مسابقه شهروند دیجیتال به عنوان یکی از مسابقات جشنواره نوآوری های همراه ایران و با هدف ارزیابی دانش دیجیتال شهروندان در قالب یکی...

مسابقه شهروند دیجیتال به عنوان یکی از مسابقات جشنواره نوآوری های همراه ایران و با هدف ارزیابی دانش دیجیتال شهروندان در قالب یکی از برنامه های اصلی کنگره موبایل برگزار می‌شود.
به گزارش دبیرخانه کنگره موبایل ایران، مرکز مطالعات تکنولوژی دانشگاه صنعتی شریف در راستای توسعه علوم و فناوری نوین در جامعه و در دومین دوره از برپایی جشنواره نوآوریهای تلفن همراه ایران که با هدف جذب نخبگان، کارآفرینان، شرکتهای کوچک و عامه مردم برای ارائه ایده های کاربردی در حوزه موبایل، ارزیابی دانش دیجیتال شهروندان و تولید نرم افزارهای همراه برگزار می‌شود مسابقه شهروند دیجیتال را اجرا می کند.
این مسابقه با هدف ارزیابی دانش دیجیتال و آموزش مفاهیم آن به شهروندان به صورت پیامکی و تحت وب در3 بخش برترینهای دنیای کامیپوتر، برترینهای دنیای مجازی و برترینهای دنیای همراه برگزار می‌شود.
فضای مسابقه کلی و مخاطب آن عام است که در آن سوالاتی از شهروندان پرسیده می شود تا میزان دانش آنها در سه حوزه وب، تلفن همراه و کامپیوتر مورد سنجش قرار گیرد و در نهایت بیشترین امتیاز منجر به انتخاب برترین فرد دنیای دیجیتال خواهد شد.

در هر بخش از بخشهای سه گانه مسابقه، نفرات اول تعیین می شوند و در نهایت با توجه به مجموع امتیازات، بهترین کاربران حوزه فناوریهای دیجیتال سال با احتساب امتیاز کسب شده در هر سه بخش کامپیوتر، وب و موبایل به عنوان برترین های دنیای دیجیتال (Digital Citizen) انتخاب خواهند شد.
میزان آگاهی و تسلط شهروندان در استفاده از کامپیوتر معیاری برای تعیین PCMan سال یا برترین فرد دنیای کامپیوتر خواهد بود. همچنین اینکه هر یک از شهروندان به چه میزان نیازهای روزمره خود را از طریق وب تامین می کنند معیار اصلی برای انتخاب WebMan سال یا نفر برتر دنیای وب است و در نهایت اینکه میزان آگاهی از کارکردهای تلفن همراه و خدماتی که می توان به واسطه آن دریافت کرد و میزان رفع نیازهای روزمره برای تعیین  MobileMan سال یا نفر برتر دنیای موبایل مورد ارزیابی قرار می گیرد.
کنگره موبایل ایران 29 بهمن تا دوم اسفند در قالب برپایی همایش های علمی تخصصی، مسابقات و جشنواره نوآوریهای همراه ایران و نمایشگاه تخصصی در محل نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می‌شود که براین اساس متقاضیان شرکت در مسابقه انتخاب شهروند دیجیتال تا 15 آذرماه امسال زمان خواهند داشت که به نشانی اینترنتی www.iranmobilecongress.com مراجعه کنند.

گردآوری: گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع: واحد اطلاع رسانی کنگره موبایل ایران

مطالب جالب دیگر:
اس ام اس 234 ( رفاقتی)
اولین کبوترهای‌ جاسوس + عکس
ماجرای دفن عجیب مادربزرگ پرستو صالحی!
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده های این بخش

 
X