تيم پرسپوليس علاوه بر کسب عناوين متعدد قهرمانی در مسابقات فوتبال داخلی، در عرصه های زيادی نيز رکورددار است...

 
 سرخپوشان پرسپولیس با 43 بازی پیاپی بدون باخت صاحب یک رکورد جهانی هستند و تا چند سال قبل در قاره آسیا نیز رکوردار بودند. در آستانه آغاز رقابتهای لیگ برتر این رکورد پرسپولیس را بررسی می کنیم:

سرخپوشان پرسپولیس در دومین فصل رقابتهای لیگ منطقه ای که در سال 1350 با حضور 8 تیم برگزار می شد، فقط با یک باخت موفق به کسب مقام قهرمانی شدند. پرسپولیس در هفتیمن بازی این فصل خود مقابل تاج مسجد سلیمان در یک بازی پر از خشونت 1- صفر باخت. این بازی روز 19 دی 1350 در مسجد سلیمان برگزار شد. پس از ان سرخپوشان در ادامه فصل طی 11 بازی بدون باخت ماندند. در فصل 52 لیگ با نام تخت جمشید برگزار شد. پرسپولیس در 22 بازی فصل شکستی نداشت و بدون باخت قهرمان لیگ شد. این رکورد منحصر بفرد پرسپولیس نیز هنوز تکرار نشده است. 

سرخپوشان فصل 53 را نیز با پیروزی های متوالی اغاز کردند، اما اختلاف بین راجرز با مالک باشگاه باعث شد این مربی انگلیسی به حال قهر پرسپولیس را ترک کند. پرسپولیس با مربیگری بهزادی در هفته یازدهم بالاخره مغلوب حریف دیرینه خود یعنی استقلال شد و نوار شکست ناپذیری اش پس از 43 بازی متوالی قطع شد.

پرسپولیس از روز 19 دی 1350 تا 4 خرداد 1353 به مدت 865 روز در مسابقات لیگ بدون شکست باقی ماند. سرخپوشان طی این مدت در 43 بازی موفق به کسب 32 برد و 11 تساوی شدند و رکوردی را از خود بر جای گذاشتند که در تاریخ فوتبال ایران بی نظیر است.

گردآوری : گروه ورزشی سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:jahannews.com
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X