سیمرغسیمرغ

لینا هیدی، هنرپیشه بریتانیایی نقش سرسی لنیستر در سریال 'بازی تاج و تخت ' به جمع زنانی پیوسته که هاروی واینستین، تهیه‌کننده هالیوود را به آزار جنسی متهم کرده‌اند.

لینا هیدی نیز به جمع زنانی پیوست که هاروی واینستین، تهیه‌کننده هالیوود را به آزار جنسی متهم کرده‌اند!

آقای واینستین که از ریاست شرکتی که خودش تاسیس کرده برکنار شده است، بخشی از اقدامات خود را در طی سه دهه گذشته پذیرفته اما اتهام تجاوز را رد کرده است.

لینا هیدی در توییترش از زمانی گفته که آقای واینستین او را برای خواندن یک فیلمنامه به اتاقش در هتل دعوت کرده بود.
خانم هیدی نوشته است:
در آسانسور به هاروی گفتم 'من به هیچ چیز دیگری غیر از کار علاقه‌مند نیستم، لطفا فکر نکن که من به دلیل دیگری اینجا هستم. هیچ اتفاقی قرار نیست بیفتد. می‌دانم چه شد که در آن لحظه اینها را گفتم، حسی قوی در من بود که او نباید به من نزدیک شود."

خانم هیدی می‌گوید
"او بعد از حرف‌های من ساکت بود و خشمگین... پشت دستم را گرفت و در حالی که محکم فشار می‌د‌اد مرا به داخل آسانسور برگرداند".

خانم هیدی نوشت که در آن لحظه "کاملا عاجز" بوده است.
او مدعی شده که آقای واینستین در گوشش زمزمه کرده که نباید درباره این برخورد با هیچ کس صحبت کند. این بازیگر Actor نوشته بعد از بیرون آمدن از ساختمان سوار ماشینش شده و گریه کرده است.
ماجرای آقای واینستین باعث شده است که زنان بسیاری، نه تنها در صنعت سینما Cinema بلکه در حوزه‌های مختلف اجتماعی از تجربه خود درباره آزار و اذیت جنسی به ویژه در محیط ‌های کاری صحبت کنند. میلیون‌ها نفر از کاربران شبکه‌های اجتماعی با هشتگ Metoo (من‌هم) درباره این موضوع صحبت کرده‌اند و از دیگران هم خواسته‌اند که در برابر آزار و اذیت جنسی سکوت نکنند.


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: roozno.com


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
دره ارواح: جاذبه هیجان انگیز دزفول + عکسدره ارواح: جاذبه هیجان انگیز دزفول + عکس

دره ارواح، يكی از جاذبه های طبيعی و مناطق بكر و زيبای خدادادی است که در 32 كيلومتری شمال دزفول قرار گرفته است

ads-culture-left-2
 
X