سیمرغسیمرغ
sport-top-1
تازه ترین های سایر ورزش ها

به هرحال در سطح كلان تصميم گرفتيم كه آقاي سعيدلو نامزد نايب رييسي شود و از آن پس ما بايد با تمام توان از ايشان حمايت مي كرديم كه اين كار را هم انجام داديم البته نه از ايشان كه از ايران حمايت كرديم؛ اما متاسفانه بدليل حمايت نكردن جناح طرفدار بن همام موفق نشديم....


رئیس فدراسیون فوتبال گفت: دودستگی ایجاد شده در مركز تصمیم‌گیری آسیا باعث عدم موفقیت ایران در انتخابات شد.

به گزارش آتی نیوز به نقل از فارس، علی كفاشیان در مورد دلایل ناكامی ایران در انتخابات كفندراسیون فوتبال آسیا اظهار داشت: از ایران دو نفر را نامزد كردیم. آقای سعیدلو برای پست نایب رئیسی و من برای عضویت در كمیته اجرایی؛ اما به جهت اینكه این شبهه پیش نیاید كه چون ایشان را نمی شناسند، رای نیاورد و من رای بیاورم، انصراف دادم تا فقط ایشان در انتخابات بماند.
وی افزود: متاسفانه دو سال است یك نوع دوگانگی یا به عبارتی دودستگی در ای.اف.سی به وجود آمده كه یك طرف آن به رهبری كویت است و آنها موفق شده اند برخی كشورها را با خود همراه كنند. یك طرف هم جناح بن همام است. این دودستگی باعث شد هیات اجرایی از اهداف اصلی خود كه باید فعالیت در جهت رشد و گسترش فوتبال آسیا باشد و كشورهای مطرح آسیا را در داخل خود جذب كند، دور افتاده و به شكل یاركشی و جناح بندی تبدیل شده كه به نظر من این برای آینده ای.اف.سی. مفید نخواهد بود.
كفاشیان ادامه داد: در این انتخابات هم یك گروه از ایران حمایت كرد و گروهی دیگر كه مربوط به جناح بن همام بود، این كار را نكرد. این برای كره جنوبی هم پیش آمد و آقای چانگ كه 16 سال عضو هیات اجرایی كنفدراسیون آسیا و نایب رئیس فیفا بود، به دلیل همین مسایل انتخاب نشد؛ در حالی كه بن همام بسیار علاقه داشت بار دیگر انتخاب شود. متاسفانه این جناح بندی ها در داخل ای.اف.سی وحدت را ازبین برده و زمانی كه وحدت نباشد، همیشه گروهی ضربه می خورند. از آنجا كه بن همام هم می خواهد كشورهایی را بیاورد كه صرفا همسو با او باشند، گروه طرفدار او از ایران حمایت نكرد. نتیجه آن شد كه اغلب كشورهایی كه در فوتبال آسیا محلی از اعراب ندارند، كرسی ها را به دست بیاورند كه این آینده فوتبال آسیا را تهدید می كند زیرا وقتی فقط گرفتن كرسی مطرح باشد و كار مفیدی انجام نشود، فوتبال آسیا به كجا خواهد رفت؟

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: در این انتخابات بجز ما و كره جنوبی، كشورهایی مانند ژاپن، چینف عراق و لبنان هم نتوانستند پست های مورد نظر خود را كسب كنند. كشورهایی كه رای آوردند مانند نپال، سریلانكا، گوام و میانمار كه فوتبال مطرحی ندارند، به دلیل آن بود كه كاملا با یكی از جناح ها هماهنگ هستند. البته هزینه هم می كنند. البته همچنان در كمیته ها نقش داریم و خودم در چند كمیته آسیا و فیفا عضو هستم و فعالیت خود را ادامه خواهیم داد. خیلی از كشورها هم نزد ما آمدند و اعلام همكاری كردند ما را مانند كره جنوبی، یك قطب در فوتبال آسیا می دانند. اگر این جناح بندی ها وجود نداشت، صرف نظر از نام افراد، به ایران رای می دادند؛ همانگونه كه 20 كشور هم رای دادند. آنها كشورهایی بودند كه ایران را می شناختند و آن را قبول داشتند.

كفاشیان در پاسخ به اینكه ثبات افراد تا چه میزان در موفقیت آنها در این انتخابات موثر است، گفت: سوال خوبی است. تمام آنهایی كه انتخاب شدند از جمله همان نپال، گوام، سریلانكا و دیگران، گذشته از آن مسئله جناح بندی كه قطعا دخیل است، افرادی هستند كه سال ها در هیات اجرایی بوده و هستند. چهره آنها برای همه آشنا است و البته هزینه می كنند. امتیازهای خاصی هم می دهند. واقعا تعارفی وجود ندارد زیرا برای انتخاب شدن در چنین مجامعی باید هزینه كرد. ما حدود 30 كشور در آسیا داریم كه در فوتبال فعال نیستند اما رای آنها موثر است و اینها كشورهایی هستند كه افراد روی آنها با دادن همان امتیازها كار و رای آنها را به سوی خود جذب می كنند.
وی افزود: از شاخص های مهم موفقیت در اینگونه انتخابات، ثبات مدیریت، توانمندی در زمینه برقراری ارتباطات بین المللی و دانستن زبان خارجی و هزینه كردن و اعطای برخی امتیازها است. بن همام بارها گفته كه حق ایران در هیات اجرایی و كمیته ها بیش از این است اما به دلیل تغییرات مداوم در فدراسیون شما، این كار صورت نمی گیرد. در این انتخابات هم آقای سعیدلو ازسوی جناح بن همام حمایت نشد و نتوانست رای لازم را بدست بیاورد. شاید اگر من می ماندم انتخاب می شدم اما سیاست ما براین قرار گرفت كه برای نایب رئیسی نامزد شویم كه مانند كره جنوبی رای نیاوردیم.

كفاشیان در پاسخ به اینكه چانگ كه ثبات داشت چرا انتخاب نشد، گفت: اگر تحلیل دقیقی داشته باشیم موضوع به همان تلاش دو سال اخیر كویت و شورای المپیك آسیا كه مقر آن در كویت است، برمی گردد. آنها درحال تلاش و برنامه ریزی هستند تا در هیات رئیسه بن همام تغییراتی ایجاد كنند كه نتیجه آن خروج چانگ از هیات رئیسه بود و نفر مورد نظر خودشان انتخاب شد. البته ایران هم 20 رای آورد كه این دقیقا همان دودستگی موجود در ای.اف.سی را نشان می دهد.

وی در پایان گفت: به هرحال در سطح كلان تصمیم گرفتیم كه آقای سعیدلو نامزد نایب رییسی شود و از آن پس ما باید با تمام توان از ایشان حمایت می كردیم كه این كار را هم انجام دادیم البته نه از ایشان كه از ایران حمایت كردیم؛ اما متاسفانه بدلیل حمایت نكردن جناح طرفدار بن همام موفق نشدیم.
 
 
 
 
 
گردآوری : گروه ورزش سیمرغ 
www.seemorgh.com/sport 
منبع: atynews.com
 

 

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار ورزشی
مجموعه ورزشی انقلاب دچار حریق شد!مجموعه ورزشی انقلاب دچار حریق شد!

کمتر از یک سال از حادثه آتش‎سوزی در مجموعه ورزشی انقلاب که منجر به مرگ سه کارگر شد، می‎گذرد که این مجموعه قدیمی و پُر رفت و آمد با یک حریق دیگر مواجه شده است

 
X