در حاليکه فصل نقل و انتقالات دهمين دوره رقابت‌هاي فوتبال ليگ برتر دوشنبه شب به پايان رسيد که پرسپوليس بيشترين تمديد قرارداد، راه آهن بيشترين تغيير و استقلال کمترين جذب بازيکنان ليگ برتري را داشته است.
 
 
 
   طبق اعلام هیئت فوتبال استان تهران پس از پایان فصل نقل و انتقالات دهمین دوره رقابت‌های فوتبال لیگ برتر، تیم‌های تهرانی قرارداد 114 بازیکن خود را تمدید و 59 بازیکن جدید را به نفرات پیشین خود اضافه کرده‌اند که 38 بازیکن لیگ برتری، 9 بازیکن از لیگ‌های خارجی و 12 بازیکن از لیگ‌های دسته پائین‌تر به تیم‌های تهرانی پیوسته اند.
  در این بین تیم‌ فوتبال پرسپولیس با تمدید 20 بازیکن فصل گذشته، نسبت به دیگر تیم‌های تهرانی استخوانبدی خود را حفظ کرده‌اند و راه آهن شهرری هم تنها قرارداد 13 بازیکن خود را تمدید کرد. سایپا هم هیچ بازیکن خارجی را جذب نکرد تا تنها تیم تهرانی لیگ دهم باشد که تنها از بازیکنان ایرانی استفاده می‌کند.
  همچنین استقلال تنها 4 بازیکن لیگ برتری را به خدمت گرفت و تیم‌های پرسپولیس، سایپا، استیل آذین و پیکان هم از 6 سهمیه خود استفاده کردند. راه آهن با جذب 6 بازیکن از لیگ‌های پائین‌تر و همچنین 14 بازیکن جدید در فصل نقل و انتقالات در این دو بخش بالاتر از سایر تیم‌های تهرانی قرار می‌گرفت.
  در روز پایانی فصل نقل و انتقالات 25 بازیکن قراردادشان را با تیم‌های تهرانی تمدید کردند که در این بین 10 بازیکن با استقلال، 5 بازیکن با راه آهن، 4 بازیکن با استیل آذین، 2 بازیکن با پرسپولیس، 2 بازیکن با نفت و 2 بازیکن با پیکان قراردادشان را تمدید کردند. ضمن اینکه 3 بازیکن به نفت، 2 بازیکن به پیکان و یک بازیکن به استیل آذین پیوستند.
  اسامی بازیکنانی که بصورت رسمی قراردادشان در هیئت فوتبال تهران با تیم‌های پایتخت ثبت کرده اند، را در زیر می خوانید:
پرسپولیس:
  غلامحسین بادامکی، مهدی شیری، مجتبی شیری، جلال اکبری، ابراهیم شکوری، تیاگو آلوز فراگا، هادی نوروزی، علیرضا حقیقی، حمیدرضا عسگر، شیث رضایی، سپهر حیدری، علیرضا محمد، محمد منصوری، کریم باقری، مجتبی زارع، سامان آقازمانی، سعید حلافی، محمد مهدی الهایی، محمد پروین و اشبیتیم آرفی قراردادشان را با پرسپولیس تمدید کردند.
محمد نوری از صبای قم، غلامرضا رضایی‌‎فر از فولادخوزستان، امیرحسین فشنگچی از صبای قم، علیرضا نورمحمدی از راه آهن، رحمان احمدی از سپاهان اصفهان بازیکنان لیگ برتری بودند که به پرسپولیس پیوستند و مازیار زارع از الشارجه و هروه اوساله از مونز بلژیک هم از تیم‌های خارجی با پرسپولیس قرارداد رسمی منعقد کردند.
در مجموع در فهرست 27 نفره پرسپولیس 20 بازیکن قراردادشان را با این تیم تمدید کردند، 5 بازیکن لیگ برتری به این تیم اضافه شده و 2 بازیکن هم از لیگ‌های خارجی به این تیم ملحق شدند.
استقلال:
فرهاد مجیدی، کیانوش رحمتی، مهدی امیر آبادی، مجتبی جباری، آرش برهانی، وحید طالب‌لو، هادی شکوری، پژمان منتظری، محمد محمدی، بیژن کوشکی، حنیف عمران زاده، محسن یوسفی، امیرحسین صادقی، مهرشاد مومنی، امیررضا روانخواه، فریدون رضایی و احسان پیرهادی قراردادشان را با استقلال تمدید کردند.
