حواشی بازی
پس از اعلام پنالتی به نفع پرسپولیس کادر فنی و مسئولان گسترش فولاد دسته جمعی به سمت بهروان و ناظر بازی رفتند و به شدت به او اعتراض‌هایی داشتند.
حدود 100 هوادار تیم تبریزی با لباس آبی در ورزشگاه آزادی حضور داشتند

* بازیکنان گسترش فولاد با شورت و جوراب آبی رنگ به داخل زمین رفتند که هواداران پرسپولیس به آنها واکنش منفی نشان دادند.

* میثم نقی‌زاده هافبک سابق پرسپولیس با هم‌تیمی‌های سابق خود به خوش و بش پرداخت. وی از سوی هواداران پرسپولیس هم تشویق شد.

* کریم باقری بالاخره پس از چند روز غیبت در رختکن پرسپولیسی‌ها حضور پیدا کرد. وی در رختکن دقایقی با بازیکنان صحبت کرد.

* هواداران پرسپولیس یکی از اعضای تدارکات تیم را تشویق کردند و او دست نیلسون و حقیقی را گرفت و به سمت هواداران پرسپولیس رفت.

* هواداران پرسپولیس در تاب و تب دربی بودند و هنگام رفتن به ورزشگاه مسابقه هفته قبل تیم‌شان مقابل استقلال را آنالیز می‌کردند.

* یونس باهنر بازیکن سابق پرسپولیس که مربی گسترش فولاد است، برخورد گرمی با پرسپولیسی‌ها به خصوص علی دایی و کریم باقری داشت.

* هواداران سید جلال حسینی را با شعار «کاپیتان باغیرت» مورد تشویق قرار دادند.

* هواداران پرسپولیس برای سپاهان که هفته آینده با تیم‌شان بازی دارد، خط و نشان کشیدند.

* گزارشگر این بازی محمد سیانکی بود که با بازیکنان پرسپولیس و گسترش فولاد هنگام بالا آمدن خوش و بش کرد.

* فروزانی مربی پرسپولیس هنگام گرم کردن از تمرین گسترش فولادی‌ها یادداشت برمی‌داشت.

* هواداران پرسپولیس از خلعتبری درخواست گلزنی می‌کردند.

* مولایی مربی بدنساز پرسپولیس با عوامل اجرایی مسابقه اختلاف پیدا کرد. آنها می‌گفتند او نمی‌تواند تیم را تمرین دهد اما مولایی به وسط زمین رفته و هر چه به او تذکر می‌دادند توجه نمی‌کرد.

* علی دایی کنار جانبازان عکس یادگاری گرفت.

* حمید علی‌عسگر با دست بسته شده در ورزشگاه حضور داشت.

* جایگاه مربوط به بلیت های 15 هزار تومانی خالی مانده بود.

* هواداران پرسپولیس از پیروزی مس مقابل فولاد خوشحال بودند اما گل دقیقه‌های پایانی فولاد باعث شد این مسابقه در نهایت با تساوی به پایان برسد.

* هواداران گسترش فولاد دقایقی تیم خود و دقایقی تراکتورسازی را تشویق می کردند.

* پیش از بازی به احترام درگذشتگان تصادف جاده قم و درگذشت مهدی محمدی مربی مس کرمان یک دقیقه سکوت اعلام شد. پرسپولیسی ها با بازوبند مشکی بازی کردند.

* سعید شیرینی دسته گلی را به میثم نقی‌زاده بازیکن سابق پرسپولیس و فعلی گسترش فولاد اهدا کرد.

* خداداد افشاریان ناظر داوری بازی به دنبال جایش می‌گشت و معلوم نبود جای او کجاست.

* سامان نریمان‌جهان و میثم نقی‌زاده به سمت نیمکت پرسپولیس رفتند.

* محسن بنگر، سیدجلال حسینی و سیدمهدی سیدصالحی به سمت نیمکت گسترش فولاد رفتند. پیام صادقیان با رسول خطیبی قبل از بازی خوش و بش کرد و طی اقدام عجیب این مربی را از روی زمین بلند کرد و لحظاتی روی هوا نگه داشت.

