محققان آمریکایی براساس تحقیقات خود دریافتند که لقمه های کوچک غذا...
 
محققان آمریکایی براساس تحقیقات خود دریافتند که لقمه های کوچک غذا می تواند به کاهش وزن بدن کمک کند.
محققان گفتند که اگر نمی توانید اشتهای خود را برای خوردن یک قطعه کامل شکلات مهار کنید، راه حل بسیار است. به گفته محققان، شما باید قطعه کامل شکلات را به قطعه های کوچک تبدیل کند زیرا تحقیقات جدید نشان می دهد این شیوه باعث می شود که افراد مقدار اندکی از آن را بخورند و احساس سیری کنند. محققان دانشگاه آریزونای آمریکا دریافتند: وقتی غذا به صورت لقمه های کوچک به افراد ارایه می شود آنها مقدار کمتری می خورند.
برپایه این گزارش، علت روی دادن این وضعیت همچنان ناشناخته است اما محققان معتقدند که این موضوع با توهم بصری در ارتباط است به گونه ای مغز و شکم را فریب می دهد و فرد گمان می کند که یک قطعه بزرگ شکلات تکه تکه شده بزرگتر از یک قطعه بزرگ شکلات است.

محققان بیش از 300 دانشجو را هنگام خوردن یک کیک زیر نظر گرفته و به برخی از آنها یک کیک چهار تیکه و به دیگران یک کیک کامل دادند. محققان بعد از گذشت 20 دقیقه وعده غذایی دیگری به دانشجویان داده و از آنها خواستند که هر اندازه دوست دارند از آن بخورند. این تحقیقات نشان داد: دانشجویانی که کیک چهار تیکه را خورده بودند؛ کمتر از وعده غذایی داده شده به آنها خوردند.
برپایه این گزارش، تفسیر دیگر برای این وضیعت این است که غذای لقمه شده به آرامی و کندی خورده می شود لذا به بدن اجازه می دهد که فرد قبل از خوردن بیش از اندازه غذا سیری را احساس کند.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: farsnews.com
 
مطالب جالب دیگر:
دختر بدشانسی که به دریا رفت تا تفریح کند اما داغون شد!! + عکس
عکس های دیوید و ویکتوریا بکهام در مراسم عروسی و سوژه شدن پاشنه کفش ویکتوریا!!
زنی که از کانادا به ایران آمد تا زیبا شود اما ...!!!
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X