تتت

طرفداران یكی از دو تیم پرطرفدار پایتخت و در واقع ایران این روزها به انحاء مختلف از در و دیوار برایشان می‌بارد و باید هر لحظه منتظر شنیدن اخبار منفی تازه‌تری از مجموعه محبوبشان باشند.
 
 كم كم صدای رسیدن كارد به استخوان هواداران استقلال به گوش می‌رسد. طرفداران یكی از دو تیم پرطرفدار پایتخت و در واقع ایران این روزها به انحاء مختلف از در و دیوار برایشان می‌بارد و باید هر لحظه منتظر شنیدن اخبار منفی تازه‌تری از مجموعه محبوبشان باشند. یك روز استعفای دسته‌جمعی، یك روز رفتن جانواریو، روز بعد رفتن كاظمی و سیاوش اكبرپور،روز دیگر مصاحبه‌های اولتیماتوم گونه حیدری و برهانی، روز بعد بی‌تفاوتی ریاست سازمان تربیت‌بدنی و بحث استعفاهای كتبی و شفاهی، روز بعد مصاحبه اعضای هیات مدیره و خلاصه این می‌شود كه روز گذشته اشك‌های كودك خردسال طرفدار تیم استقلال بر كف خیابان مقابل ساختمان باشگاه بچكد و مادرش كه طاقت دیدن اشك فرزندش را ندارد دست به دامان مقامات و مسوولان ورزش مملكت می‌شود.دیروز خیابان علامه در محله سعادت‌آباد صحنه‌هایی را به خود دید كه شاید تا پیش از این كمتر كسی انتظار دیدن آنها را داشت.

تجمع 70 نفری

حول‌وحوش ظهر روز گذشته جمعیتی بیش از 70 نفر متشكل از طرفداران تیم استقلال، گروهی از لیدرهای تیم و بانوانی كه همراه فرزندانشان به محله سعادت‌آباد تهران رفته بودند برابر ساختمان باشگاه استقلال تجمع كردند و با در دست داشتن پلاكارد و پارچه نوشت خواستار روشن شدن هر چه سریع‌تر وضعیت باشگاه محبوبشان شدند.

... ما سرپرست می‌خواهیم

حضور دوربین‌های برنامه‌های مختلف صداوسیما در این مكان از نكات جالب توجه این تجمع بود. در هر گوشه‌ای یك دوربین و یك گزارشگر سرگرم تهیه گزارش و مصاحبه از این تجمع بود و صدا و تصویر نگران هواداران را ضبط می‌كرد. حرف اصلی و واحد اكثر مصاحبه‌كنندگان این بود كه سعیدلو هر چه سریع‌تر یك مسوول یا سرپرست را برای این باشگاه تعیین كند تا استقلال بیش از این در فصل نقل‌وانتقالات ضربه نخورد.

اشك‌های كودك و خشم مادر

آن میان مادر و فرزندی دیده می‌شدند كه هر دو از ناراحتی می‌لرزیدند و كودك استقلالی كه تاب آن شرایط را نداشت اشك‌ریزان به مادرش تكیه داده بود. مادر می‌گفت:«این بچه از روزی كه جانواریو از استقلال جدا شده غصه می‌خورد و شب و روزش شده گریه و اشك. چرا كسی به فكر این تیم نیست؟ چرا كسی به فكر این همه طرفدار استقلال نیست؟ چرا همه چیز را به امان خدا رها كرده‌اند؟ مگر می‌شود دل این همه هوادار نگران را به این اندازه لرزاند؟ الان بچه من اشك می‌ریزد كه چرا جانواریو رفته و لابد فردا باید به خاطر رفتن یك یك بازیكنان مورد علاقه‌اش این كار را بیشتر و بیشتر تكرار كند.» مادر كودك می‌لرزید و این حرف‌ها را می‌زد و بغض كه گلویش را می‌فشرد اجازه نداد تا بیش از این حرفش را ادامه دهد. او از مسوولان می‌خواست تا مسببان این اتفاقات مجازات شوند.

نیروی انتظامی هم بود

به محض شلوغ شدن محدوده اطراف خیابان باشگاه استقلال هشت خودروی بزرگ نیروی انتظامی برای كنترل اوضاع در محل حاضر شدند ولی به واسطه تجمع آرام مردم ماموران نیروی انتظامی هم هیچ دخالتی نكردند و تنها به اوضاع نظارت می‌كردند و این اتفاق تا پایان تجمع هم ادامه داشت.

