10 حقیقت جالب در مورد چارلی چاپلین!!
پس از فوتش یك گروه كوچك از مكانیك های سوییسی بمدت دو ماه جنازه وی را دزدیدند تا در قبال دریافت پول از خانواده اش جنازه وی را تحویل دهند. اما تلاشهایشان راه به جایی نبرد...

حقایقی درباره زندگی چارلی چاپلین

سر چارلز اسپنسر چاپلین معروف به چارلی چاپلین در 16 آپریل 1889 در لندن متولد شد. شهرت وی به خاطر فیلمهای كمدی می‌باشد كه در عصر فیلمهای صامت با استفاده از پانتومیم و دلقك بازی ساخته است. او یكی از مشهورترین ستارگان فیلم دنیا قبل از جنگ جهانی اول می‌باشد. مشهورترین شخصیتی كه بازی كرده است شخصیت فیلم "ولگرد" می‌باشد.

بیشتر بدانید : شگفتی هایی درباره زندگی چارلی چاپلین از کودکی تا مرگ + عکس

موسیقی متن فیلمهایش را خود می‌ساخت و در سال 1919 موسس و بنیانگذار همكار هنرمندان آمریكایی بود. چاپلین بشدت تحت تاثیر كار كمدین فیلم صامت فرانسوی مكس لیندر بود. در سال1999 موسسه آمریكایی فیلم در رنكینگ خود او را به عنوان دهمین اسطوره مرد سینما در همه زمانها قرار داد. به گفته نمایشنامه نویس مشهور ایرلندی جرج برنارد شاو چاپلین تنها ستاره ای است كه صنعت سینما به خود دیده است. در این مقاله به ذكر 10 حقیقت  جالب درباره زندگی وی می‌پردازیم:     

بیشتر بدانید : از زندگی سگی تا دیکتاتور بزرگ: چارلی چاپلین +تصاویر


1. چارلی دقیقاً 4 روز قبل از آدولف هیتلر  متولد شده است. تاریخ دقیق تولد وی 16 آپریل 1889 در لندن می‌باشد.

2. در 1925 اولین بازیگری بود كه عكسش بر روی جلد مجله تایم چاپ شد.

3. وقتی در یك رقابت برای شبیه ترین فرد به خودش شركت كرد باوجود اینهمه مجبوبیتی که داشت در این مسابقه شکست خورد.

4. به دلیل وارد آوردن اتهام كمونیست بودن ستاره وی از پیاده روی مشاهیر هالیوود برداشته شد و به تبع آن این ستاره مفقود شد.

5. اگر چه هیتلر از چارلی چاپلین متنفر بود اما او از محبوبیت خودش آگاه بود به دلیل اینكه سبیل هایش را شبیه سبیل های چارلی چاپلین كرده بود تا خودش را برای مردم جذابتر و دل انگیز نماید

 6. چارلی چاپلین هرگز شهروند ایالات متحده نشد و در سال 1953 به دلیل خوداری از پذیرفتن حق شهروندی آمریكا تبعید گردید. سالهای تبعید را در سوییس گذراند و در 25 دسامبر 1977 در سن 88 سالگی زمانی كه خواب بود از دنیا رفت. 

 7. حدود 500 ملودی  برای فیلمهای خودش ساخت و آخرین فیلمی‌ كه دید فیلم راكی  در سال 1976 بود.

8. پس از فوتش یك گروه كوچك از مكانیك های سوییسی بمدت دو ماه جنازه وی را دزدیدند تا در قبال دریافت  پول از خانواده اش جنازه وی را تحویل دهند. اما تلاشهایشان راه به جایی نبرد و جنازه وی كشف و دفن گردید و روی قبر وی با سیمان پوشانده شد  تا از سرقتهای احتمالی آینده مصوم بماند.   

9.  پس از فوتش یك ستاره شناس اوكراینی به افتخار چاپلین یك سیارك كه در كمربند سیارك بین سیاره زهره و مشتری قرار دارد را چاپلین 3623 نام نهاد.

10. دختر وی به نام جرالدین چاپلین  در سال 1992در فیلمی‌زندگینامه مادر چاپلین به نام هانا چاپلین را به تصویر كشید.

 

بیشتر بدانید : تصاویر به یادماندنی از چارلی چاپلین

بیشتر بدانید : 35 سال از درگذشت چارلی چاپلین گذشت +زندگینامه

بیشتر بدانید : ماجرای چهار ازدواج چارلی چاپلین!!

بیشتر بدانید : ستاره هایی که بی خانمان بودند! + عکس

 

تهیه و ترجمه: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture   
اختصاصی سیمرغ