نقاشی‌های دختر هنرمند ایرانی مشهور به «پیکاسو کوچولو» + تصاویر
ایزابل در 11 سالگی اولین نمایشگاه نقاشی خود را با 50 اثر در رم برگزار كرد که با استقبال منتقدان روبرو شد و پس از آن رسانه های به او لقب "پیکاسوی کوچولو" را دادند. پروفسور بنیوتونی یكی از بزرگترین منتقدان هنری ایتالیا...
 
نابغه 15 ساله ایرانی الاصل برای برپایی نمایشگاهی از آثار خود به تهران سفر کرد.

ایزابل سالاری، نقاش 15سالۀ ایرانی-ایتالیایی که همراه با جمعی از مدیران و هنرمندان ایتالیایی از جمله سابرینا کوله بازیگر صاحب نام ایتالیایی به سرزمین پدری اش سفر کرده نمایشگاه از آثار خود را در فرهنگسرای ملل افتتاح کرد.

 ایزابل سالاری که از پدری ایرانی و مادری استالیایی متولد شده است برای اولین بار در 3 سالگی نقاشی کرد. او از 7 سالگی به طور جدی کار بر روی بوم را آغاز کرد؛ او در نقاشی‌های پیش از 7 سالگی‌اش به شیوه رئالیستی و فیگوراتیو نقاشی می‌كشید، اما پس از آن شروع به كشیدن نقاشی‌های آبستره كرد.

http://www.seemorgh.com/uploads/1392/10/isabel-salari1.jpg
ایزابل در 11 سالگی اولین نمایشگاه نقاشی خود را با 50 اثر در رم برگزار كرد که با استقبال منتقدان روبرو شد و پس از آن رسانه های به او لقب "پیکاسوی کوچولو" را دادند. پروفسور "بنیوتونی" یكی از بزرگترین منتقدان هنری ایتالیا پس از دیدن آثار او  به تمجید از این نابغه نقاشی پرداخت و شهرتش را بیشتر کرد.

http://www.seemorgh.com/uploads/1392/10/isabel-salari2.jpg
همچنین "ویتوریو ازگاربی" منتقد مشهور هنری در ایتالیا و از شخصیت های محبوب تلویزیونی نیز به شدت تحت تاثیر آثار هنرمند خردسال قرار گرفت و نگاه جهانیان را به سوی ایزابل جلب کرد تا آنجا که موجب فروش 7000 یورویی آثار شد.

http://www.seemorgh.com/uploads/1392/10/isabel-salari3.jpg
ایزابل خود در در مورد نقاشی هایش می گوید: برخی از این آثار را وقتی خلق می کردم بسیار شاد و خوشحال بودم به همین دلیل شما می بینید رنگ قرمز و زرد پررنگ در آنها بسیار است و برخی را خیلی غمگین بودم که شما می بینید رنگ سفید و سیاه در این نقاشی ها بسیار دیده می شود.

http://www.seemorgh.com/uploads/1392/10/isabel-salari4.jpg
وی در مورد حضورش در ایران نیز گفته است: ایران را دوست دارم خب پدرم هم ایرانی است و خوشحالم آثارم را به اینجا آورده ام.

http://www.seemorgh.com/uploads/1392/10/isabel-salari5.jpg

http://www.seemorgh.com/uploads/1392/10/isabel-salari6.jpg
در همین حال برخی از منتقدان معتقداند آن چه در به شهرت رسیدن ایزابل بیش از کیفیت آثار و نبوغ هنری اش نقش داشته، تبلیغات و مسائل حاشیه ای پیرامون او بوده؛ این منتقدان تنها دلیل موفقیت این هنرمند دورگه را سن بسیار کم او به خصوص در ابتدای به شهرت رسیدنش می دانند.

http://www.seemorgh.com/uploads/1392/10/isabel-salari7.jpg
گفتنی است پس از 3 نمایشگاهی که ایزابل در ایتالیا برگزار کرده است، نمایشگاه آثارش در ایران چهارمین نمایش او به شمار می رود و وی پس از این به لوس آنجلس، پاریس، موناكو، چین و ژاپن نیز سفر خواهد کرد. در زیر تعدادی از تابلو های او را می بینید.گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: fararu.com