خریدهای پرسپولیس
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس برای جذب 2 بازیکن دست به جیب شد!
بحث مشكلات مالی در پرسپولیس مربوط به امروز و دیروز نیست. به رغم تمام تحولات اقتصادی در باشگاه پرسپولیس حداقل در ظاهر كماكان معضلات مالی سرخپوشان به قوت خود باقی است.

ابراز نارضایتی بازیكنان اعم از بزرگ و كوچك حكایت از عمق فاجعه مالی در اردوگاه پرسپولیس و قلمرو محمد رویانیان دارد. مدیران پرسپولیس كه در یك فصل و اندی اخیر بارها با پاك نمودن صورت مسئله به دنبال مساعد جلوه دادن شرایط اقتصادی خود بوده‌اند، این روزها برخلاف گذشته رویه‌ای متفاوت را در پیش گرفته‌اند.

وام‌های میلیاردی از چند بانك خصوصی و یكی، دو میلیاردر نام آشنا از جمله اصلی‌ترین راهكارهای رویانیان برای رتق و فتق امور مالی پرسپولیس تا پایان نیم‌فصل نخست بود. اما با اتمام نفرات متمول موجود در دایره نفوذ رویانیان عملا ته نشین شدن خزانه پرسپولیس را با خود به همراه داشت به طوری كه سرخپوشان در نیم‌فصل بودجه‌ای برای ترمیم و پوشش نقاط ضعف خود در اختیار نداشتند.

این در حالی بود كه علی دایی مصرانه خواستار یكی، دو مهره كلیدی از جمله مسلمان بود تا به واسطه حضور این هافبك تهاجمی ضرب شست خط حمله خود را افزایش دهد. پروسه‌ای كه مراودات مدیرعامل و سرمربی پرسپولیس را به فاز تازه‌ای برد.

* كمك مالی شهریار

دایی بارها نشان داده كه تنها به خاطر پول دوروبر فوتبال و مربیگری نیست. مماشات او در ابتدای فصل با رویانیان بر سر طلبش از سرخپوشان به طور سربسته از اهداف غیرمادی شهریار پرده‌برداری كرد.

دایی كه در رنسانسی تمام عیار پرسپولیس را پس از سه فصل و نیم به صدر جدول رسانده بود، فكر و ذكری جز بوسه زدن بر جام قهرمانی در پایان فصل نداشت. اما این خواسته او تا حدی نیازمند هزینه‌هایی دوباره برای باشگاه بود آنهم در شرایط نامساعد اقتصادی امروز.

از طرفی دایی كه به‌خوبی نسبت به قوای ضعف و قوت تیمش اشراف داشت حتی یك قدم نیز از اهداف خود در بازار نقل و انتقالات نیم‌فصل به رغم تمام محدودیت‌های مالی عقب نكشید تا جذب مسلمان و در ادامه فرزاد حاتمی به خریدهای بزرگ نیم‌فصل بدل شوند.

اما آنچه در این میان عرض اندام می‌ كند تامین منابع مالی برای استخدام این دو مهره تاثیرگذار كلیدی بود. در واقع شنیده می‌‌شود كه علی دایی با توجه به مخمصه‌های مالی پرسپولیس بخش قابل توجهی از پیش پرداخت‌های این دو بازیكن را به عنوان ودیعه در اختیار سرخپوشان قرارداده تا باشگاه برای خرید این دو حداقل تا به اینجای كار متحمل فشاری مضاعف نشود.

***
هر چند اقدام مالی علی دایی برای تقویت سرخپوشان در نیم‌فصل امری غیر متعارف و ناشناخته در فوتبال ما به شمار می‌‌رود، اما با توجه به مراوده نزدیك رویانیان و شهریار نمی‌‌توان چندان بابت این اتفاق از طرفین خرده گرفت.

البته این كه دایی چه مبلغی را بابت خریدهای جدید به رویانیان قرض داده و اینكه به چه شكلی و چه زمانی قرار است این مبلغ به دایی عودت داده شود موضوعی است كه همچنان به‌صورت یك توافق دو جانبه مسكوت مانده است.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:jamnews.ir


مطالب پیشنهادی :
یک بازیکن دیگر پرسپولیس رفت
قلعه نویی در حال تماشای فوتبال ساحلی+ عکس
کپ کردن رویانیان از دیدن همسرش
یک پرسپولیسی رکورددار جوایز AFC
بابک زنجانی موتورسوار شد+ عكس