سرمربی تیم ملی فوتبال امید حمایت همه جانبه کارلوس کروش و برنامه‌های دراز مدت او را عامل اصلی قبول پذیرش ریسک نشستن روی نیمکت امیدها می‌داند.
 

ایسنا: علیرضا منصوریان در اولین اظهارنظر خود پس از انتخاب به عنوان سرمربی تیم ملی امید در برنامه تلویزیونی 90 در 90 شبکه جام جم گفت: «شخص کارلوس کروش و تیم او حمایت همه جانبه‌ای داشتند و اعلام کردند که همه با هم به جلو می‌رویم، وقتی احساس کردم پشت صحنه از حمایت برخوردار می‌شوم و برنامه کروش را دیدم متقاعد شدم که می‌توانم به تیم و اهداف او کمک کنم. ما دو هدف را تعیین کردیم، اولی صعود به المپیک لندن و دومی حضور در جام جهانی برزیل. اکنون هدفمان این است که نوجوانان ما از 14 سالگی به 18 سالگی که می‌رسند فوتبالشان کامل شود. از 18 سالگی تا 22 سالگی یک مرحله را طی کنند و در 24 یا 25 سالگی دیگر بتوانند به تیم ملی کمک کنند. هدف ما این است که میانگین سنی تیم ملی را از 29 سال به 23 سال کاهش دهیم.»

سرمربی تیم ملی امید درباره دیدار با عراق در ماه خرداد گفت: «دو بازی رفت و برگشت داریم که ظرف یک هفته برگزار می‌شود، بازی در تهران را احتمالا در آزادی یا تبریز برگزار می‌کنیم، چرا که به هجمه تماشاگران نیاز داریم. پس از بازی با عراق وارد یک پروسه چهار ـ پنج ماهه می‌شویم که به صورت متناوب یک بازی در تهران داریم و یک بازی از ایران خارج می شویم.»

منصوریان با بیان اینکه تمام مدارج مربیگری در ایران را طی کرده، گفت: «تمام دوره‌های مربیگری در رده‌های C، B، A را در ایران گذرانده‌ام. در خارج از کشور هم 45 روز مهمان باشگاه‌های سالزبورگ، هامبورگ و اودینزه بودم و تمرین‌های این تیم‌ها را زیر نظر گرفتم. همچنین مشغول رایزنی از طریق یکی از دوستانم هستم تا بتوانم یک هفته کنار آرسن ونگر (سرمربی آرسنال) باشم و تمرین‌های آرسنال را ببینم.»

منصوریان با بیان اینکه سرمربی موقت تیم امید نیست، گفت: «تا جایی که می‌دانم به صورت قطعی سرمربی تیم امید شدم و قراردادم با فدراسیون تا پس از مسابقات المپیک 2012 لندن خواهد بود. موقتی را تنها از این نگاه می‌توان مدنظر داشت که اگر تیم امید در بازی پلی‌آف با تیم عراق مغلوب شود، از رسیدن به المپیک باز می‌ماند و هر تغییری می‌تواند در کادر فنی این تیم رخ دهد.»

سرمربی تیم امید با تاکید بر اینکه وی توسط کروش انتخاب شده، گفت: «این انتخاب توسط کروش صورت گرفت. ما یک گروه هستیم و کروش در راس آن قرار دارد. هدف اول ما تغییر جریان فوتبال ایران است تا آنقدر پیشرفت کنیم که مثلا اگر روزی به کره‌جنوبی باختیم، همه آن را یک اتفاق تلقی کنند، نه آنکه بگویند دوباره قرار است به کره‌جنوبی ببازیم؟ همچنین هدف دوم ما نتیجه‌گرایی است که گام اول موفقیت در لندن (المپیک 2012 لندن) و گام دوم موفقیت در برزیل (جام جهانی 2014) است. عدم موفقیت در رسیدن به المپیک در چند دهه گذشته به خاطر عدم برنامه‌ریزی صحیح بوده است. ما نگاه بسیار جدی نسبت به المپیک لندن داریم، چرا که بازیکنان انتخاب شده برای تیم امید و در صورت حضور در این بازی‌ها می‌توانند مهره‌های اصلی تیم ملی در سال 2014 و حتی 2018 را تشکیل دهند. امیدوارم مردم به عنوان یار دوازدهم از تیم امید حمایت کنند تا موفق باشیم.»

 
گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X