جواد شیرزاد از فولادخوزستان، فیلیپ آلوز دسوزا از ملوان بندرانزلی، فرزاد آشوبی از مس کرمان و میلاد میداوودی از استقلال اهواز از تیم‌های لیگ برتری و ایمان مبعلی از تیم الشباب امارات، آندرسون ریکاردو سانتوز از برزیل و آندره لوئیز رکاتری از پارانا از تیم‌های خارجی هم با عقد قرارداد رسمی به جمع آبی پوشان تهرانی ملحق شده‌اند.
در مجموع در فهرست 24 نفره استقلال 17 بازیکن قراردادشان را با این تیم تمدید کردند، 4 بازیکن لیگ برتری به این تیم اضافه شده و 3 بازیکن هم از لیگ‌های خارجی به این تیم ملحق شدند.
راه آهن:
فرشید کریمی، ابوذر رحیمی، حسین پاشایی، ابراهیم کریمی، حامد نورمحمدی، مجید باجلان، محسن میرآبی، محمود آمنه، محسن زاهدی، حسین کوشکی، کمال کامیابی‌نیا، پیمان میری ارجستان و محمدرضا خانزاده قراردادشان را با تیم راه آهن شهرری تمدید کردند.
حمید هدایتی از پیکان، امین متوسل زاده از مقاومت سپاسی شیراز، ایمان رزاقی‌راد از پیکان، بهادر عبدی از شاهین بوشهر، میرهانی هاشمی از مقاومت سپاسی شیراز و حسن رودباریان از تراکتورسازی تبریز بازیکنان لیگ برتری و رودریگو آنتونیو لوپز برشیدر و سیسرو ریکاردو دیسوزا هر دو از برزیلس بازیکنان شاغل در لیگ‌های خارجی هستند که به این تیم پیوستند.
همچنین مهدی زارعی از تربیت یزد، میثم آقایی از شن‌سای اراک، محمدصادق بارانی از استقلال، محمدصالح خلیل آزاد از برق شیراز، میثم خداشناس از تربیت یزد و علی اکبر مهدی‌پور از فولادنوین هم بازیکنانی بودند که از تیم‌های دسته اولی به جمع نفرات راه آهن اضافه شدند.
البته نام مسعود همامی دروازه‌بان مقاومت سپاسی شیراز هم در فهرست بازیکنان راه آهن در هیئت فوتبال بدون زمان ثبت قرارداد، وجود دارد اما این بازیکن با تیم شهرداری تبریز قرارداد امضا کرده است.
در مجموع در فهرست 27 نفره راه آهن شهری 13 بازیکن قراردادشان را با این تیم تمدید کردند، 6 بازیکن لیگ برتری به این تیم اضافه شده، 2 بازیکن هم از لیگ‌های خارجی و 6 بازیکن هم از تیم‌های دسته اولی به این تیم ملحق شدند.
سایپا:
مهدی خیری، رضا محمودی، وحید شیخ ویسی، سیدامین منوچهری، سعید یوسف‌زاده، سیدحسین حسینی، محمدجواد آشتیانی، ابراهیم صادقی، کریم انصاریفرد، سعید قزلگچی، حبیب دهقانی، داریوش یزدانی، مجید ایوبی، مرتضی ابراهیمی، علی زینالی‌قلعه، وحید مهدی‌خانی و رضا خالقی‌فرد قراردادشان را با سایپا تمدید کردند.
مجید غلامنژاد از پاس همدان، علیرضا لطیفی از صبای قم، علی حقدوست از ابومسلم، عباس محمدرضایی از صبای قم، مصطفی صبری از تیم مقاومت سپاسی شیراز و جابر انصاری از صبای قم بازیکنان لیگ برتری هستند که با عقد قرارداد رسمی به تیم سایپا پیوستند. میلاد غریبی از نفت و گاز گچساران و سجاد شهباززاده از ذوب آهن اردبیل هم از تیم‌های دسته‌های پائین‌تر با نارنجی‌پوشان کرجی قرارداد بستند.
