مورینیو اعتقاد دارد که سران یوفا به هیچ تیم دیگری اجازه نمی دهد که مقابل بارسا بازی کنند
 

گل: ژوزه مورینیو، مربی پرتغالی رئال مادرید از شکست تیمش در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل بارسلونا به شدت عصبی شده است. آقای خاص در صحبتهایی با تمجید از کیفیت تیم حریف در زمین مسابقه، تیر انتقادی را به سمت ولفگانگ اشتارک، داور آلمانی بازی گرفت؛ داوری که بعد از اخراج په په ، ژوزه مورینیو را نیز از کنار زمین اخراج کرد.

مربی پرتغالی رئال در کنفرانس خبری پایانی بازی گفت:« ما در مورد تیمی فوق العاده صحبت می کنیم (بارسلونا).امیدوارم که کسی صحبتهای مرا تغییر ندهد ولی درک نمی کنم که چرا در بازی ای مثل بازی 4شنبه، که بازی برابری بود، چنین کاری را انجام داد. داوران در دنیای فوتبال حاضرند تا از برقراری عدالت بین همه بازیکنان اطمینان حاصل کنند و بعد از آن است که تیم بهتر به پیروزی می رسد.بله! الان ما حذف شده ایم.. گاهی وقتها حالم از این دنیا بهم می خورد ولی این دنیای ماست. باید با تمام غرورمان به بارسلونا برویم. بدون په په ای که هیچ کاری انجام نداد، بدون سرخیو راموسی که هیچ کاری انجام نداد و بدون مربی شان که نمی تواند روی نیمکت مربیگری تیم قرار بگیرد. آنها جام قهرمانی ای در لیگ قهرمانان اروپا فتح کرده اند که من شرمم می آید چنین جامی را ببرم.»

مورینیو ادامه داد:« بازی دوم ما (بازی برگشت) بدون هیچ شکی سخت نیست، بلکه ماموریتی غیرممکن است.اگربتوانیم به گل زودهنگامی برسیم، بارسلونا دوباره ما را از پای در می آورد. ما یک معجزه انجام داده ایم؛ چون این یک معجزه بود که 10 نفری بازی کردیم و به این نتیجه رسیدیم.امروز مشخص شد که مقابل بارسلونا هیچ شانسی نداری.چون سران یوفا به هیچ تیم دیگری اجازه نمی دهد که مقابل آنها بازی کنند. نمی دانم چرا .نمی دانم که به خاطر انتشار تبلیغ یونیسف است یا به این خاطر که بارسایی ها خیلی مهربان هستند. امیدوارم که این سوال تا آخر عمرم در ذهنم نماند و روزی پاسخش را بگیرم

مربی پرتغالی که در جریان این بازی از کنارزمین اخراج شده و به سکوها رفت ادامه داد:« من به داور مسابقه هیچ چیزی نگفتم، فقط خندیدم و با دو انگشت برای تصمیمات او دست زدم؛ همین وبس.اگر چیزی که فکر می کردم را به او و مسئولان یوفا می گفتم، کارنامه ورزشی ام همین امروز تمام می شد. به همین خاطر فقط یک سوال کردم: چرا؟! ما می توانستیم اینجا 3 ساعت بازی کنیم و بازی 0-0 ادامه می یافت.»

مورینیو با مرور تصمیمات جنجالی پیشین داورها در اروپا گفت:« دروگبا و بوسینگوا بعد از بازی نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا محروم شدند. موتا نتوانست به خاطر اخراج شدنش، در دیدار فینال بازی کند و ونگر و نصری بعد از دیدار مرحله یک چهارم نهایی محروم شدند. الان من هم درحالی که محرومم اینجا هستم و حتی نباید اینجا،در سالن کنفرانس خبری می بودم.»

پیغام برای گواردیولا

مربی رئال پیغامی هم برای گواردیولا داشت:« امیدوارم که گواردیولا یک روز بتواند یک جام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را بدون جنجال و به سلامت تمام به دست بیاورد. من دو جام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را با نبرد در زمین مقابل دو حریف کسب کرده ام که هیچ یک از آنها بارسا نبودند. با پورتو، تیمی از کشوری که معمولا جام را فتح نمی کند و با اینتر که حدود 50 سال بود به این جام نرسیده بود و کاندید فتح جام نبود. مابا تلاش،غرور ، کار و عرق ریختن این کار را انجام دادیم.گواردیولا مربی فوق العاده ای در دنیای فوتبال است ولی او یک بار در لیگ قهرمانان اروپا به قهرمانی رسیده که من شرمم می آید با توجه به جنجالی که در استمفورد بریج راه افتاد، چنین قهرمانی ای را کسب کنم.امسال هم اگر بارسا به قهرمانی برسد، با جنجال برنابئو این اتفاق خواهد افتاد.»

بعد از جنگ لفظی ای که دو مربی در کنفرانس خبری پیش از بازی داشتند، مورینیو بار دیگر به گواردیولا که نمی خواست پاسخ او در کنفرانس خبری را بدهد حمله کرد:« گواردیولا شایستگی آن را دارد تا درحالت عادی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود.این آن چیزی است که برای او آرزو می کند، چون او مربی خیلی خوبی است، من به عنوان یک انسان احترام زیادی برای او قائلم، چون رفتار او در 4 سال اخیر با من فوق العاده بوده است. دیروز هم هیچ بی احترامی ای نکرد. فکر می کردم که می توانم او را «تو» خطاب کنم ولی از این به بعد باید او را «آقای جوزپ گواردیولا» خطاب کنم. من احترام زیادی برای او به عنوان مربی و یک انسان قائلم و امیدوارم که روزی افتخار فتح جام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را به صورت سالم و بدون جنجال داشته باشد.»

مورینیو ادامه داد:« مسئولان و سران بارسلونا خیلی صادق هستند و دقیقا می دانند که چه اتفاقاتی در جریان است. برای آنها خیلی آسان است؛ چون می توانند همه چیز را پنهان کنند ولی من کاتالان های زیادی را می شناسم که مطمئنا علاقه ای به قهرمانی با این طعم ندارند. ما در جام حذفی به قهرمانی رسیدیم و می دانیم که چطور باید به قهرمانی رسید؛ چون رئال تیم بزرگی است.»

مورینیو در بخش پایانی صحبتهایش به بررسی دیدار 4شنبه شب پرداخت و گفت:« می خواستیم که گلی نخوریم و بعد از آن و زمانی که حریف ناامید شده حمله را شروع کنیم. درنظر داشتم تا کاکا را به جای لاس به زمین بفرستم و از دقیقه 65به بعد با 3 مهاجم بازی کنم. ولی با اخراج په په نتوانستیم این کار را بکنیم.»
 
 
گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:goal.com

 

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X