افشین قطبی به تدریج دشواری‌های کار کردن با کاپیتان را درک می‌کند.
   

کریمی در تمرینات توجه زیادی به توصیه های کادر فنی ندارد و به عنوان مثال وقتی قطبی از بازیکنان خواست وسط زمین دور هم جمع شوند و به توپ ها ضربه نزنند، او هچنان به این کار ادامه می داد و سایر بازیکنان را هم به نشانه گرفتن تیر دروازه تشویق می کرد. کریمی در سفر اتریش هم حاشیه های خاص خودش را ایجاد کرده و از امکانات موجود راضی نیست

افشین قطبی به تدریج دشواری‌های کار کردن با بازیکنی مثل علی کریمی را درک می‌کند. کریمی در هشتمین دوره لیگ حرفه‌ای از هفته چهارم به پرسپولیسی که قطبی را به‌عنوان سرمربی روی نیمکت داشت اضافه شد اما چند هفته بعد از این اتفاق قطبی و پرسپولیس به بن بست رسیدند تا عمر همکاری سرمربی فعلی تیم ملی و شماره هشت پرحاشیه فوتبال ایران دوام چندانی نداشته باشد.

قطبی بلافاصله پس از انتخاب به عنوان سرمربی تیم ملی ایران کریمی را که در لیست سیاه دایی بود به تیم ملی بازگرداند و تلاش کرد از این اتفاق به عنوان برگ برنده‌اش در راه رسیدن به جام جهانی استفاده کند. در آن مقطع هم بازی‌های تیم ملی مقابل امارات، کره شمالی و کره جنوبی در کمتر از 10 روز برگزار شد تا قطبی کماکان فرصتی برای آشنایی با روحیه عصیانگر و نظم گریز شماره هشت نداشته باشد.

علی کریمی حالا کاپیتان تیم ملی ایران است و افشین قطبی برای خلق شگفتی در جام ملت‌های آسیا حساب ویژه ای روی او باز کرده. در غیاب بزرگانی مثل علی دایی و مهدی مهدوی کیا اکثر بازیکنان تیم ملی حرف‌شنوی خاصی از علی کریمی دارند و حتی در معدود جلسات تمرینی تیم ملی قبل از سفر به اتریش مشخص بود بسیاری از بازیکنان بیش از آنکه گوش به فرمان کادر فنی و سرپرستی باشند به دهان علی کریمی و تصمیمات او چشم دوخته اند.

روحیه انتقادی کریمی و زبان سرخ او باعث شده به محض آنکه کمبودی در اردوی تیم ملی احساس شود کاپیتان لب به اعتراض باز کند و طبیعتا سایر بازیکنان هم با او همراه شوند. این در حالی‌است که در زمان کاپیتانی علی دایی در تیم ملی ایران، او اغلب با کادر فنی و مدیریتی تیم همراه بود و تلاش می کرد حاشیه هایی از این دست را به حداقل برساند. کریمی در تمرینات توجه زیادی به توصیه های کادر فنی ندارد و به عنوان مثال وقتی قطبی از بازیکنان خواست وسط زمین دور هم جمع شوند و به توپ ها ضربه نزنند، او هچنان به این کار ادامه می‌داد و سایر بازیکنان را هم به نشانه گرفتن تیر‌دروازه تشویق می کرد.

کریمی در سفر اتریش هم حاشیه های خاص خودش را ایجاد کرده و از امکانات موجود راضی نیست. او که حاضر به استفاده از هواپیما در پروازهای داخلی نیست برای حضور در اردوی اتریش تیم ملی مجبور شد سوار هواپیما شود. کریمی از همان ابتدای پرواز از کیفیت هواپیما ناراضی بود و به مسئولان فدراسیون فوتبال هشدار داد برای برگشت از اروپا باید فکر دیگری برایش بکنند.

کریمی در هواپیما با صدای بلند خطاب به اصغر حاجیلو، سرپرست تیم ملی گفت:« برای مسیر برگشت بلیت عادی مرا با بلیت بیزنس‌کلاس تعویض کنید. تفاوت مبلغش را هم خودم می پردازم تا کسی اذیت نشود.» به محض رسیدن تیم ملی به اردوی اتریش علی کریمی مقابل برنامه تمرینی تیم ملی موضع گرفت و معتقد بود کادر فنی باید یک روز کامل به بازیکنان استراحت بدهد.

او حرفش را به گوش افشین قطبی هم رساند و نتیجه این شد که کریمی در جلسه اول تمرینی تیم ملی در اتریش سبک تر از بقیه تمرین کرد. کاپیتان تیم ملی از برنامه استراحتی که برای همه بازیکنان طراحی شده پیروی نمی کند و در ساعاتی که قاعدتا باید در اتاقش باشد در لابی هتل دیده می‌شود. با این حال قطبی تلاش می کند رابطه اش را با بزرگ‌ترهای تیم به هم نزند و به همین دلیل تا امروز به چند تذکر ساده اکتفا کرده است.

حرف و حدیث های غیر موثقی شنیده می شود مبنی بر اینکه کریمی حتی به حضور بعضی از بازیکنان در ترکیب اصلی تاکید دارد و معتقد است این اتفاق به سود تیم ملی است. او به هر حال علی کریمی است، کسی که اکنون توانسته فضای اغلب چند‌بانده تیم ملی را به اتوبان تک بانده‌ای که فقط نام شماره هشت در آن جلب نظر می‌کند، تغییر دهد. این تازه ابتدای راه ماجراهای افشین قطبی و علی کریمی است.

 

 گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:ariensport.com

 

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X