مجموعه ای از 100 عکس برنده حیات وحش در این رقابت از روز گذشته در موزه تاریخ طبیعی انگلستان به نمایش درآمده است که بخشهایی از آن را...

برترین تصاویر دنیای حیات وحش
عکاس مجارستانی به نام "بنس ماته" به واسطه ثبت عکسی که "اعجاز مورچه ها" نام دارد جایزه برتر مسابقه عکاسی حیات وحش Veolia را از آن خود کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، عکس زیبایی که "ماته" از مورچه های "برگ بُر" در جنگلهای بارانی کاستاریکا به ثبت رسانده از میان بیش از 31 هزار قطعه عکس از 81 کشور مختلف جهان انتخاب شده است.
ماته می گوید مورچه هایی که از آنها عکاسی کرده، سوژه های شگفت انگیزی بودند، تنوع ابعاد قطعه‌های برگی که می‌بریدند بسیار جالب توجه بود و گاه مورچه های بسیار کوچک قطعه های بسیار بزرگی از برگ و مورچه های بسیار بزرگ قطعه های کوچک را حمل می کردند.
رقابت عکاس برتر حیات وحش سال Veolia به صورت سالانه و مشترک توسط موزه تاریخ طبیعی انگلستان و مجله حیات وحش بی بی سی برگزار می شود. این رقابت از سال 1964 تا به حال به صورت سالانه برگزار می‌شود.
مجموعه ای از 100 عکس برنده حیات وحش در این رقابت از روز گذشته در موزه تاریخ طبیعی انگلستان به نمایش درآمده است که بخشهایی از آن را در ادامه پنج عکس برگزیده این رقابت عکاسی که سالانه با هدف حمایت از محیط زیست برگزار می شود، مشاهده می‌کنید:
 
اعجاز مورچه ها
"اعجاز مورچه ها"
عکس برتر رقابت عکاس سال حیات وحش
 
"لحظه منجمد"
برنده جایزه جوانترین عکاس حیات وحش
 
"دَم"
 
"دردسرهای لاکپشت"
 
 "شگفتی بکر اروپا"
 
 
 
 
 
 
 
 
  
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: mehrnews.com 
 
مطالب پیشنهادی:
5 عكاس برتر حیات وحش 2009
 بهترین عکس‌های طبیعت در سال 2010 با موضوع اقیانوس
 عکس‌هایی زیبا از دنیای حیوانات و پرندگان
20 عکس زیبای حیات وحش و طبیعت از بهترین عکاسان دنیا
چشم در چشم شگفت‌انگیزان! (تصویری)