* مارکار آقاجانیان و گاسپارت مربیان تیم ملی در ورزشگاه حضور داشتند.

* مارکو هافبک تیم فوتبال پرسپولیس پس از خارج شدن از لیست 18 نفره در جایگاه VIP حضور داشت.

* هواداران پرسپولیس بارها در بازی دایی را به عنوان سرطلایی و سرور آسیا تشویق کردند.

* پیام صادقیان علیرغم قولی که به ستاد منشور اخلاقی داد تا مویش را کوتاه کند اما در بازی این اتفاق نیفتاد و صادقیان با همان چهره قبل به میدان رفت.

* عکس‌العمل‌ها و اعتراضات هواداران پرسپولیس به حرکت‌های ایمان موسوی در بازی در نوع خود جالب بود و با شعارهایی به او اعتراض می‌کردند.

* هواداران پرسپولیس با ساختن شعارهایی، کنایه‌هایی را به رحمتی بابت گلی که از ذوب‌آهن خورد، می‌زدند.

* هواداران گسترش فولاد در طول نیمه اول بارها با شعارهایی علیه داور اعتراض‌های خود را نشان دادند. شعارهای آنها طوری بود که برخی بازیکنان مانند فروزان و نقی‌زاده از هوادارانشان می‌خواستند که شعار ندهند. شعار آنها به داور طوری بود که مسئولان برگزاری نیز از این بابت بسیار ناراحت بودند.

* پس از گذشت 20 دقیقه از بازی تعداد هواداران گسترش فولاد در ورزشگاه از 150 نفر به حدود 700 نفر تغییر کرد.

* در یک صحنه در دقیقه 30 بازی که داور خطایی را روی بازیکنان پرسپولیس اعلام کرد، خطیبی به شدت به داور خط اعتراض داشت. او حتی بطری آب را برداشت تا به سمت داور پرتاب کند اما در میانه راه از این کار منصرف شد.

* پس از اعلام پنالتی به نفع پرسپولیس نیز کادر فنی و مسئولان گسترش فولاد دسته جمعی به سمت بهروان و ناظر بازی رفتند و به شدت به او اعتراض‌هایی داشتند، همچنین پس از سوت بازی به مدت پنج دقیقه تمام اعضای کادر فنی گسترش فولاد و برادران خطیبی اعتراض‌های شدیدی را به محسن ترکی داشتند. این درگیری‌های لفظی با پادرمیانی بهروان و شیرازی خاتمه یافت.

* در بازی پیام صادقیان در دومین بازی متوالی خود پشت مهاجمان به میدان رفت. قاسم دهنوی نیز پس از دو بازی در پست هافبک دفاعی دوباره انجام وظیفه کرد و همچنین حسین ماهینی نیز پس از دو بازی در ترکیب پرسپولیس قرار گرفت.

* صحبت‌های پی در پی دایی با سید جلال حسینی در نیمه اول در نوع خود جالب بود.

* برخی از هواداران گسترش فولاد لباس‌های قرمز تراکتور را بر تن داشتند.

* محمدرضا خلعتبری پس از زدن اولین گلش برای پرسپولیس در اقدامی عجیب در هنگام خوشحالی از روی سر عکاسان پرید و به سمت هواداران گسترش فولاد به خوشحالی پرداخت.

* عکاسان برای نشستن کنار زمین هم دچار مشکلاتی شدند. نیروی انتظامی برای آنها قسمتی ویژه را در نظر گرفت و به همین دلیل موجب دلخوری عکاسان شده بود.

* پس از زدن گل پرسپولیس، محمد دایی یک جانباز را در آغوش گرفت و خوشحالی‌اش را با او تقسیم کرد.

* بر روی نیمکت خبری از بهزاد غلامپور نبود تا به خوشحالی بپردازد.

