سایت تخصصی بیردگایدز از بین 39387 عكس پرندگان كه در سال 2009 برای شركت در كنكور بهترین عكس پرندگان پذیرفته بود در رقابتی سخت و دشوار 10 عكس برتری كه توسط هیات داوران آن برگزیده شد را معرفی كرده است...
 
 سایت تخصصی بیردگایدز از بین 39387 عكس پرندگان كه در سال 2009 برای شركت در كنكور بهترین عكس پرندگان پذیرفته بود در رقابتی سخت و دشوار 10 عكس برتری كه توسط هیات داوران آن برگزیده شد را معرفی كرده است. هیات داوران شامل كارشناسان معتبر حفظ حیات وحش و عكاسی از حیات وحش این عكس ها را برگزیده اند. نگاهی به زیباترین عكس های پرندگان 2009 سایت بیرد گایدز
 
تصویر یك گونه پرنده دریایی به نام پافین كه ماهی‌ها را در منقار گرفته و به سوی لانه‌اش در جزایر فارن در نورث آمبرلند بریتانیا پرواز می‌كند. این عكس را كوین روز گرفته و داوران آن را به دلیل زوایای تصویر پرنده جزو ده عكس برتر انتخاب كرد.
 
جیمز وود عكس این جغد گونه دوك كه روی یك تیرك چوبی در اسكاتلند نشسته است را گرفته است. داوران این عكس را به دلیل هارمونی آن كه نمی‌توان چشم از آن برداشت به عنوان یكی از عكس‌های برتر برگزیدند.
 
تصویر زیبا از یك گله مرغ ماهی‌خوار گونه سووپینگ در آبهای ساحلی آلدرنی در چنل آیلند در بریتانیا. این عكس توسط پل هیلیون تهیه شده و داوران به دلیل همگونی رنگ آبی دریا و آسمان آن را مورد تشویق قرار داد.
 
گراهام كاتلی برای گرفتن عكس این پرنده كوچك گونه پیپیت در لانگشایر كه در حال دفاع از قلمرواش است توسط هیات داوران تقدیر شد.
 
عكس فوق‌العاده یك جغد گونه بارن كه توسط یك شاهین كسترل مورد تعقیب قرار گرفته زیرا موشی را شكار كرده است. این عكس مارك هانكاكس به دلیل داستانی بودن موضوع و نیز انوار باریك نور كه از میان پرهای دو پرنده عبور كرده توسط هیات داوران به عنوان یكی از ده عكس برتر انتخاب شد.
 
جان بیتس هنگامی كه در دوربینش نگاه می‌كرد عكس این قرقاول را در نور طلایی رنگ ماه دسامبر در نورثهامپتون شایر در بریتانیا در لحظه فرود آمدن گرفت.
 
بركه‌های ابونخله قطر در آرامش بامدادی به دلیپ كومار این فرصت را داد تا عكس نادری از عقاب خالدار را بگیرد. آرامش مطلق در این عكس و بازتاب تصویر عقاب بر سطح آب كه مانند آیینه‌ای بدون موج است تحسین داوران را برانگیخت.
 
بهترین عكس انتخاب شده كه جایزه نخست را از هیات داوران دریافت كرد. نبرد خشن میان دو قرقاول نر كه توسط ریچارد بت‌فورد در نور‌فولك گرفته شده است.
 
گارت پیكاك برای عكس این داركوب نر كاكل قرمز از سوی هیات داوران تشویق شد.
 
تصویر زیبای یك پرنده گونه واربریل كه به ساقه نی پنجه انداخته و آب می‌نوشد. تام چارلز عكاس این عكس از سوی هیات داوران مورد تقدیر قرار گرفت.
 
گردآوری: گروه فرهنگ وهنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: jamejamonline.ir
 
مطالب پیشنهادی:
10 عكس‌ برگزیده و تاثیرگذار حیات وحش سال 2009
10 عکس برتر مسابقه داروين
برترین تصاویر حیات وحش سال
عکسهای بسیار زیبای هنرمند خلاق از سراسر جهان!!
برترین تصاویر دنیای حیوانات به انتخاب نشریه نشنال جئوگرافی