بعد از آن كه علی دايی عذر شيث رضايی را خواست يك مدافع ديگر هم از تركيب پرسپوليس دور شد تا جايی كه شايعه شده بود عليرضا محمد به خاطر دوستی با مدافع اخراجی ديگر جايی در تركيب سرخپوشان ندارد.
 
 

جام جم: علیرضا محمد، مدافع راست سرخپوشان برابر بنیادكار ازبكستان به میدان رفت تا به قول خودش دوران سخت دوری از میدان به پایان برسد.

همین حضور دلیل شد تا او سكوت را بشكند و درباره حواشی ای كه این مدت در مورد او وجود داشت صحبت كند، از مصدومیت سختی كه از اردوی دبی تا امروز با آن درگیر بوده است، از خصوصیات علی دایی به عنوان یك مربی و اهدافی كه پرسپولیس با وجود ناكامی‌های زیادش در این فصل دنبال می‌كند. گفت‌وگوی ما را با مدافع راست سرخپوشان بخوانید.

می‌توانیم پرسپولیس را یكی از تیم‌های پرفراز و نشیب لیگ دهم به حساب بیاوریم، تیمی كه در برخی بازی‌های ساده نتیجه را واگذار كرده و در بعضی بازی‌ها خلاف انتظار نتیجه گرفته است، این‌‌طور نیست؟

دقیقا همین‌طور است. فوتبال را نمی‌توان پیش‌بینی كرد، اما این فصل برای ما غیرقابل پیش‌بینی‌تر بوده است، نمی‌دانیم دلیل این اتفاق چیست، چون ما برای هر بازی تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم و در جریان مسابقه هم از هیچ تلاشی دریغ نكردیم، اما همان‌طور كه گفتم فوتبال غیرقابل پیش‌بینی است.

برای بازی با ذوب‌آهن حتی طرفداران پرسپولیس هم امیدشان را از دست داده بودند و احتمال باخت را 95 درصد می‌دانستند.چه شد كه 3 گل به تیم خوب ذوب‌آهن زدید؟

برای این بازی برنامه خاص داشتیم، اول این كه به این برد نیاز داشتیم و تحت فشار بودیم. بعد هم این كه چون ذوب‌آهن در كورس قهرمانی بود و برای 3 امتیاز به میدان آمده بود و خوب حمله می‌كرد. در چنین بازی‌هایی كار برای ما راحت‌تر است، سعی كردیم با پرس كردن و جمع شدن در زمین خودمان موقعیت‌ها را از ذوب‌آهن بگیریم و در ضد حمله به گل برسیم.

اما بعضی‌ها نتیجه خوب پرسپولیس را بی‌ارتباط با افت شاگردان ابراهیم‌زاده نمی‌دانستند؟

نه اتفاقا به نظر من ذوب‌آهن خیلی خوب بود.این باخت چیزی از ارزش‌های آنها كم نمی‌كند. اتفاقا خط حمله قوی و پرقدرتی دارند، ما برای مهار كاسترو، خلعتبری و فرهادی كار ساده‌ای نداشتیم، اما اجازه نفوذ را از آنها گرفتیم و در مقابل خط هافبك و حمله ما روز خوبی را برابر این تیم پشت سر گذاشت.

ظاهرا همین موضوع بود كه دوباره به شما روحیه داد و هم بازیكنان و هم هواداران دوباره امیدوارانه به ادامه راه فكر می‌كنند. واقعا باید امیدوار بود یا این پیروزی اتفاقی ممكن است زود فراموش شود؟

ببینید الان فضای فوتبال ما فرق كرده است. رقابت در لیگ برتر ما واقعا بالاست گاهی تیم‌های ته جدولی كه چیزی برای از دست دادن ندارند شگفتی‌ساز می‌شوند. همه برای رتبه‌های بهتر تلاش می‌كنند، اما این برد روحیه‌بخش بود، چرا نباشد؟ وقتی در آسیا حالا از ذوب‌آهن می‌ترسند و روی آن حساب ویژه باز می‌كنند برای ما گل نخوردن برابر این تیم روحیه‌بخش است و از آن مهم‌تر این كه خوب بازی كردیم و هواداران راضی بودند.

اما این ترس كه از آن حرف می‌زنید روزی ویژگی پرسپولیس در آسیا بود.

الان هم هست، پرسپولیس به خاطر قدمت و اسمش همیشه این ویژگی را دارد، اما تیمی مثل ذوب‌آهن تازه این راه را رفته و این هم ارزشمند است.

