ارتباط دیدن فیلم های ترسناک و سوزاندن کالری
مطالعه نشان داد فیلم هایی که به تناوب حاوی لحظات « از جا پریدنِ ناشی از ترس» بودند، با افزایش شدید ضربان قلب کمک بیشتری به سوزاندن کالری می کردند

فیلم ترسناک ببینید و لاغر شوید!

به گزارش کافه سینما به نقل از گاردین، آنهایی که یک فیلم ترسناک نود دقیقه ای را دیده بودند تا 113 کالری هم سوزانده بودند و توجه کنید که برای سوزاندن همین مقدار کالری نیاز به حدود نیم ساعت پیاده روی دارید. تاثیر برخی از فیلمها بیشتر از بقیه بود و از ده فیلمی که مورد مطالعه قرار گرفتند، کالری سوزترین آنها «تلالو»، ترسناک کلاسیک استنلی کوبریک، با 184 کالری، «آرواره ها» با 161 کالری و «جن گیر» با 158 کالری بودند.

بیشتر بدانید : 23 حقیقت جذاب ناگفته در مورد فیلم ترسناک «جن‌گیر»! + عکس

مطالعه نشان داد فیلم هایی که به تناوب حاوی لحظات « از جا پریدنِ ناشی از ترس» بودند، با افزایش شدید ضربان قلب کمک بیشتری به سوزاندن کالری می کردند.

دکتر ریچارد مکنزی، سخنگوی ارشد و متخصص در متابولیسم و فیزیولوژی سلولی، در همین رابطه گفت:
«میزان افزایش ضربان قلب ناشی از هیجان در هر یک از افراد هنگام تماشای این ده فیلم مورد بررسی قرار گرفت. زمانی که ضربان سریع تر می شود و خون در سرتاسر بدن سریع تر جریان می یابد، بدن انسان افزایش قابل توجهی از آدرنالین را تجربه می کند. استرس شدید در فاصله زمانی کوتاه (در اینجا استرس ناشی از ترس در تماشای فیلم) با آزاد شدن هورمون آدرنالین همراه است. هورمونی با عملکردی سریع که از اثرات شناخته شده آن کم کردن اشتها و افزایش میزان متابولیک بنیادین است که نهایتا منجر به سوزاندن مقدار بیشتری از کالری می شود.»

این مطاله به درخواست Lovefilm، یک شرکت اجاره دهنده فیلم، انجام شد و دانشمندان در طول آن ضربان قلب، مصرف اکسیژن و خروجی دی اکسید کربن را اندازه گیری کردند. آنها کشف کردند که تعداد کالری های مصرف شده در حین تماشای فیلم به طور متوسط یک سوم افزایش یافته اند.

هلن کاولی، ویراستار Lovefilm، گفت:
«ما همگی با احساس نیاز به مخفی شدن زیر کاناپه یا بغل کردن بالش موقع تماشای صحنه های ترسناک یا صحنه هایی که مو بر تن سیخ می کنند آشنا هستیم. اما این تحقیق نشان می دهد که شاید برای مشتاقان به سوزاندن مقداری کالری بهتر باشد تا چشمهایشان را در طول تماشای فیلم باز نگاه دارند.»

حالا بخوانید؛ فهرست ده فیلم ترسناک مورد مطالعه، و میزان کالری که با تماشای هر کدام از این فیلم‌ها می‌سوزانید. فهرست از این قرار است...

  • 1.«تلالو» 184 کالری
  • 2.«آرواره ها» 161 کالری
  • 3.«جن گیر» 158 کالری
  • 4.«بیگانه» 152 کالری
  • 5.«اره» 133 کالری
  • 6.«کابوس در خیابان الم استریت» 118 کالری
  • 7.«Paranomal Activity» 111 کالری
  • 8.«پروژه جادوگر بلر» 105 کالری
  • 9.«کشتار با اره برقی در تگزاس» 107 کالری
  • 10.«[Rec]» 101 کالری

 

بیشتر بدانید : تماشای فیلم ترسناک به لحاظ پزشکی برای شما مفید است!!

بیشتر بدانید : 10 عدد از ترسناک ترین فیلم هایی که در هالیوود ساخته نشده است! + تصاویر

بیشتر بدانید : فیلم های ترسناک ژاپنی که جرات تماشای آنها را به تنهایی ندارید! + عکس

بیشتر بدانید : آیا فیلم ترسناک احضار The Conjuring از نظر تاریخی واقعیت دارد؟ + عکس

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: inn.ir