تیم فوتبال منچستریونایتد در حالی در مرحله نیمه نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا با شالکه صفرچهار آلمان دیدار می‌کند که در سال های گذشته همواره تیم های آلمانی مانع از رسیدن این تیم انگلیسی به دیدار نهایی شده‌اند.
 
  
مهر: تیم فوتبال شالکه صفر چهار آلمان سه شنبه شب در "ولنتینس آرنا" در دیدار رفت از مرحله نیمه نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا با منچستریونایتد دیدار خواهد کرد. شالکه چنانچه در دو دیدار رفت و برگشت موفق شود نماینده پرقدرت انگلستان را پشت سر بگذارد، پس از تیم های بایرن مونیخ، بروسیا دورتموند و بایرلورکوزن، چهارمین تیم آلمانی خواهد بود که به دیدار نهایی راه پیدا می کند.

بر پایه این گزارش، شالکه از 6 بازی گذشته خود مقابل تیم های انگلیسی تنها در یک دیدار برنده بوده و در سه دیدار گذشته هم نتوانسته گلی به ثمر برساند. البته در کنار این آمار ناامیدکننده، این آمار امیدوارکننده هم برای شالکه وجود دارد که این تیم در 9 بازی اروپایی گذشته خود شکست نخورده و هر پنج بازی خانگی خود در رقابت های لیگ قهرمانان فصل جاری را با پیروزی به پایان رسانده است. این تیم به طور میانگین در هر دیدار دو گل به ثمر رسانده است.

نقطه قوت تیم شالکه در دیدار با منچستریونایتد کسی نیست جز رائول. مهاجم پیشین تیم فوتبال رئال مادرید در 140 بازی گذشته خود در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا 71 گل به ثمر رسانده و در این فصل از رقابت ها هم 5 گل برای شالکه زده است.  

یونایتد چنانچه به دیدار پایانی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کند برای سومین بار در چهار فصل اخیر خواهد بود. یونایتد که فصل گذشته در مرحله یک چهارم نهایی مقابل بایرن مونیخ شکست خورده تا به حال 7 بازی از 19 بازی خود مقابل تیم های آلمانی را با پیروزی پشت سرگذاشته است. البته خبر امیدوارکننده برای تیم سرآلکس فرگوسن اینکه تیم او از پنج بازی اخیر مقابل آلمانی ها، چهار بار برنده بوده است.

منچستریونایتد در 11 بازی گذشته خود در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا شکست نخورده و در 5 بازی خارج از خانه خود حتی یک گل هم دریافت نکرده است. رایان گیگز با 124 بازی و پل اسکولز با 119 بازی، با سابقه ترین بازیکنان منچستریونایتد در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا به حساب می آیند.

 دیدار نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا در تاریخ 28 مه 2011 (7 خردادماه 1390) در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار خواهد شد.

 
گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:mehrnews.com
 
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X