پرسپولیس با هدف قهرمانی در یكی از 3 جام شروع كرد.حالا با نتایجی كه رقم خورده وضعیت چطور است و با چه هدفی پیش می‌روید؟

محمد: در فوتبال ایران سخت است كه بازیكنی از حاشیه دور بماند، اما سعی كرده‌ام از حاشیه‌ها دور باشم با این حال متاسفانه عده‌ای فقط می‌خواهند برای بازیكنان و پرسپولیس حاشیه درست كنند

در لیگ برتر كه متاسفانه فاصله با صدر جدول زیاد شده و احتمال قهرمانی كم است، اما ما باید بتوانیم سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را بگیریم. اگر در بازی‌های باقیمانده نتایج را از دست ندهیم می‌توانیم این كار را انجام دهیم. در جام حذفی فعلا سپاهان را پیش رو داریم تا به جمع 4 تیم برتر راه پیدا كنیم، خیلی‌ها سعی دارند كه این بازی را برای پرسپولیس سخت و غیرممكن جلوه دهند، اما این طور نیست. وقتی ما می‌توانیم ذوب‌آهن را به آن خوبی ببریم سپاهان را هم می‌توانیم شكست دهیم.

در آسیا چطور؟ نتایج انتظار هواداران پرسپولیس را برآورده نكرد.

ما در بازی با الوحده می‌توانستیم پیروز شویم، اما از گذشته باید درس بگیریم و افسوس نخوریم، دور برگشت هنوز فرصت هست و نباید ناامید باشیم، امیدوارم هواداران پرسپولیس با همراهی‌شان در بازی‌های سخت، یار پرسپولیس باشند.

مدتی كه روی نیمكت می‌نشستی طولانی شد. شایعاتی هم بود مبنی بر این كه علیرضا محمد به دلیل دوستی با شیث رضایی مورد غضب علی دایی است، این حرف‌ها تا چه حد صحت داشت؟

اتفاقا من مدت‌ها بود كه از این شایعات دلخور بودم، چون تنها دلیل غیبت من مصدومیت بود كه همزمان با موضوع شیث شد. من در اردوی دبی خیلی خوب تمرین می‌كردم. اتفاقی كه برایم افتاد باعث شد تا از شرایط مسابقه دور شوم، چون بهترین بازی‌هایم را هم در دبی انجام دادم اما در بازی با ز یلینا با مصدومیت شدیدی مواجه شدم، مصدومیتی كه سطحی نبود، لیگامنت مچ پای چپم آسیب شدیدی دید و هنوز هم كمی درد دارم.

پس موضوع ارتباط با شیث و دسته‌بندی بین بازیكنان چه بود؟

دنبال حاشیه نبوده و نیستم، اما متاسفانه عده‌ای فقط می‌خواهند برای بازیكنان و پرسپولیس حاشیه درست كنند، نمی‌دانم این مسائل از كجا آب می‌خورد.

این موضوع چه نفعی برای دیگران دارد؟

نمی‌دانم، شیث رفیق من است،‌ مگر بقیه بازیكنان با شیث رفیق نبودند، از وقتی ‌ شیث كنار گذاشته شده ندیدمش، اینها را كسانی می‌گویند كه علی دایی را نمی‌شناسند اگر او را می‌شناختند می‌دانستند كه حق را به حقدار می‌دهد.

بیشتر توضیح می‌دهید؟

علی دایی مربی ای‌ است كه هر كس حقش باشد را به میدان می‌فرستد، به تمرین‌ها نگاه می‌كند و براساس آمادگی بچه‌ها آنها را انتخاب می‌كند، هر كس ادعا كند علی دایی حق‌اش را خورده راست نگفته است، من بعد از اخراج شیث بازی كردم آن هم با تمام وجود، موفقیت پرسپولیس موفقیت من است، شك نكنید اگر علی دایی ذره‌ای تصور می‌كرد دل من یا كسی با تیم نیست اخراجمان می‌كرد. آنقدر به شیوه مربیگری دایی‌ ایمان دارم كه مطمئن هستم اگر برادرش هم در پرسپولیس بود و خوب تمرین نمی‌كرد به او بازی نمی‌‌داد.

تیم ملی هم بالاخره صاحب یك مربی نسبتا صاحب نام شد. فكر می‌كنی بتواند موفق باشد؟

كارنامه كارلوس كرش مشخص است. برای موفقیت فقط مربی خوب لازم نیست همه باید به او كمك كنند تا بتواند برنامه‌هایش را اجرا كند.از همه مهم‌تر این كه باید مستقل تصمیم بگیرد. به نظر من قطبی یك مربی بود با تصمیم‌های مشورتی،‌ من همه تلاشم را به كار می‌گیرم تا در فهرست سرمربی جدید تیم ملی جایی داشته باشم.

صحبت پایانی‌تان را می‌شنویم؟

در فوتبال ما خیلی سخت است كه از حاشیه دوربمانی اما هدف من همین است و فكر می‌كنم تا حالا موفق بوده‌ام.

 
گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:jamejamonline.ir
 
 
 

X