم ملی نبسته است. ضمن اینکه انتخاب ایشان با تصمیم گیری منطقی کمیته فنی صورت خواهد گرفت. چنانچه ایشان به عنوان مربی بدنساز انتخاب شود به همراه یک مربی دیگر در اردوی اتریش حضور خواهد یافت.
وی افزود: ما به عنوان مثال یک مربی دروازه بانان به نام کارلو را از دست دادیم که از بهترین ها بود اما با حضور ایشان مخالفت هایی شد در نتیجه کارلو را از دست دادیم. یک مربی و یک بازیکن برای موفقیت در یک گروه نیاز به زمان دارد به عنوان مثال کاکا هرگز موفق نشده در تیم رئال مادرید موفق بشود و این به این معنی نیست که او بازیکن خوبی نیست. متاسفانه در فوتبال ایران فرهنگی وجود دارد که می گوید اگر من نیستم دیگران هم نباشند که باید با این فرهنگ مبارزه شود.
قطبی با بیان اینکه قصد دارد از بازیکنان دو ملیتی برای تیم ملی استفاده کند، گفت: ما 5 میلیون ایرانی داریم که در خارج از ایران هستند چنانچه بتوانیم از میان ایرانی های مقیم خارج بازیکن خوبی را برای تیم ملی پیدا کنیم او را حتما به اردوی تیم ملی دعوت خواهم کرد.
سرمربی تیم ملی در پایان افزود: من در حال حاضر از انرژی فراوانی برخوردارم و تمام جسم و روحم معطوف به این است که به انتظار 35 ساله ایران پایان دهم. باید بدون حاشیه به کار خود بپردازیم و به داخل قلبمان نگاه کنیم. همه تیم ملی را دوست داریم. مردم و هواداران فوتبال یار دوازدهم تیم ملی هستند و در استادیوم ها و خیابانها به من انگیزه می دهند. ضمن اینکه رسانه ها را هم باید یار سیزدهم فوتبال ایران بدانیم به شرطی اینکه به ما کمک کنند و با بررسی مسائل فنی اجازه دهند تا تیم ملی در رقابتهای جام ملتهای آسیا موفق شود.
 
 
گردآوری:گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news 
منبع:mehrnews.com
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X