* مربیان تیم ملی که در بین دو نیمه قصد داشتند استراحت کنند به راهروی ورزشگاه آمدند، اما مربیان تیم ملی وقتی در راهرو تجمع زیادی دیدند به جایگاه خود بازگشتند.

* محسن فروزان، دروازه‌بان گسترش فولاد در بین دو نیمه سمت علی دایی آمد و با او خوش و بش کرد.

* محسن ترکی، داور مسابقه در هنگام ورود به زمین در نیمه دوم لحظاتی با رسول خطیبی صحبت کرد. ترکی دست خود را مقابل دهانش قرار داده بود تا حرف‌هایش را کسی متوجه نشود.

* بلندگوی ورزشگاه تعداد هواداران حاضر در آزادی را 22 هزار نفر اعلام کرد.

* دقیقه 54 داور خطایی را به سود پرسپولیس اعلام نکرد که با اعتراض شدید دایی روبه‌رو شد.

* از دقیقه 60 به بعد هواداران گسترش فولاد شعارهای ضد اخلاقی را سر دادند.

* دقیقه 67 محسن ترکی از مسئولان برگزار کننده مسابقه خواست تابلوهای تبلیغاتی پشت دروازه پرسپولیس را بردارند چرا که در دید کمک داور مزاحمت ایجاد کرده بود.

* دقیقه 61 یک بازیکن گسترش فولاد زمین خورد و علی دایی از بازیکنان خود می‌خواست توپ را بیرون بزند تا هر چه زودتر به شرایط این بازیکن رسیدگی شود.

* محمدرضا خلعتبری در یکی دو صحنه درون محوطه جریمه زمین خورد و اعتقاد به پنالتی داشت. او در اعتراض به ترکی دست روی سر این داور کشید و او را بوسید.

* خلعتبری در یکی دو صحنه به عالیشاه اعتراض کرد و اعتقاد داشت باید به او پاس دهد.

* علیرضا حقیقی، هافبک پرسپولیس به نیمکت گسترش فولاد اعتراض کرد و اعتقاد داشت بازیکنان گسترش فولاد بازی جوانمردانه‌ای را رعایت نکردند.

* بعد از اینکه کارلوس کی‌روش چند هفته پیش در ورزشگاه خوابیده بود گاسپارت دستیار او دائما با موبایل خود بازی می‌کرد.

* در لیستی که به خبرنگاران دادند اشتباهات شماره‌ای وجود داشت به طور مثال علی یونسی پیراهن شماره 28 به تن داشت اما در لیست شماره 18 ثبت شده بود.

* علیرضا حقیقی با کارت زردی که دریافت کرد سه اخطاره شد و دیدار مقابل سپاهان را از دست داد. هواداران به حقیقی به دلیل اینکه کارت زرد بی‌جهتی را دریافت کرده بود اعتراض می‌کردند.

* در جایگاه VIP دو هوادار درگیری شدیدی پیدا کردند.

* ماموران نیروی انتظامی کارت‌های قدیم سازمان لیگ و وزارت ورزش را تائید نمی کردند و همین تصمیم برای خبرنگاران مشکلاتی را به وجود آورد. ماموران از آنها درخواست کارت‌های جدید را‌ کردند که هنوز صادر نشده و در اختیار آنها قرار نگرفته است. این مشکل هم در ورود و هم در خروج درسرساز شد.

* از سوی مسئولان سازمان لیگ و شرکت نفت سپاهان، در پایان مسابقه تیم های پرسپولیس و گسترش فولاد امید عالیشاه بازیکن پرسپولیس به عنوان بازیکن برتر میدان شد و محسن فروزان دروازه‌بان گسترش فولاد تبریز هم به عنوان بازیکن اخلاق میدان انتخاب شد.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:jamnews.ir


مطالب پیشنهادی:
پرسپولیس به یک قدمی صدر رسید
آیا ماریا شارپوا ازدواج می کند؟+ تصاویر
نماز خواندن نیکبخت+ عکس
حضور دختر شناگر ایرانی در جایزه بزرگ لندن
نتایج هفته دوم لیگ برتر فوتبال بانوان