عروسک گردان مجموعه کلاه قرمزی گفت: سال تولید و اشتغال است... ولی بدانیم که از ب بسم الله جلوی تولید و اشتغال را گرفتیم.

واکنش عروسک گردان پسرعمه زا به پخش نشدن کلاه قرمزی

امیر سلطان احمدی عروسک‌گردان عروسک «پسرعمه زا» در مجموعه تلویزیونی «کلاه قرمزی» در پی اتفاق‌های روزهای اخیر پیرامون تولید این مجموعه نوروزی و عدم پخش آن از رسانه ملی، یادداشتی را نوشته که در زیر می‌خوانید.
 
قضاوت کار آسانی نیست. می‌دانم! اینکه مابین بعضی مدیران شبکه و تهیه کننده کلاه قرمزی دقیقا‍ چه گذشته است دو طرف بهتر می‌دانند. من فقط حق دارم از دانسته‌های خودم بگویم. چیزی که من از سال 87 تا به حال شاهد آن بودم تلاش خستگی ناپذیر مردی است که نمی‌خواهد تمام شود و بچه‌ها را عاشقانه دوست دارد. به کم قانع نیست ... که اگر بود این همه شخصیت ماندنی خلق نمی‌شد. که اگر بود این کار هم مثل اکثر کارهای کودک این چند سال اخیر به تاریخ می‌پیوست ... که اگر بود بهترین‌های حال حاضر این عرصه حاضر نبودند از کارهای دیگر خود بزنند و عاشقانه سر تمرین‌های مردی حاضر شوند که هنوز دنبال کشف است.
 
مصداق بارز شخصی که کفران نعمت نمی‌کند و برای یک ماه ضبط دو ماه تمرین می‌کند ... بگذریم که در طول دوازده ماه سال به اندیشیدن ادامه می‌دهد. چیزی که برخی مدیران آن را در نظر نمی‌گیرند. شاید باورشان نمی‌شود که گروهی حاضر باشند تا این حد عاشقانه کار کنند. چیزی که من در طول کار حرفه‌ای خود شاهد بودم این بوده که برخی مدیران همیشه به کار کودک نگاه سرسری داشته و ژانر کودک مانند فرزندی ناخواسته، سربار خانواده بوده است و کمترین هزینه‌ها برای ماندنی‌ترین آثار خلق شده است. در مقابل بودجه‌های آن چنانی برای کارهای بعضاً سبک به وفور خرج شده است و نوبت مجموعه‌های این چنینی که می‌شود مته به خشخاش گذاشتن‌ها شروع می‌شود. نکنیم! ... خاطره کودکان سرزمین‌مان را آلوده تبلیغات و اسپانسرها نکنیم... دنیا فنی زاده‌ها را در تا زمانی که در قید حیات هستند دریابیم! ... به خواست مردم احترام بگذاریم! ... بازی چه کسی زورش بیشتر است راه نیاندازیم! ... رد گم نکنیم!  اتهام نزنیم! ... به جای گل به خودی زدن‌ها و نا امید کردن گروه‌های خلاق، جلوی هدر دادن بیت المال را بگیریم!...  به راحتی حق مادی و معنوی هنرمندان را زیرپا نگذاریم! ... من کمترینم ... من کوچکترین عضو این  گروه هستم ... ولی اگر این بی مهری‌ها به  شخص خود من  در کارهای مختلف  نشده بود، در این دعوا نمی‌دانستم کدام سمت را بگیرم ... ولی اکنون نه به عنوان هنرمند ... به عنوان یک شاهد عینی می‌توانم شهادت دهم که اتفاقاتی که در این چند سال  اخیر برای هنرمندان افتاده مصداق بارز ظلم و بی عدالتی است ... سال تولید و اشتغال است...  ولی بدانیم که از ب بسم الله جلوی تولید و اشتغال را گرفتیم.../

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر
seemorgh.com/culture
منبع: farsnews.com

 

 

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X