همدردی كارمندان باشگاه

پس از گذشت دقایقی از شروع تجمع و سرداده شدن شعارها معدود كاركنان حاضر در باشگاه استقلال از جمله مباشری مسوول پشتیبانی باشگاه، جعفرپور، نوركیهانی، اسدی، قریشی، كمالی،حشمتی و تعدادی دیگر بیرون آمدند و آنها هم از بلاتكلیفی‌شان از این باشگاه ابراز نگرانی ‌كردند و می‌گفتند كه آنها هم نمی‌دانند چه اتفاقی قرار است رخ بدهد و همه چیز در هاله‌ای از ابهام فرو رفته است. این كاركنان كه هنوز حقوق اردیبهشت ماهشان را هم دریافت نكرده‌اند از بابت اوضاع فعلی ناراحت بودند و در گفت‌وگو با شبكه‌های مختلف تلویزیونی و خبرنگاران از مسوولان سازمان تربیت‌بدنی می‌خواستند تا هر چه سریع‌تر تصمیمی مطلوب برای این مجموعه اتخاذ كنند.

تشویق فتح‌ا...زاده و شفیعی‌زاده

حاضران در محل كه نگران فصل نقل‌وانتقالات بودند به سر دادن شعار هم روی آوردند و ابتدا علی فتح‌ا...زاده را تشویق كردند و وقتی گروهی از حاضران گفتند كه او با این اوضاع رسما اعلام كرده فعلا به استقلال برنمی‌گردد به تشویق علی شفیعی‌زاده روی آوردند. روز گذشته تعدادی از لیدرهای استقلال از جمله گلستانی، لفظی، جورابلی، حمزه‌ای و توكلی هم در این تجمع حضور داشتند و مانع به انحراف رفتن شعارها می‌شدند. حتی به تعدادی از نفرات كه بنر بزرگ تصویر شفیعی‌زاده را به آن مكان برده بودند اجازه باز كردن آن را ندادند و همه را به تشویق علی سعیدلو برای روشن كردن هر چه سریع‌تر اوضاع ترغیب می‌كردند.

پلاكارد ضد سازمانی

یكی از سه پلاكارد پارچه نوشت روز گذشته كه به رنگ زرد هم تهیه شده بود و نوشته‌‌های آن آبی بود تبریك اوضاع فعلی باشگاه استقلال به رییس سازمان تربیت‌بدنی بود.«بلاتكلیف بودن پرافتخارترین تیم آسیا را خدمت ریاست محترم قرمز رنگ سازمان تربیت‌بدنی تبریك عرض می‌كنیم.» پارچه نوشت دیگری هم با این مضمون بود كه «استقلال بزرگ و هوادارانش را فدای اختلافات و جاه‌طلبی‌های خود نكنید.» یكی دیگر از پلاكاردها هم می‌گفت:«قهرمان آسیا هنوز صاحب ندارد

مسوول فرهنگی باشگاه هم بود

حجت‌الاسلام مالك هم روز گذشته در جمع معترضان حضور داشت و ابتدا از نقطه‌ای دورتر از اعتراض‌كنندگان به اوضاع نظارت می‌كرد و پس از كاهش اعتراضات خودش را به مقابل در باشگاه رساند و كنار یكی از پلاكاردها با تلفن همراهش مشغول صحبت كردن شد.

تجمع باز هم تكرار می‌شود

روز گذشته حاضران مقابل باشگاه استقلال با اشاره به برگزاری دیدار تیم‌های امید استقلال و استیل‌آذین در زمین ورزشی بدر در محله یافت‌آباد از یكدیگر می‌خواستند تا در حمایت از تیم محبوبشان و در ادامه اعتراض به بی‌تفاوتی مسوولان سازمان تربیت‌بدنی به بلاتكلیفی باشگاه استقلال بار دیگر تجمع اعتراض‌آمیزشان را در آن مكان تكرار كنند. حتی گفته می‌شد این گروه تصمیم دارند ظرف امروز و فردا برابر ساختمان سازمان تربیت‌بدنی هم چنین تجمع اعتراض‌آمیزی را برگزار كنند.

  

  
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:goaldaily.ir
 
 
 
 

 
X