نام امید شریفی‌نسب هم که در تاریخ 25 خردادماه قراردادش را با تیم سایپا تمدید کرد، در فهرست این تیم هیئت فوتبال تهران قرار دارد اما این بازیکن عصر دوشنبه به تیم صنعت نفت آبادان پیوست.
در مجموع در فهرست بیست و پنج نفره سایپا 17 بازیکن قراردادشان را با این تیم تمدید کردند، 6 بازیکن لیگ برتری به این تیم اضافه شده و 2 بازیکن هم از تیم‌های دسته اولی به این تیم ملحق شدند.
استیل آذین:
مهدی مهدوی کیا، علی کریمی، محمد غلامی، کاظم برجلو، محمدعلی عشوری‌زاد، فریدون زندی، حمید نشاط‌‌ جو، مهدی محمدی، حسین کعبی، امیرحسین شاپورزاده، هادی ایمانی، محمد برجلو، رضا رحمتی، محمد اسماعیل نظری، حامد خسروی و بابک لطیفی قراردادشان را با تیم استیل آذین تمدید کردند.
محسن خلیلی از پرسپولیس، حسین کاظمی از استقلال، سوشا مکانی از تیم پاس همدان، میلاد زنیدپور از راه آهن شهرری، سیاوش اکبرپور از استقلال و حسن اشجاری از تیم ذوب آهن اصفهان از تیم‌های لیگ برتری و "امجد راضی" از نیروی هوایی عراق و مهرزاد معدنچی از الاهلی امارات هم از تیم‌های خارجی به این تیم ملحق شده اند.
در مجموع در فهرست بیست و چهار نفره استیل آذین 16 بازیکن قراردادشان را با این تیم تمدید کردند، 6 بازیکن لیگ برتری به این تیم اضافه شده و 2 بازیکن هم از تیم‌های خارجی به این تیم ملحق شدند.
پیکان:
علی قربانی، محمود پوراسدالله، روح الله سلطانی، میلاد اسفینی فراهانی، علی سلمانی، مجید خدابنده‌لو، جهانگیر عسگری، علیرضا عباسفرد، میثم رضاپور، مهدی تاجیک، سیدامیر میربزرگی، حسن اسلامی، موسی شهبازی و روح الله عطایی قراردادشان را با این تیم تهرانی تمدید کردند.
ابراهیم میرزاپور از سایپا، صابر میرقربانی از پاس همدان، مصطفی صالحی‌‍نژاد از ذوب آهن اصفهان، محسن ارزانی از استقلال اهواز، ناصر آذرکیوان از سایپا و محمدعلی امیری از ملوان از تیم‌های لیگ برتری و شعیب امیری از شاهین اهواز و "ژونیور تورتا" از گل‌گهر سیرجان هم تیم‌های دسته پائین‌تر به این تیم پیوستند.
در مجموع در فهرست 22 نفره پیکان 14 بازیکن قراردادشان را با این تیم تمدید کردند، 6 بازیکن لیگ برتری به این تیم اضافه شده و 2 بازیکن هم از دسته‌های پائین‌تر به این تیم ملحق شدند.
نفت تهران:
حمیدرضا فتحی، اسدالله میکائیلی، اسماعیل علی شیرازی، علیرضا عزتی کرامت، مهدی رفیعی، میثم آقابابایی، محمدحسین مهرآزا، مهدی محمدزاده، حامد فلاح زاده، هادی رکابی، حمیدطاهری فرد، سپهر میرمحمدصادق، حسین امامیان، امیررضا خان‌‍محمدی، محمدرضا نیک نهالی، حسین رحیمی و سید ایمان موسوی قراردادشان را با این تیم تمدید کردند.
بهمن طهماسبی از سپاهان، سجاد فیض الهی از فولادخوزستان، مرتضی ایزدی از سایپا، حسین آشنا از فولادخوزستان و اصغر صغیری از پرسپولیس از تیم‌های لیگ برتر و "مارسیو خوزه نارسیسو" از برزیل و "جادر داسیلوا ورادلیزی" از ولولین اوکراین از تیم‌های خارجی به این تیم ملحق شده اند.
در مجموع در فهرست 24 نفره نفت 17 بازیکن قراردادشان را با این تیم تمدید کردند، 5 بازیکن لیگ برتری به این تیم اضافه شده و 2 بازیکن هم از تیم‌های خارجی به این تیم ملحق شدند.
 
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X