عجیب و غریب‌ ترین رسم‌ های مذهبی جهان/ از مرده‌خوری تا... + عکس
 آنها در تعطیلات مذهبی ‌شان روی بدن یکدیگر آب دهان می‌اندازند. طبق این رسم مردان قبیله یک نوزاد تازه به دنیا آمده را درمیان بازوهایشان می‌گیرند  و مرتب رویش آب دهان می‌اندازند

 آداب و رسوم عجیب مردم سراسر جهان در رابطه با مرده هایشان

رسم و  رسومات همیشه با فرهنگ های مختلف عجیب بوده اند، اما بعضی از این رسم ها آنقدر عجیبند که نمی‌توانید تصور کنید و از دیدنشان شوکه می‌شود؛ خصوصا اگر بدانید این رسم ها جزو آئین مذهبی یک ملت هستند.

1. آب دهان انداختن در قبیله ماسای

قبیله ماسای در بخش هایی از تانزانیا و کنیا زندگی می‌کنند. آنها سنت عجیبی دارند که مربوط به مذهبشان می‌شود؛ آنها در تعطیلات مذهبی ‌شان روی بدن یکدیگر آب دهان می‌اندازند. طبق این رسم مردان قبیله یک نوزاد تازه به دنیا آمده را درمیان بازوهایشان می‌گیرند  و مرتب رویش آب دهان می‌اندازند! آنها اعتقاد دارند اگر این کار را با بچه نکنند تا آخر عمرش بدشانسی خواهد آورد.

عجیب و غریب‌ ترین رسم‌ های مذهبی جهان

بیشتر بدانید : مراسم عجیب و غیرعادی مربوط به مرگ در جوامع مختلف!! (+عکس)

بیشتر بدانید : آیین و سنت رقص با مرده‌ها!! (+عکس)


2. آئین Iyomante

مردم اهل Ainu این آئین را انجام می‌دهند. آنها خرس هایی که در خواب زمستانی هستند را به طرز فجیعی می‌کشند و سپس برای جبران کارشان توله های خرس را گرفته و بزرگ می‌کنند. بعد از گذشت چند سال بچه های خرس را به همان شکل می‌کشند. آنها اعتقاد دارند خرس ها مخلوقاتی شبیه به خدا هستند که در میان انسان ها قدم گذاشته اند!

عجیب و غریب‌ ترین رسم‌ های مذهبی جهان

3. خاکستر خوری مردم Yanomamö

قبیله Yanomamö در بخش هایی از برزیل و ونزوئلا زندگی می‌کنند. آنها از زندگی مدرن به دورند و به رسم و رسومات قدیمی‌ خود چسبیده اند. در یکی از این رسم های عجیب وقتی یکی از اعضای فامیل می‌میرد، آنها بدن مرده را سوزانده و خاکستر آن را می‌خورند!

عجیب و غریب‌ ترین رسم‌ های مذهبی جهان

4. غذا دادن به مرده ها

رومی‌ها در قدیم این رسم عجیب را داشتند که به مومیایی های افرادی که دوست داشتند غذا می‌دادند. آنها یک نی را به بدن مرده وصل می‌کردند و از طریق آن به آن فرد غذا، عسل و شراب می‌دادند.

5. خوردن مرده

این رسمی‌ مربوط به مردم Aghoris است؛ آنها زمین را می‌کنند و مرده ها را می‌خورند. آنها در مناطقی که مرده سوزی می‌شود زندگی می‌کنند و این مرده ها را هدیه ای به خودشان می‌دانند.

خوردن مرده

6. آیین تشریفاتی Satere-Mawe

مردان میانسال این قبیله از  پسرهای جوان می‌خواهند که یک دستکش دستشان کنند. این دستکش ها قبلا با مورچه هایی که نیش های گزنده دارند پر شده اند. پسرها فقط بعد از 10 دقیقه می‌توانند دستکش ها را دربیاورند و مجبورند هر سال این آئین را اجرا کنند تا موقعی که افراد فامیلشان ازشان بخواهند آن را متوقف کنند.

عجیب و غریب‌ ترین رسم‌ های مذهبی جهان

7. زندگی با مرده

یک گروه قومی‌ در اندونزی به این آئین اعتقاد دارند. آنها جسد فرد مرده را  بلافاصله بعد از مرگش قنداق کرده و با خودشان به خانه می‌برند. آنها اعتقاد دارند که این آئین روح فرد که در بدنش باقی مانده را تا زمانیکه آنرا دفن کنند حفظ می‌کند. در تصویر زیر می‌توانید خانواده ای در اندونزی را ببینید که سنت مشابهی را اجرا کرده و جسد زن مرده را برای مدت زمان زیادی نگه داشته اند تا روحش را حفظ کنند.

زندگی با مرده

8. پرت کردن بچه

خانواده هایی که در Sholapur هندوستان زندگی می‌کنند آنها بچه هایشان را از تراس برج 50 فوتی به پایین پرت می‌کنند. البته مردمی‌ در پایین برج می‌نشینند و پارچه هایی را نگه می‌دارند، آنها وظیفه دارند که بچه را سالم بگیرند.

عجیب و غریب‌ ترین رسم‌ های مذهبی جهان

9. آویزان کردن تابوت ها

مردم Torajan و مردم چین این آیین را اجرا می‌دهند. آنها افراد فامیلشان را در تابوت گذاشته و آنها را در صخره ها آویزان می‌کنند. در این قسمت وقتی که زیر صخره ها بایستید نقطه های قهوه ای و سیاهی را می‌ببینید که از نزدیک متوجه می‌شوید تابوت هستند. آنها از این آئین پیروی می‌کنند خصوصا وقتی فرد نخبه یا یک بچه ای می‌میرد.

 عجیب و غریب‌ ترین رسم‌ های مذهبی جهان

 

بیشتر بدانید : مراسم عجیب و غریب «جن گیری» برای شفای فرد جن زده در کلمبیا!!/ عکس

بیشتر بدانید : خطرناک ترین فستیوال های جهان! + عکس (قسمت 1)

بیشتر بدانید : عکس‌ها‌یی که پس از مرگ گرفته شدند!! (+18)

بیشتر بدانید : در مصر باستان بعد از مرگ چه اتفاقی برای انسان می افتد؟!


تهیه و ترجمه: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
اختصاصی سیمرغ