گرشا رضایی ممنوع التصویر شد؟! شایعه یا واقعیت؟ واکنش گرشا به رفتار جنجالی اش در کنسرت
روزنامه جام جم در شماره امروز خود به حواشی بحث‌برانگیز برگزاری کنسرت گرشا رضایی در زاهدان واکنش تندی نشان داد. این خواننده پاپ که کارنامه نسبتا موفقی در حوزه موسیقی طی روزهای اخیر خبرساز شده و گویا زمزمه ممنوع التصویری وی از سوی رسانه صداوسیما کلید خورده است 

گرشا رضایی: اگر سوءتفاهمی پیش آمده است دستشان را می‌بوسم 

گرشا رضایی خواننده پاپ که طی چند روز گذشته انتشار ویدئوی مربوط به واکنش توهین‌آمیز او نسبت به انتقاد یکی از مخاطبانش در کنسرت در فضای مجازی، انتقاداتی را به همراه داشت و با واکنش دادستانی زاهدان هم مواجه شد، در گفتگویی با مصطفی امامی در برنامه رادیویی «استودیو هشت» به بیان اظهاراتی پرداخت که بیشتر از جنس توجیه بود تا توضیح!

بیشتر بدانید : درگیری گرشا رضایی با یکی از هوادارانش در کنسرت زاهدان!

اظهارات عجیب گرشا رضایی درباره حاشیه‌هایش/ از خودم دفاع کردم!

این خواننده درباره واکنش خود به انتقاد یک مخاطب در کنسرت بیان کرد:

من از خودم دفاع کردم، ایشان هم نماینده مردم سیستان نبوده است. مردم زاهدان آنچنان مهمان نوازی کردند که خجالت زده بودم و قربان صدقه مردم سیستان هم رفتم.

وی در ادامه مدعی شد:
این اتفاق جریانی است که به نظرم از خارج کنترل می‌شود. جریانی که بعداً می‌گوید گرشا رضایی به مردم فلان جا توهین کرد اما من توهین نکردم من گفتم آن فرد نظم کنسرت را بهم نریزد. آنجا خانواده نشسته بود و نمی‌توانم ببینم برخی داد و بیداد می‌کنند.

این خواننده پاپ در عین حال گفت:
ضمن اینکه اگر سوءتفاهمی برای مردم زاهدان پیش آمده است دستشان را می‌بوسم خاک پای همه مردم ایران هستند و اگر لازم باشد برایشان تفنگ به دست می‌گیرم و فکر نکنند ما فقط میکروفن به دست می‌گیریم.

رضایی در پاسخ به مصطفی امامی مجری برنامه درباره وایرال شدن سخنانش در کنسرتی دیگر که با ادبیاتی نامناسب منتقدانی پلی‌بک‌خوانی خود را خطاب قرار داده بود هم اظهار کرد: این هم به خاطر تقطیع است من می‌خواستم از فضای فرهنگی کشور و جوانان کشور محافظت کنم در مقابل پیج‌های مجازی.

وی در واکنش به اینکه ادبیاتش در کنسرت تهران و خطاب کردن منتقدان با اصطلاح «خاک توی سرتان» قابل دفاع نبوده است هم بدون هیچ توضیحی درباره دلیل به کار بردن این ادبیات عنوان کرد: در این دو روز خیلی به من حمله شد و حرف‌های رکیک زده شد. من منظورم این بود اگر قرار است از این دایره حذف شوم فدای سر مردم ایران، مثل قدیم موسیقی کودک کار می‌کنم اما نگذارند این بلا سر بقیه بیاید.

زمزمه ممنوع‌ التصویری گرشا رضایی قوت گرفت

 روزنامه جام جم در شماره امروز خود به حواشی بحث‌برانگیز برگزاری کنسرت گرشا رضایی در زاهدان واکنش تندی نشان داد. این خواننده پاپ که کارنامه نسبتا موفقی در حوزه موسیقی طی روزهای اخیر خبرساز شده و گویا زمزمه ممنوع التصویری وی از سوی رسانه صداوسیما کلید خورده است.

ارگان مطبوعاتی صداوسیما در ادامه نوشت:

* تفریحات معمول این روزها هم حالا در جرگه فراغت‌ های لاکچری دسته‌بندی می‌شود. وقتی قیمت بلیت رسمی یک کنسرت در تهران ۷۰۰ هزار تومان است و تازه در بازارهای غیررسمی تا چندمیلیون خرید و فروش می‌شود یعنی موسیقی و کنسرت هم دارد محدود به یک طبقه اجتماعی خاص می‌شود.

* حالا فکر کنید با هر مشقتی این بلیت را تهیه می‌کنید و پول آن را می‌پردازید اما وقتی به کنسرت می‌روید در کمال تعجب متوجه می‌شوید صدای خواننده که قرار بوده به‌صورت زنده در پیش چشم شما اجرا شود دارد در سیستم پخش‌های بزرگی پخش می‌شود و خواننده نسبتا محترم فقط روی آن آهنگ لب‌ خوانی می‌کند. اتفاقی که اهالی موسیقی به آن پلی‌بک می‌گویند. سابقه این کار در کنسرت‌ های موسیقی زیاد است، از علیرضا افتخاری، خواننده آواز ایرانی بگیرید تا گروه‌های تازه‌تری همچون ماکان بند.

* برخی هم بوده‌اند که آن‌قدر این کار را معمول می‌دانستند که به شکل عجیبی حتی از آن حرف می‌زده‌اند. این موضوع اما در میانه کنسرت‌ها برخی از آنها را هم رسوا کرده است. به این معنا که صدای خواننده در حالی پخش می‌شده که او روی صحنه در حال سرفه بوده‌است! ماجرای تازه هم مربوط به خواننده پاپی است که در زاهدان همین تکنیک را به کار بسته و وقتی با اعتراض تماشاگران روبه‌رو شده به تحقیر با مخاطب کنسرت رفتار کرده‌است.

* از نوع رفتار سخیف او که بگذریم باید بدانیم پلی‌ بک در جریان یک کنسرت مصداق واقعی و آشکار یک کلاهبرداری است. برخی از منتقدان این کار حتی عنوانی هم برای این خواننده‌ ها مشخص کرده‌اند و به آنها خواننده‌های جعلی می‌گویند «فیش در گلدان»! به این معنا که فیش کابل میکروفن آنها در گلدان است اما صدای‌شان به گوش مخاطبان می‌رسد.

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: bartarinha.ir/mehrnews.com